השקעות נדל"ן להגדלת רווחים – האם כדאי?

מציאת אפיקי רווח נוספים הוא דבר שמעסיק רבים מאיתנו. אחת מהאפשרויות להגדיל את הרווחים החודשיים היא באמצעות השקעות נדל"ן אך לא מדובר בקיצור דרך. השקעה זו נבנית לאט ובצורה חכמה ויציבה. השקעות נדל"ן מצריכות מידה גבוהה של נחישות, בדיקה קפדנית של התחום והבנה כי יכולים להיות גם סיכונים.

רכישה של נכסים להשכרה

רכישה של נכסים שמיועדים להשכרה היא אחת הדרכים לבצע השקעות נדל"ן שיניבו רווחים גבוהים ויציבים לאורך שנים. הדרישה לנכס למגורים תמיד תהיה קיימת ולכן ההשקעה לטווח ארוך היא כדאית. רכישת נכס להשקעה מתחלקת לשני אפשרויות עיקריות – רכישה של בית והשכרתו לאחר מכן או מציאה של נכס שמצריך שיפוץ בעלות נמוכה, ביצוע התיקונים הנדרשים ולבסוף השכרת הנכס.

מדובר בהשקעה שמצריכה הוצאת מזומנים ולא מעט סבלנות והמתנה עד לשלב שבו ניתן יהיה להחזיר את ההשקעה. אנשים רבים המעוניינים להגדיל את הרווחים החודשיים דרך השקעות נדל"ן הם לא בעלי סכום כסף שמספיק לרכישת דירה או בית. במיוחד במקרים שבהם יש ברשותם כבר בית שרכשו ומשכנתא שהם משלמים מדי חודש.

אחת האפשרויות במקרים אלו היא מחזור משכנתא שיאפשר להם לקבל סכום כסף נוסף על מנת לבצע את הרכישה. אחד היתרונות של רכישת נדל"ן להשכרה הוא שקיים מגוון של סוגי נכסים שאפשר לרכוש כמו בית מגורים, בניין משרדים ואף מספר חנויות. כמובן שקיים סיכון בהשקעת רכישת נכס להשכרה כיוון שיכולים להיות פעמים שבהם לא יהיו שוכרים לנכס אך מדובר בסיכון יחסית זעיר לעומת הרווח הפוטנציאלי שברכישה והשכרה של נדל"ן.

לקנות, לשפץ ולמכור

דרך נוספת להגדלת הרווחים דרך השקעות נדל"ן היא רכישה של נכס שמצריך שיפוץ, ביצוע כל התיקונים הנדרשים ולאחר מכן מכירת הנכס במחיר גבוה יותר. אפשרות זו מאוד כדאית כאשר יודעים כיצד לבצע תכנון נכון ומדויק של עלות השיפוץ. סכום ההשקעה חייב לכלול גם את עלות השיפוץ על מנת שיהיה ניתן לקבוע בוודאות האם מדובר בנכס ששווה לרכוש או שההוצאות לבסוף יהיו גבוהות יותר מהסכום שיהיה ניתן לקבל בעת המכירה.

סקר שוק והבנה של ציפיות הקונה הם פרמטרים שיש להתייחס אליהם בכובד ראש לפני שרוכשים נכס שמיועד לשיפוץ ולמכירה. בדיקה של האזור בו הבית ממוקם הוא גם כן הכרחי שכן המיקום הגיאוגרפי של הבית ישפיע באופן מהותי על שווי הבית.

קיימת האפשרות גם לבצע את התיקונים והשיפוצים בכוחות עצמכם על מנת לחסוך בהוצאות (ועל ידי כך להגדיל את הרווח מרכישה ומכירה של הבית) אך שוב לזכור שאם התיקונים שייעשו לא יעמדו בתקנים ובבדיקה של שמאי טרם מכירת הנכס, המשמעות תהיה הוצאות נוספות ובזבוז זמן יקר. שיפוץ הבית צריך להתמקד יותר בתיקונים פרקטיים אך אם ניתן גם להוציא סכום מסוים על עיצוב הבית, סבירות גבוהה שזה יעלה את שווי הנכס ויאפשר לשווק ולמכור אותו יותר בקלות.

כתיבת תגובה

בוא ניפגש ונעזור לך לשפר את העסק שלך!

הפגישה מתבצעת דרך הזום!

באיזה נושא הפגישה?
מה המייל שלך?*
שלח הודעה
1
היי , כאן עדן :)
מחפש משהו, יש לך שאלה ?
אני זמין לעזור לך שלח לי הודעה ונדבר :)