ייעוץ עסקי

ייעוץ עסקי – למי זה מתאים?

ייעוץ עסקי, במילים פשוטות הוא ניתוח פעילות. היועץ העסקי יבוא לבית העסק ויבחן את העסק על היבטיו השונים: התנהלות שיווקית, ניצול משאבים, יכולת מכירה, ניהול חוזים וחשבונות, ניהול לקוחות ודברים רבים נוספים. ביחד עם בית העסק היועץ יחשוב על דרכים לייעל את העסק ובכך – להעלות את מידת הרווח שהוא מביא.

בסופו של דבר, ייעוץ עסקי יתאים כמעט לכל עסק ומבוסס על האמירה הפשוטה שכולנו מכירים – דברים שרואים משם, לא רואים מכאן. יועץ עסקי חיצוני יוכל לתת פידבק נטרלי על התנהלות העסק שלכם ולעזור לכם לייעל דברים שבכלל לא חשבתם עליהם. בשביל לעשות לכם קצת סדר, אלו הם כמה מקרים בהם יועץ עסקי יכול לסייע.

יועץ עסקי לעסקים

1. פתיחה של בית עסק חדש

פתיחה של בית עסק היא אף פעם לא משימה פשוטה. בעל העסק צריך להתמודד עם הרים של בירוקרטיה, להיות בקשר עם גורמים רבים שאף פעם לא הכיר ובתכלס – לבנות את עצמו מאפס. יועץ עסקי יכול לבחון את פעילותו של בעל העסק הטרי ולעזור לו להבין מה היא הדרך הנכונה לנצל את המשאבים שברשותו בשביל להגיע לצמיחה בקלות ועם כמות מינימלית של סיכון.

2. קריסה של בית עסק קיים

במקרים לא נעימים בהם עסק קיים מפסיק להיות אטרקטיבי, או שההצלחה שלו משום מה דועכת, מומלץ להתייעץ עם יועץ עסקי. היועץ העסקי יבחן את התנהלות העסק, ינסה להבין מהן הטעויות שמביאות לאותה המפלה ויעזור לבעל העסק להימנע ממצב של פשיטת רגל. איש מקצוע יכול לעזור לכם להבין טעויות שלא ידעתם שקיימות, להציג לכם את הדרך הנכונה לצאת מהתסבוכות שלכם במינימום נזק ולעזור לכם למצוא את העסק שלכם בין העסקים המתחרים בתחומכם מחדש.
אחד המקרים שבהם נתקלתי הוא בית עסק שהיה לו מוצרים מעולים להציע, והפרסום הממומן בפייסבוק שאב לו את הכיס כך שלא היה משתלם לפרסם את המוצרים באופן ממומן ולכן שמנו את המיקוד על קידום אורגני בגוגל ובכלל ברשתות החברתיות שהניבו פירות לטווח הארוך והורידו משמעותית את הוצאות הפרסום לעסק.

3. צמיחה של בית עסק משגשג

הייתם אולי חושבים שיועץ עסקי רלוונטי רק במקרים של קושי – אבל האמת היא שהוא יכול למנף את העסק שלכם יותר ממה שהייתם יכולים לצפות. דווקא בעתות של הצלחה ושגשוג מומלץ להיעזר ביועץ עסקי שיעזור לכם להבין כיצד לנהל את התקציבים החדשים, לחשוב אם כדאי להרחיב את כוח האדם ולתהות ביחד איתכם מה היא הדרך הנכונה לנצל את השגשוג המשמעותי שפקד אתכם. אל תתנו לעבודה הקשה להיות עבודה קשה – תהנו מהתוצרים ותצמחו מהם אפילו יותר!

כיצד מתבצע ייעוץ עסקי?

ייעוץ עסקי לרוב מתחלק לשני שלבים עיקריים – שלב ההתבוננות והאבחנה ושלב הליווי והצמיחה.

1. שלב ההתבוננות

בשלב הראשון, היועץ העסקי יעבור על כל חומרי החברה – אסטרטגיית שיווק, תמחור המוצרים, מסלולי קבלת הלקוחות, שאלונים עליהם יענה בעל העסק וכו'. מהחומרים יוכל היועץ העסקי להבין יותר על מצב העסק, לבחון את נקודות התורפה של העסק ולסמן את הנקודות החזקות שחשוב לשמר.

2. שלב הצמיחה

לאחר שירכז את המסקנות שלו כמו שצריך, היועץ העסקי יחשוב על דרכים פרקטיות לשנות את התנהלות בית העסק בשביל למקסם את יעילות ההתנהלות בו. את המסקנות ירכז היועץ העסקי במסמך מסודר, מצגת או בכל דרך אחרת עליה יסכמו בעל העסק והיועץ. כך יוכלו השניים לעבור על החומרים במסודר, "להתפלפל" עליהם ולהעמיד את ההתנהלויות הקיימות בסימן שאלה.

לאחר שיוציא את המסקנות הסופיות שלו, היועץ העסקי ילווה את בית העסק לתקופה ארוכה בה יטמיעו את השינויים הנדרשים ועד שהתוצאות יבואו. רק בשלב הזה עבודתו תמה ויוכל להמשיך לעסק הבא.

מהן התוצאות הצפויות לעסק כתוצאה מייעוץ וליווי עסקי נכון?

אין ספק ששימוש ביועץ עסקי יכול לסייע משמעותית לקידום ושגשוג העסק שלכם. אבל מה אתם הולכים בתכלס לקבל מהייעוץ?

1. תזכו בליווי של איש מקצוע

בשורה התחתונה, שימוש בשירותיו של יועץ עסקי יאפשר לכם להנות מליווי של איש מקצוע שכל תפקידו הוא לעזור לכם למצוא את הדרך הנכונה לגרום לעסק שלכם לשגשג. במידה והקשר יהיה יציב וטוב, תוכלו להיעזר בו גם לאחר תום תקופת הליווי שלו ולשאול אותו שאלות קטנות שמטרידות אתכם.

2. העסק שלכם יתייעל

במידה ותיישמו כמו שצריך את המסקנות וההנחיות של היועץ העסקי, ההתנהלות בעסק שלכם עתידה להתייעל, ההכנסות כנראה יעלו וההתנהלות המסורבלת שאפיינה במידה מה חלקים ביומיום שלכם צפויה להיעלם.

3. אתם תלמדו מטעויות

אחרי שהיועץ העסקי ישים את האצבע על הבעיות שמאפיינות את העסק שלכם, אתם תבינו מה עשיתם לא נכון עד עכשיו. במצב כזה, הסבירות שתעשו את אותן הטעויות שוב פעם, נמוכה בהרבה. סוף סוף תוכלו להבין מה הייתה הבעיה, אלו פערים ליוו את העסק שלכם ביומיום ובמילים אחרות – מה הייתה נקודת העיוורון שלכם.

איך לבחור יועץ עסקי?

איך לבחור יועץ עסקי

1. ניסיון בייעוץ

יועץ עסקי טוב, יהיה כמובן יועץ בעל ניסיון בייעוץ. בבחירת היועץ האידיאלי תוכלו לקרוא חוות דעת של לקוחות קודמים, לשמוע על החברות איתן עבד והסוגיות איתן התמודד, ולהבין מהי האג'נדה האישית שמלווה אותו בייעוץ בבתי עסק. יכול להיות שהגישה שלו לא תתאים לכם, יכול להיות שהניסיון האישי שלו נוגע בסוגיות שלא קשורות בכלל למה שאתם מחפשים – חשוב שתבדקו את זה.

2. ניסיון בניהול

בשביל לייעץ לעסק – צריך לדעת לנהל עסק. נשמע אולי קצת מצחיק, אבל זה נכון. בבחירת היועץ העסקי שלכם חשוב שתלכו על אדם שיצא לו לנהל עסק בעצמו. יהיה מדובר באדם שלא רק יודע להביע חוות דעת אישית על התנהלות העסק שלכם, אלא להבין למה אתם פונים ועושים את אותן הטעויות על בסיס ניסיונו האישי. איש מקצוע עם ניסיון בניהול עסק וניסיון בייעוץ הוא כנראה דמות בעלת הסמכות הגבוהה ביותר לעזור לכם וכנראה האיש הכי טוב שתוכלו למצוא.

3. אישיות

שיקול משמעותי לא פחות הוא האישיות של היועץ העסקי. מדובר באדם שאתם הולכים לעבוד איתו על בסיס יומיומי לתקופה ארוכה ולהיות איתו בקשר קרוב. שימו לב שמדובר באדם שאתם מרגישים איתו בנוח, שמדבר איתכם בגובה העיניים – בבן אדם שאתם יכולים להיות כנים איתו ולבנות איתו אמון.

מהם השירותים שאני מציע?

אני מאמין שלכל יועץ עסקי יש את תחום ההתמקצעות שלו. העולמות שלי כמובן, הם עולמות החנויות האינטרנטיות (איקומרס), השיווק וכל מה שנגזר מכך – קורסים אינטרנטיים, מכירת שירותים ושיווק דיגיטלי. אני מאמין שהדרך הכי טובה לעסק לצמוח היא תוך ניצול האפשרויות שהרשתות החברתיות ומנועי החיפוש מציעים לנו. אז אילו שירותים אני מציע?

ייעוץ שיווקי

הייעוץ השיווקי שאני נותן יכול להתאים לכל סוגי העסקים – החל מחברות הייטק ועד למאפיות שכונתיות. אני אעבור על אסטרטגיית השיווק של העסק שלכם, אבחן את פלטפורמות השיווק בהן אתם משתמשים כיום ואעזור לכם להבין באלו אופציות כדאי לכם להתמקד. תוך חשיבה משותפת נבין מה הן נקודות החולשה שלכם בעולם הזה ונמצא את הדרך הנכונה לצמוח מהן.

ייעוץ תמחור

תמחור של מוצרים או שירותים הוא לא תמיד פשוט. במידה ויש לכם עסק אינטרנטי ואתם בתחילת הדרך שלכם ומחפשים את התמחור הנכון – תוכלו להתייעץ איתי. הניסיון העשיר שלי בקורסים דיגיטליים וחנויות אינטרנטיות עזר לי עם הזמן להבין את הדרך הנכונה לתמחר את המוצרים והשירותים שאני נותן. אני אעזור לכם למצוא את התעריף הנכון ולמצוא את הנקודה המדויקת שתאפשר ללקוחות שלכם לצרוך מוצרים ושירותים במחירים שנראים להם אטרקטיביים אבל גם לכם.

ייעוץ בבניית אתר העסק שלכם

כמו שיצא לי לומר בעבר, אני מאמין שהאתר שלכם הוא למעשה הממלכה של בית העסק אותו אתם מנהלים. באתר העסק אפשר לשים מידע אישי על עצמכם, מידע מעשיר על הניסיון שלכם ובשורה התחתונה – תוכן שיעורר עניין בלקוחות שלכם ויעזור לגוגל למצוא אתכם בקלות. אני אבחון את אתר העסק שלכם, אחשוב על הדברים שחסרים בו וביחד איתכם נמצא את הדרך הנכונה להפוך את התוכן שלכם למרשים ומלהיב.

ייעוץ בחתימת חוזה

ביחד נעבור על החוזים שחתמתם מול העסקים השונים מולם אתם עובדים. נבדוק את האותיות הקטנות, נעבור על פרטי החוזה ונוודא שהחוזה אטרקטיבי והוגן כלפי שני הצדדים.

ייעוץ בניהול חשבונות

בירוקרטיה יכולה להיות כאב ראש לא קטן. אני אעזור לכם בניהול נכון של החשבונות שלכם ותשלום המיסים בדרך הפשוטה והנוחה ביותר. אתן לכם את כל הידע שאתם צריכים בניהול הבירוקרטיות, אנגיש לכם את מערכות הניהול ואפשט עבורכם את השימוש בהן.

מהם השירותים שאני מציע?

לסיכום, בשיתוף פעולה שלי איתכם אני מאמין שנוכל למנף את הצלחת העסק שלכם ולמצוא את הדרך הנכונה למקסם את פוטנציאל הרווחים שלכם. העבודה שלנו תהיה מקצועית וסדורה אך במקביל – כיפית, מהנה ומלאה בהומור וצחוק.
אם אתם מאמינים שאני יכול לעזור לכם אתם מוזמנים לפנות אליי בטופס המצורף ממש כאן, מבטיח לחזור אליכם במהירות, בהצלחה!

    שלח הודעה
    1
    היי , כאן עדן :)
    מחפש משהו, יש לך שאלה ?
    אני זמין לעזור לך שלח לי הודעה ונדבר :)