איך עושים שיווק שותפים ללא אתר?

הרבה אנשים מתעניינים בשנים האחרונות בתחום ה- Affiliate Marketing (שיווק שותפים) שנחשב לטכניקה יחסית מוכרת לעשות כסף דרך האינטרנט, אבל גם המתמידים ביותר לא בהכרח יצליחו להגיע ממנה ליעילות מושלמת. אחת הדרכים למקסם את הרווחים היא כמובן ליצור אתר ייעודי למוצרים המשווקים מטעמכם, אך למי שרוצה לחסוך בהוצאות ולהימנע מטרחה מיותרת, שווה לשקול אפיליאייט ללא אתר כלל.

כך בדיוק תעשו זאת:

לפני הכל: מהו בדיוק שיווק שותפים?

שיווק שותפים (אפיליאייט) מתייחס למוצר פיזי או דיגיטלי (כמו קורס מקוון למשל) ששייך בלעדית לגורם אחר ואתם הופכים למשווקים שלו באמצעות קישור ייחודי. כמשווקים, אתם מניחים קישור לאותו מוצר או שירות בכמה שיותר פלטפורמות אפשריות כמו אתר, רשתות חברתיות, בסרטונים ועוד. הדבר ממקסם את החשיפה של בעל המוצר ופוטר אותו מאחריות בלעדית לשווק את עצמו ובתמורה לאותו השירות הוא מספק עמלה או אחוז מסוים בעבור כל מכירה שבוצעה לו. כתבתי מדריך מורכב על שיווק שותפים ואיך מתחילים לעשות אותו ממש כאן.

השוק בארץ ובעולם פועל כך שניתן להצטרף לתוכניות שיווק שותפים שונות באופן ישיר (מול בעלי המוצר) או עקיף (מול חברה מתווכת בין בעלי המוצר לאפיליאייטורים). האופציה השניה היא גם הנפוצה יותר (בארץ לפחות) ומבוצעת על ידי מגוון חברות כמו אמאזון, Sekindo, clickbank ועוד רבות.

ומה לגבי האופציה הראשונה? כאן שיווק השותפים מבוצע ישירות מול המוכר וחברות גדולות בדרך כלל משתמשות בו, כמו בתחומי התיירות, אחסון אתרים, הרשמה לאתרים שונים ועוד.

מה ההבדל בין  Affiliate ל- Marketplace

שיווק שותפים הוא איננו זירת מסחר וחשוב להבין זאת. הרבה אנשים שסוחרים באיביי ואמזון למשל, פועלים בתוך זירת מסחר (מרקטפלייס) המקבלת אחריות בלעדית למכירה לרבות משלוחים, החזרות וסטוק הסחורה שלרוב נמצא בבעלותם באופן וירטואלי. המוכר משלם עמלה לאתר המארח שלו וכך צובר רווחים מיתרת המכירות. פוטנציאל המכירות כמובן גדול, אך הוא תחרותי לעסקים נוספים באותה הזירה.

אפיליאייט לעומת זאת, משתמש במשווק נוסף בתהליך, מחוץ לזירת המסחר. אותו המשווק מקשר לאתר תוכנית השותפים דרך לינק פשוט, סרטון או תמונה. קישור זה מכיל קוד מתוכנית השותפים, שמזהה כל משווק באופן ספציפי כך שהחברה יודעת בדיוק מי אחראי לכל הפניה. באופן הזה, גם אם הגולש בפועל המיר כעבור כמה ימים, השותף עדיין יקבל את הנתח שלו מאותה ההפניה.

איך מתחילים שיווק שותפים ללא אתר?

הדבר הראשון שצריך לבצע כמשווקים שותפים הוא לחפש נישות שהייתם מעוניינים לקדם. מאחר ומדובר במוצרים ושירותים של אנשים אחרים, תצטרכו למצוא תחומים רלוונטיים ורצוי כאלו שמדברים אליכם. ניסיונות למכור משחת שיניים מלבינה עשויים להיות נפלאים, אבל בהנחה ואין לכם זיקה מדהימה לעולם האורתודונטיה, סביר להניח שתוך חצי שנה-שנה כבר תרגישו את השחיקה שמלווה למאמצי השיווק של המוצר הזה. לכן חפשו דברים שיש לכם עניין למכור ולשווק והתחילו למצוא תוכניות שותפים שאפשר להירשם אליהן.

אם אני מתעניין בטיולים ובטיסות למשל, אוכל לחפש את זה בפשטות בגוגל:

 • טיסות לחו"ל שיווק שותפים
 • תוכנית שיווק שותפים תיירות
 • פתאל תוכנית שותפים
 • Travel affiliate programs
 • ועוד.

היום לרוב התחומים יש תוכניות רלוונטיות ולכן שווה לחפש אותן במספר דרכים כאלו דרך גוגל. אופציה נוספת היא להירשם לאתר מתווך בין משווקים ומוכרים שבו תוכלו לאתר מוצרים ושירותים שמעניינים אתכם מכל מיני תחומים שונים וללכת על מה שמעניין אתכם יותר.

בשלב הבא, עליכם לבדוק כמה דברים לפני שמתחילים:

 • התחרות – האם התחום שבחרתם לשווק הוא תחום חזק שאפשר להרוויח בו לא מעט? אם כן, דעו שאתם גם עומדים להתחרות עם אפיליאייטורים רבים שמזהים את השוק הזה כאטרקטיבי ותצטרכו להתעלות עליהם בעבודה קשה ומאומצת לאורך הרבה זמן.
 • גובה העמלות – האם התוכנית או המוכרים משלמים סכום ריאלי? סכום שהולם את המאמצים שלכם ועומד ביחס הגיוני לרווח מהמוצר עצמו?
 • תנאי התוכנית – מה מציעה תוכנית השותפים עצמה? בתחומים מסויימים למשל לא תוכלו לשווק בגוגל אדס או בפייסבוק וכך אם תעברו על התנאים אתם עלולים למצוא את עצמכם בהשעיה במקרה הטוב. 

לאחר שבחרתם את כל התנאים והמוצרים הרלוונטיים לשיווק כאפיליאייטורים, תוכלו להחליט איך לקדם ולשווק אותם.

כך תשווקו ללא אתר

 1. הקימו בלוג – בלוג יאפשר לכם לכתוב סקירות ולשלב אינפורמציה וקישורים לעמוד המוצר (אותם קישורים המזהים את אותו משווק שותף) כך שאחרים יוכלו להשתכנע ולעבור מיד לרכישה. זוהי אופציה למקצרי תהליכים שרוצים לחסוך את בניית האתר או מעדיפים לפעול בלעדיה, אך היא לא בהכרח מספקת ועדיין יהיה צורך לקדם אקטיבית את המוצר והבלוג במגוון דרכים – מקידום אורגני ועד קמפיינים בפייסבוק ואינסטגרם ואפילו באנרים שונים.
 2. צרו עמודים ברשתות החברתיות – כאן תוכלו לפרסם את הקישורים בקבוצות עסקיות או בקהילות בניהולכם, במודעות ממומנות ובטוקבקים שונים, אך עשו זאת כל עוד מדובר במאמץ שבאמת משתלם ועל בסיס פילוח מדויק ככל האפשר. לוקח זמן להחזיר את ההשקעה דרך הסושיאל, אבל מי שיתמיד ויזהה היטב את הקהל הרלוונטי, יקצור פירות נאים מאוד בטווח הארוך. ההמלצה האישית שלי היא לעשות את זה בצורה זהירה, להימנע מהספמה שיוצרת אנטגוניזם ועלולה גם לסכן את חשבונכם וגם ליצור גילוי נאות כל עוד אתם מפרסמים בקהילה או קבוצה כלשהי. (עוד על איך לפתוח דף עסקי בפייסבוק)
 3. קמפיינים בגוגל אדס – אין מניעה להשתמש במודעות Google Ads עם קישורי אפיליאייט, אבל במצב כזה אין לכם שליטה על מה שקורה בעמוד הנחיתה וזה עשוי ליצור לכם בעיה במקרים מסוימים מול גוגל. לכן עדיף להשאיר כמה שיותר בשליטה שלכם וליצור עמוד נחיתה שבו תניחו את הקישורים בתוספת תוכן רלוונטי. גם את עמוד הנחיתה תצטרכו ליצור רק במצב שבו העלות משתלמת ועומדת ברווח לעומת גובה העמלות המתקבלות.
 4. ניהול רשימת תפוצה – רשימות התפוצה הן כלי מעולה לאפיליאייטורים, מכיוון שדרכן ניתן להגיע לכמות משמעותית של גולשים ולהעביר להם מסרים ממוקדים מאוד. האתגר בדיוור ישיר הוא כמובן ליצור את רשימות התפוצה הללו, בייחוד לאור חוק הספאם שמגביל אתכם לשליחת מייל אחד בלבד בכל פעם ורק למי שהסכים מפורשות לקבל מכם מיילים. אין ספק שזהו אפיק שכוחו יעיל, אך הוא דורש מכם עבודה קשה ומאומצת וגם לא מעט פתרונות יצירתיים. נסו להציע עדכונים ומידע על בסיס שבועי/ חודשי למנויים, ספרוני הדרכה בתחומים מסוימים ועוד. להימנע, להימנע, להימנע מקניית רשימות תפוצה מוכנות! זה עשוי לחבל לכם במאמצים מהותית וגם לא באמת ממקד את קהל היעד שאתם רוצים לשווק לו.
 5. שיווק דרך YOUTUBE או VIMEO – קטעי וידאו אינם מספקים תוצאות מיידיות, אבל הם מקום טוב להכניס אליו קישורי שותפים, בין אם תחת הסרטון שפרסמתם ובין אם כסרטון שנועד למשוך את קהל היעד ולעודד אותו להמרה למוצר המשווק. (המדריך המלא על איך לעשות כסף מיוטיוב)

האם בכלל כדאי להיכנס לשיווק שותפים בלי אתר?

כפי שראיתם, זה בהחלט אפשרי אבל צריך לקחת בחשבון שיש רשתות שותפים שלא יקבלו אתכם בלי אתר, כמו בוקינג.קום לדוגמה וצריך לקחת את זה בחשבון בהתאם למוצר שאתם משווקים וסוג השיווק שאתם מציעים. אתר אינטרנט בהחלט מספק מקום מרוכז להפנות אליו גולשים שרוצים מידע נוסף לגבי המוצר והשירות ולשכנע אותם לרכוש, אבל בעבודה אינטליגנטית ויצירתית תוכלו לעשות זאת גם בלעדיו. לראיה, תחומים שונים כמו תוספי תזונה, NLP ואפילו אתרי היכרויות פועלים כבר שנים מבלי שראיתם אי פעם אתר שמתמחה בהם או גלשתם אליו.

לפניכם סקירה מהירה של כמה מתוכניות השיווקים הפופולריות:

תוכניות ללא צורך באתר

Sekindo – מדובר בתוכנית שותפים מוכרת וותיקה מאוד, שעובדת עם כמה וכמה מהמותגים המובילים במשק הישראלי ודרכה תוכלו לבחור מגוון רחב מאוד של מפרסמים ומודלי תשלום שונים בעבור עבודתכם, כמו תשלום פר קליק, פר ליד, פר מספר חשיפות מסוים ועוד.

Clickbank – גם קליקבנק הגדולה והמוכרת מציעה תוכניות שותפים בזירה הבינלאומית ומתמקדת בעיקר במוצרים דיגיטליים כמו קורסי אונליין, ספרים דיגיטליים, מדריכים מקוונים וכן הלאה. זוהי מעין רשת מכירות שבה כל מוכר מנהל אפיליאייט משלו, במגוון קטגוריות ומוצרים אפשריים.

תוכניות המחייבות אתר

Google AdSense – שימו לב, זוהי תוכנית שתתאים לכם רק אם אתם בכל זאת מעדיפים לעבוד בשיווק שותפים עם אתר! זה נתון חשוב מאחר והאדסנס פועל על בסיס הצבת שטחי פרסום בתוך האתר, כך שגוגל תתאים אוטומטית את המודעות לשטחים אלו בהתבסס על תוכן האתר שלכם או היסטוריית הגלישה של המשתמש (רימרקטינג לדוגמה) ואתם מרוויחים בכל פעם שמישהו מקליק על אותה המודעה כך שבגדול מדובר בתשלום די הוגן וראוי. בקטן, אם אתם משווקים מוצר או שירות מאוד נישתיים, לא תצליחו להגיע לרווחים גבוהים בעבור כל הקלקה.

Amazon Affiliate Program – גם כאן מוכרחים להקים אתר או לכל הפחות בלוג על מנת להתקבל לתוכנית. אמזון מציעה תוכנית שותפים ייחודית משלה שעושה מה שקליקבנק עושה, אך בזירת הסחורה הפיזית. כאן תוכלו לנצל את הפופולריות של אמזון כמקום לרכישות מרובות של מוצרים וליהנות מתנאי התוכנית שלהם, שמכתיבה עמלות הולכות וגדלות ככל שכמות המוצרים הנמכרים גבוהה יותר, הן ברמה חודשית והן ברמת הרזומה שלכם למכירות באמזון בכלל. כמו כן, אתם גם מרוויחים כאשר גולש רוכש מספר מוצרים ולא רק את המוצר הספציפי שהפניתם אותו אליו.

אז כמה תכלס אפשר להרוויח?

בשיווק שותפים אין מנוס מעבודה קשה, סיזיפית, מפרכת ונחושה, אבל אין ספק שמי שיעבוד היטב יקבל תגמול הולם ביותר. כמה בדיוק? זה כבר תלוי בכם, אך דעו שאין תקרה לסכומים שאפשר להרוויח. יש משווקים שנהנים ממפעל אישי משגשג מאוד שמכניס מאות אלפי דולרים לכיס מידי חודש וכהכנסה פסיבית לכל דבר!

ייתכן שהם לא הרוב, כך שמשווקים אחרים משגשגים פחות, אבל מי אמר שנולדתם בהכרח לבינוניות? גם אם תעשו את זה במקביל לעבודה אחרת במשרה מלאה, גם אם כאפיק הכנסות נוסף לטווח הארוך וגם אם שיווק דיגיטלי הוא פשוט תחום שמרתק אתכם ואתם שמחים להצטרף אליו ללא תנאי סף – אין לי ספק שגם השקעה של שעה-שעתיים ביום תעזור לכם לצמוח, להתפתח ולהרוויח. בהצלחה!

כתיבת תגובה

שלח הודעה
1
היי , כאן עדן :)
מחפש משהו, יש לך שאלה ?
אני זמין לעזור לך שלח לי הודעה ונדבר :)