בניית קורס אינטרנטי

מה זה קורס אינטרנטי?

עד ממש לא מזמן, על מנת לצבור ידע אנשים נאלצו לצאת מהבית – ללכת לאוניברסיטה, להגיע לסדנה אצל איש מומחה, או לגשת בית של חבר קרוב עם ידע רחב בתחום הרלוונטי. עם עידן הגלובליזציה והחדשנות שהביא האינטרנט ביחד איתו, כיום ניתן לצרוך ידע רב מבלי לצאת מהבית. מידע נגיש תוכלו למצוא באנציקלופדיות אינטרנטיות, פורומים מיידעים ובדפים של מומחים ברשתות החברתיות. אבל ללא ספק הדרך הכי טובה לצרוך ידע כיום, היא פשוט לקחת קורס אינטרנטי בנושא.

קורס אינטרנטי (או קורס דיגיטלי), נותן לגולשים באינטרנט פלטפורמה מסודרת לרכוש ידע בתחום עניין שנוגע בהם ומאפשר להם לשמור על מסגרת סדורה. לעומת היכולת לקרוא חומרים באינטרנט, או מספרי לימוד, הנגשת החומר בצורה מסודרת ונוחה מאפשרת לגולשים להתמקד בלימודים ולהנות מהם – המחקר וריכוז החומרים נעשה כבר בשבילם. ישנם קורסים אינטרנטיים חינמים רבים ברחבי הרשת, אבל מרבית מנהלי הקורסים המקצועיים והאיכותיים ביותר, גובים תשלום סמלי מהמשתתפים בו.

קורס אינטרנטי הוא לרוב קורס שהחומרים בו צולמו ואורגנו בטרם עת והונגשו מראש למשתתפים בו. הרבה פעמים מפעילי הקורס לא יהיו מעורבים יותר מידי בתהליך הלמידה של התלמידים, אך יאפשרו לאלה לפנות אליהם עם שאלות ולתמוך אותם בדרך. בסיום הקורס ניתן להעניק תעודה למשתתפים או לדרוש מהם להגיש תרגיל מסוים – עליו תתנו את חוות הדעת המקצועית שלכם.
דוגמא מצויינת לפלטפורמה של קורסים אינטרנטיים באנגלית ניתן לראות באתר של Udemy שמוכר קורסים בזול.

בניית קורס אינטרנטי

מה היתרונות של קורס דיגיטלי?

קורס דיגיטלי הוא אלטרנטיבה אידיאלית לקורסים פיזיים הן עבור המשתתפים בקורס והן עבור המנהלים שלו. בשביל לעשות לכם קצת סדר, אלו הם היתרונות המשמעותיים של הקורסים הדיגיטליים על פני הקורסים שהיו נפוצים עד היום.

1. נגישות

לאחר שהקורס הדיגיטלי נרכש, הוא נמצא במרחק לחיצת כפתור מהמשתתפים שלו. המשתתפים לא צריכים להתארגן, לבזבז זמן על נסיעות ולדאוג למישהו שישמור על הילדים בזמן שהם לומדים את החומר – כל מה שהם צריכים לדאוג לו זה מחשב מתפקד וחיבור סביר לאינטרנט. במידה ולמשתתפי הקורס יש את אלה – רק נשאר להם להקדיש זמן ללמידה ולהשקיע.

2. עצמאות

לעומת קורסים פרונטליים קבועים, קורסים אינטרנטיים מאפשרים עצמאות רבה למשתתפים בה. המשתתפים יוכלו לבחור את הזמנים בהם יעברו על החומרים ואת קצב הלימוד ולהתאים אותו לסדר היום שלהם – כנראה שהורים לילדים יבחרו את זמני הלימוד שלהם אחרת מתיכוניסט מתבגר. קורסים דיגיטלים עונים על הפער הזה ובכך מתעלים על הקורסים הפרונטליים הרגילים.

3. מאמץ חד פעמי

בניית קורס אינטרנטי לא דורשת מכם הרבה השקעה. תצטרכו לבנות אתר, לרכז את החומרים ולדאוג להנגיש אותו בצורה נוחה למשתתפים. לאחר שארגנתם את הקורס כמו שצריך, לא נשארה לכם הרבה עבודה מלבד לשווק את הקורס הדיגיטלי ולעזור למתעניינים בידע שלכם למצוא אתכם. לעומת זאת, כשמדובר בקורס פרונטלי, תצטרכו להעביר את אותם החומרים שוב ושוב לתלמידים שונים. בכך, קורס אינטרנטי מתעלה על הפרונטלי במידת המאמץ שנדרש מכם.

לבנות קורס דיגיטלי בקלות

4. מחיר אטרקטיבי

כיאה לכמות המאמץ שאתם משקיעים בקורס שלכם ובהיעדר הצורך לשלם שכירות או למצוא מקום שיאפשר לכם להעביר את החומרים – בניית קורס אינטרנטי היא הוצאה לא יותר מידי גדולה. מדובר ב-Win Win Situation – ההוזלה המשמעותית בהוצאות שלכם תאפשר לכם להציע מחיר אטרקטיבי למתעניינים בידע.

5. ידע ברמה גבוהה

חשוב להדגיש – קורס אינטרנטי לא יורד ברמת האיכות שלו מקורס פרונטלי רגיל. במידה ותרכזו את החומרים שלכם כמו שצריך, תדאגו לקשר עם המשתתפים ותביעו את הידע שלכם כמו שצריך – יכול להיות שאפילו יהיה מדובר בקורס שעולה ברמתו על אחד פרונטלי רגיל.

מה ההבדל בין מכירת מוצרים פיזיים לקורסים דיגיטליים?

במידה ואתם מחפשים את הדרך הנכונה להרוויח כסף, כנראה יצא לכם להתלבט בין פתיחת חנות אינטרנטית (איקומרס) לבין בניית קורס אינטרנטי ומקוון. אלו הם השיקולים שצריכים לעניין אתכם:

1. המוצר נשאר

לעומת חנות אינטרנטית בה תצטרכו ולהמשיך ולעדכן את המלאי, כשמדובר בקורס דיגיטלי – הוא פשוט נשאר שם. את הקורס תוכלו להמשיך ולמכור לאנשים ולהרוויח מהמאמץ שלכם סכומים נאים. ההשקעה במילים אחרות, היא חד פעמית.

2. מידת השקעה פחותה

חנות אינטרנטית דורשת מכם ניהול ותחזוקה שוטפת. לעומת זאת, כשמדובר בקורס אינטרנטי, תוכלו להחליט להיות כמעט ולא מעורבים בתהליך שהתלמידים יעברו. הכל תלוי בהעדפות שלכם, במידת ההשקעה שהייתם רוצים לשים בתלמידים ובאג'נדה שמלווה אתכם בפתיחת הקורס.

3. מידת רווח משתנה

זאת נקודה מעניינת. בקורס אינטרנטי אתם בסופו של דבר מוכרים מוצר אחד – את הידע שלכם בנושא מסוים. כלומר, כנראה שקהל היעד שתפנו אליו יהיה ספציפי במיוחד. לעומת זאת, בחנות אינטרנטית תוכלו לספק מגוון רחב של מוצרים שיכול לענות על הצרכים של כמות משמעותית יותר של אנשים. מה מהשניים יותר רווחי? כנראה שאין תשובה אחת. הכל תלוי בתחום שבו הקורס יתמקד, במוצרים שתמכרו בחנות – ובתמחור שתשימו בשתי האפשרויות.

מי יכול ליצור קורס אינטרנטי?

מי יכול לבנות קורס אינטרנטי

כל אדם בעל ידע מסוים שמעוניין לחלוק עם העולם יכול להעביר קורס אינטרנטי. אבל בסופו של דבר, על מנת ליצור אותו קיים הצורך להיות מלווה באיש מקצוע בעל ניסיון בנושא. איש המקצוע יעזור לכם בבניית האתר, בסידור והנגשת החומרים ובמקרים רבים גם בשיווק הקורס שלכם. כל אלה יעזרו לכם להגיע לנקודה אליה אתם רוצים להגיע באופן פשוט ונוח.

באלו נושאים אפשר לייצר קורס אינטרנטי?

האמת היא שאין תשובה נכונה אחת. קורס אינטרנטי תוכלו להעביר על כל נושא שיעלה לכם לראש – בישול, תכנות, שימוש באקסל, עריכת וידאו, קורס נדל"ן באינטרנט וכו'. השיקול המרכזי העיקרי שצריך לעלות לכם לראש בבחירת הנושא, הוא המקצועיות שיש לכם באותו התחום. בסופו של דבר, מדובר בידע שאתם מתכננים להעביר לאנשים אחרים. חשוב שהרמה שתציעו תהיה גבוהה ושהניסיון שלכם בתחום ימשוך את הלקוחות הפוטנציאליים שלכם לגשת אליכם.

מהן הנישות הרווחיות ביותר בעולם הקורסים האינטרנטיים?

התשובה היא פשוטה – כסף. בסופו של דבר, כל קורס שיש בו קצה עסקי שיכול לעזור למשתתפים בו להגדיל את ההכנסות שלהם, יהיה אטרקטיבי יותר מקורסים האחרים. בתקופת הקורונה ולמעשה גם בתקופה שגרתית, אנשים מחפשים את הדרך הנוחה ביותר להמשיך ולהגדיל את ההכנסות שלהם. במידה ויש לכם סל כלים פרקטי שיכול לעזור להם – למה שלא תשתפו את הידע ותרוויחו על הדרך?
אז איזה תחומים יכולים להכניס למשתתפים כסף?

כמה עולה לבנות אתרים

1. קורסים אינטרנטיים בהשקעות

עולם ההשקעות הוא עולם מורכב ומסובך למדיי. מדובר למעשה בג'ונגל של ממש, בו המשתתפים נמצאים במסע הישרדות. מצד שני, עולם ההשקעות הוא מקום מצוין להגדיל את ההכנסות ולנצל את הכסף שנמצא בשגרה בצד ללא מעש ולאפשר לו לצמוח מעצמו. במידה ויש לכם ידע בהשקעות או שיצא לכם להתעסק בנושא – תוכלו לעזור לאנשים אחרים למצוא את עצמם בעולם הזה.

2. קורסים אינטרנטיים בתיכנות

זה לא סוד שתחום ההייטק הוא אחד מהאזורים הכי מכניסים שקיימים כיום בעולם. הדבר הנחמד בתכנות, הוא שהניסיון לא פעם משמעותי יותר ממידת ההשכלה שהמשתתפים בו רכשו. במידה ויש לכם יכולת טובה בבניית אתרים או אפליקציות, ידע בשפת תכנות מסוימת או כל מיומנות ממוחשבת אחרת – תוכלו לחלוק אותה עם העולם ולזכות בפופולאריות רבה. נקודה מעניינת אגב – כיוון שמדובר בעולם שההשקעה בו כמעט תמיד משתלמת, במידה והקורס שלכם יהיה מקצועי במיוחד, תוכלו לשווק אותו גם במחירים קצת יותר גבוהים.

3. קורסים אינטרנטיים בנדל"ן

זה לא סוד שתחום ההייטק הוא אחד מהאזורים הכי מכניסים שקיימים כיום בעולם. הדבר הנחמד בתכנות, הוא שהניסיון לא פעם משמעותי יותר ממידת ההשכלה שהמשתתפים בו רכשו. במידה ויש לכם יכולת טובה בבניית אתרים או אפליקציות, ידע בשפת תכנות מסוימת או כל מיומנות ממוחשבת אחרת – תוכלו לחלוק אותה עם העולם ולזכות בפופולאריות רבה. נקודה מעניינת אגב – כיוון שמדובר בעולם שההשקעה בו כמעט תמיד משתלמת, במידה והקורס שלכם יהיה מקצועי במיוחד, תוכלו לשווק אותו גם במחירים קצת יותר גבוהים.

האם בניית קורס דיגיטלי יכולה להתאים עבורך?

התשובה היא כנראה כן. אם יש לכם את הזמן להשקיע בכתיבת התוכן, אם יש לכם את ידע בתחום שיעניין רבים אחרים ואם אתם מחפשים דרך יחסית פשוטה להרוויח עוד קצת כסף – כנראה שבניית קורס אינטרנטי יכולה להתאים לכם. בנייה של קורס יכולה לקחת כמה שבועות עד מספר חודשים והאמת היא, שאין בהכרח סיבה למהר. תוכלו לשלב את בניית הקורס במקביל לעבודה שלכם ולחיי המשפחה ולקחת את זה כפרויקט – לאט לאט.

אז איך אני יכול לעזור לכם בבניית הקורס הבא שלכם?

אני לגמרי מאמין שכשאני רוצה להגיע למקום מסויים, אני צריך להיעזר באנשים שהגיעו למקום הזה.
ולכן בתור אחד שבנה קורסים אינטרנטיים אני מאמין שאוכל לעזור לכם בבניית הקורס הדיגיטלי שלכם.
לפניכם מצורף צילום מסך מעמוד המכירה של אחד הקורסים האינטרנטיים שלי בנושא נדל"ן, שנמכר במחיר של 1,999 ש"ח לעותק.

מכירת קורס דיגיטלי

אני לא מתיימר לומר שהקורס שתבנו יניב רווחים תוך כמה ימים – אף אחד לא יכול להבטיח לכם את זה. אבל מה שכן, אני מאמין שהניסיון האישי שלי יכול לעזור לכם בבניית הקורס הטוב ביותר ובמיקסום פוטנציאל ההצלחה שלו. ביחד נוכל להגיע בסופו של דבר לכמות נאה של צרכנים שיוכלו להנות מהידע שלכם ולהכנסות פאסיביות שיבואו מעצמם תוך כמה חודשים באמצעות שיטות שונות של שיווק דיגיטלי. אז איך אני אוכל לעזור?

אעביר לכם את הניסיון האישי שלי

כשאתם בוחרים איש מקצוע שילווה אתכם בבניית האתר, חשוב שתלכו על איש עם ניסיון. בשנים האחרונות פתחתי יותר מעשר חנויות אינטרנטיות וכמה קורסים אינטרנטיים שסיפקו למשתתפים בהם את הידע שהם חיפשו. אוכל לייעץ לכם לא רק בדרך הנכונה לבנות את הקורס, אלא גם בדרך הנכונה לבנות את האתר בו יימצא ואת כל השיקולים שנגזרים ממנו. אני לא אסתיר מכם את השיקולים שמנחים אותי או את השיטות בהן אני משתמש – בסופו של דבר, אני מעוניין להעביר לכם את הידע שצברתי בנושא.

אחשוב איתכם על תמחור

התמחור של הקורס שלכם יושפע ממידת ההשקעה שתשימו בו, כמות הידע שיש לכם בנושא והאטרקטיביות של עולם התוכן שבו בחרתם. ביחד נחשוב על תעריף אטרקטיבי ללקוחות הפוטנציאליים שיהיה אטרקטיבי גם עבורכם.

אעזור בבניית הקורס

אני אלווה אתכם בתהליך בניית וכתיבת הקורס ואתן לכם עצות מהניסיון האישי שלי. ביחד נבנה את האתר והפלטפורמה בו יועבר הקורס, נחשוב ביחד על הדרך הנכונה להעביר את התכנים ונדאג לכך שהממשק בקורס יהיה נגיש במיוחד למשתמש.

אדאג לשיווק הנדרש

בנייה של קורס איכותי במיוחד לא מספיקה – חשוב לדאוג לשיווק ברמה גבוהה של המוצר שלכם. ביחד איתכם נחשוב על הדרך הנכונה לשווק את הקורס המיוחד שבניתם ולדאוג שהוא יגיע לאנשים הנכונים. נוכל לשווק אותו במנועי החיפוש, ברשתות החברתיות או דרך האתר שפתחנו.

נו...שכנעתי אתכם?

אם הצלחתי לעורר בכם עניין, אתם מוזמנים ליצור איתי קשר. אני מבטיח לכם שהעבודה איתי לא רק תהיה מקצועית אלא גם כיפית ועניינית. התוצאות יגיעו זה בטוח, אבל גם הדרך עצמה תהיה מהנה ומשמעותית לא פחות. שיהיה לכם הרבה בהצלחה!

    שלח הודעה
    1
    היי , כאן עדן :)
    מחפש משהו, יש לך שאלה ?
    אני זמין לעזור לך שלח לי הודעה ונדבר :)