יבוא מוצרים מסין לישראל

ייבוא מוצרים מסין לישראל – מה זה אומר?

סין ידועה כבר שנים רבות בתור יצרנית ענק, מהגדולות ביותר בעולם. הסיבה לכך ובכן, היא פשוטה – בסין קיים מגוון אדיר של מפעלים גדולים בשלל התעשיות השונות, שרק מחכים ללקוחות שיבואו. המוצרים המיוצרים בסין מגיעים לרחבי העולם ומשתלבים בחנויות מזכרות, חנויות בגדים, חנויות כלי בית ואפילו ברכיבים של מוצרי החשמל בהם אנחנו משתמשים. והסיבה לכך ובכן, היא פשוטה – סין מציעה שירות זול במיוחד ביחס למדינות האחרות ובכך מביסה בקלות את המתחרים. שימוש נכון באפשרות לייבא מוצרים מסין לישראל ולייבא ציוד איכותי מסין יכול לשמש אתכם בבניית מוצר חדשני, פתיחת איקומרס משלכם ואפילו בניהול חנות פיזית.

יבוא מוצרים מסין לישראל-1

על אליבאבא שמעתם?

את אליאקספרס כולנו מכירים. מדובר כיום באחת מחנויות האיקומרס הפופולריות ביותר ברחבי העולם ולא סתם – מדובר בחנות זולה, אמינה ונגישה שמקשרת בין ספקיות ענק לבין האדם הפשוט. אליאקספרס למעשה היא חנות בת, שנמצאת תחת אליבאבא. לעומת אליאקספרס המוכרת לנו שעובדת מול לקוחות קצה – אליבאבא עובדת מול ייבואנים ובמילים אחרות, דואגת לאספקת ציוד בסיטונאות.

אליבאבא היא כיום פלטפורמת הייבוא הנגישה ביותר המאפשרת לייבואנים לגשת לספקים מרחבי העולם ובפרט – לספקים מסין. לעומת הזמנת הציוד שנעשית באופן פשוט ומיידי באליאקספרס, באליבאבא, כיוון שמדובר באספקה רחבה יותר, יתאפשר לייבואנים לנהל שיח מול הספקיות ולחתום איתם על חוזה – בכך יוכלו להימנע מהונאות ולשמור על רמת מוצרים גבוהה.
לפניכם מצורף צילום מסך מהאתר "אליבאבא".

יבוא מסין אליבאבא

אז למה בכלל לייבא מוצרים מסין לישראל?

לפני שאפרט לכם בכלל איך עושים את זה, חשוב קודם שאסביר בכלל למה סין היא האפשרות הטובה ביותר. אמנם בעבר סין קיבלה מוניטין שלילי ומפוקפק, אבל השנים עשו את שלהן והמצב השתנה. אז למה בכלל לייבא מוצרים מסין?

1. זול

את הסיבה הזאת כולם מכירים. הספקים הסינים נמצאים בתחרות מתמדת אחד מול השני ומוכנים לספק את הציוד שלהם במחירים כמעט מגוחכים לכל מי שרק ירצה לקנות אותם. לכן, אם תגיעו לספק שמעניין אתכם ותבקשו ממנו הוזלה נוספת (למחיר שמלכתחילה נמוך), כנראה שתיענו בחיוב. המחירים הסינים קונים רבים מאיתנו וזה לא מפתיע – במיוחד כשבמקרים כאלה יותר פשוט להגיע לרווחים, מבלי לדפוק את הצרכנים.

2. תחרותי ואיכותי

הסטיגמה המוכרת על הספקים הסינים היא האיכות הגרועה של התוצרים שהם מביאים. בישראל הסטיגמה הזאת נפוצה עד היום, אבל האמת היא שברחבי העולם כבר השתחררו ממנה מזמן. המציאות היא פשוטה למדיי – סין מייצרת הכל. היא תייצר מוצרים באיכות מצוינת לצד מוצרים באיכות בינונית וכן, חלק מהספקים יתפשרו על איכות גרועה למדיי. מדובר בבעיות שקל בסופו של דבר למנוע, אם עושים בקרה רצינית על הייבוא. כמו בכל דבר, מודעות וניהול זהיר ואחראי יעזרו לבצע את התהליך בדרך הטובה ביותר. 

3. כמותי

עבודה מול ספק סיני תאפשר לכם להזמין כמויות אדירות של מוצרים, גם ביחס לספקיות המתחרות האחרות. סין מוכרת במפעלי הענק שלה שיכולים להגיע להספקים אדירים שלא תוכלו אפילו לדמיין. תוכלו להגיע לכמליון יחידות בחודש ואפילו יותר – והכל אם תגיעו לספק הנכון.

4. מגוון ומלא בשפע

השפע באפשרויות האספקה הסיניות לא רק בא לידי ביטוי במגוון התחומים האדיר שבהם הם מתמחים, אלא בכמות הספקים העצומה שיש בכל תחום. התחרותית, המגוון והשפע יעזרו לכם למצוא את הספק הטוב ביותר עבורכם ואת המוצרים באיכות הכי גבוהה.

5. אמינות

כמו בכל סגירת עסקה, תמיד קיים החשש שלא נקבל את מה שאנחנו רוצים או שניפול להונאה. באליבאבא מספר כלים שעוזרים ליבואנים להתחמק מהונאות:

 • סגירת ביטוח מול האתר – עליבאבא יוודאו שהמוצרים הגיעו ברמה גבוהה ובכמות שביקשתם.
 • דיווח – לכל מוצר שיוצא לכם באתר יש דירוג אישי שלו ושל הספק. תוכלו לקרוא ביקורות קודמות לפני שאתם פונים לספק ולוודא שמדובר באדם הנכון עבורכם. חשוב לשים לב לא רק לדירוג עצמו, אלא גם לכמות הלקוחות שפנו ודירגו את הספק – במידה ומדובר בייבואן אחד או שניים, כנראה שעדיף לכם לפנות לספק יותר מוכר.

איך מתחילים בתהליך הייבוא?

1. עסק, כבר פתחתם?

כל ייבואן בארץ נדרש לפתוח בית עסק משלו על מנת שיהיה לו אישור חוקי לייבא את הציוד לארץ. הדבר נכון כמובן למקרים בהם מזמינים מוצרים בכמויות של סיטונאות ולא לשימוש אישי. במידה ועוד לא פתחתם עסק, מוזמנים לקרוא את המאמר שכתבתי על איך לפתוח עוסק פטור.

2. תחליטו מה למכור

השלב הבא (או אולי דווקא השלב הראשון), יהיה להחליט מהו או מהם אותם המוצרים שברצונכם למכור. יכול להיות מדובר ברכיב ספציפי לדגם שאתם מתכננים לייצר בכמויות או במוצרים שאתם מתכננים למכור ברשת או בחנות האישית שלכם. תוכלו לבחור במוצרים זולים במיוחד, מוצרים מעט יותר יוקרתיים – תנסו לחשוב על דברים שעוד אין בארץ וחשוב שיהיה, תביאו משהו מיוחד.

3. תשוטטו באתר

לאחר שהחלטתם על המוצרים, השלב הראשון שתצטרכו לקחת ובכן, יהיה להתחיל ולשוטט באליבאבא בכוונה למצוא את הספק המושלם.

איך נראה כל התהליך על רגל אחת?

1. מציאת ספק

מציאת הספק היא עבודה לא פשוטה. נרצה למצוא ספק שיראה לנו אמין, שרמת המוצרים שלו גבוהה ושהמחירים שלו מתאימים לנו, ובמילים אחרות – ספק הגון בעל ביקורות חיוביות רבות. נתחיל ונחפש את המוצר שלנו – למשל, כוסות תה. נכנס לעליבאבא ונחפש את המוצר שלנו. לאחר שנתחיל בחיפוש, נסנן את מקור הספקיות לספקיות מסין בלבד (תפריט שמאלי)

יבוא מוצרים מסין לישראל-1

לאחר מכן, תוכלו לעבור על הרשימה ולחפש את המוצר שמעניין אתכם. אני מצאתי פה כוסות תה מעץ, שנראו לי חביבות למדיי (וזולות במיוחד!)

יבוא מוצרים מסין לישראל-2

בדף המוצר תוכלו ללחוץ על קישור לביקורות הספק (מסומן בריבוע אדום) וליצור איתו קשר (מוצבע בחץ). לאחר שתבחרו ליצור עם הספק קשר, תוכלו לנסח הודעה נחמדה, לבקש אולי הנחה אם תרצו, ולקשר אותו למייל האישי שלכם, שם תוכלו לדבר על פרטי החוזה.

2. הצעות, הצעות ועוד הצעות מחיר

איך אני תמיד אומר?
הצעות מחיר לא עולות כסף.
ככל שנאסוף יותר הצעות מחיר כך נהיה חכמים יותר ונלמד את השוק, את הנפשות הפועלות ובעצם מהם הפרמטרים שמשפיעים על המחיר.
לכן, ככל שתאספו יותר הצעות מחיר – תהיו מוכנים לקניה חכמה יותר.

3. סגירת חוזה

לאחר שתיסגרו על הספק שלכם, תנסחו יחד חוזה שייגע לכמות הציוד שאתם מבקשים, הצעת המחיר, פרק הזמן שייקח לספק את הציוד ופרטים רבים נוספים. החוזה ינוסח כמובן באנגלית ברמה סבירה ששני הצדדים יוכלו להבין.

4. הזמנת דוגמית

מומלץ לפני הזמנת אספקה מלאה של הציוד להתחיל מייצור של דוגמית בודדת, במיוחד אם מדובר במוצר עם הדפסה של כיתוב מסוים או ציור. כך תוכלו להיות בטוחים שמהמוצר שלכם נראה כמו שאתם רוצים ושאין קצר בתקשורת בינכם לבין הספק. לא פעם קורה שרמת האיכות של המוצר אמנם גבוהה, אבל בגלל התנהלות לא מספיק ברורה הספק הלך והכין כמות אדירה של ציוד שבכלל לא מתאים לכם.

5. וכשמגיע לארץ?

כשהסחורה תגיע לארץ ידאגו להודיע לכם. הסחורה תימצא באחד מנמלי הארץ. בשביל לחלץ את המוצרים ולשלם את המכס הנדרש, תוכלו להיעזר בחברה לעמילות מכס שתעשה קצת סדר בבלגאן ותמנע מכם בירוקרטיות מיותרות. לאחר מכן, כל מה שנדרש עכשיו לעשות זה רק להתחיל ולמכור את המוצר!

למה לתת לי לנהל לכם את תהליך הייבוא מסין?

את תהליך הייבוא מסין לארץ, כנראה שכל אחד יוכל לעשות – אבל לא מדובר בתהליך קל, במיוחד לא למייבא המתחיל. השיח עם הספקיות, סגירת החוזה, שחרור הציוד ובירוקרטיות סבוכות רבות נוספות יכולות להפוך את התהליך למי שלא מכיר אותו מקרוב לכאב ראש אחד גדול. אם אתם מעוניינים לפתוח חנות או לבצע את ההזמנה הראשונה שלכם מיני רבות, מומלץ שלפחות בפעמים הראשונות שלכם, תיעזרו באיש מקצוע עם ניסיון בנושא.

עדן שרעבי

אז למה דווקא אני?
בשנים האחרונות נכנסתי בענק לעולם המסחר האינטרנטי ויצרתי קשר עם ספקיות רבות מרחבי העולם. הספקתי להקים יותר מעשר חנויות אינטרנטיות ולמכור מוצרים בארץ ובמדינות רבות נוספות. במילים אחרות, אני מכיר את עולם הייבוא מקרוב מאוד ומוכן לחלוק את הידע שלי עם כל מי שרק ירצה להשתמש בו. העבודה שלנו תהיה כיפית, מיוחדת, מהנה ומשעשעת – מבטיח שיהיה מצחיק.

אז מה אני יכול לעשות עבורכם?

אני אעזור לכם להוציא את המיטב מהתהליך המורכב הזה ואפילו להנות מהדרך. אלווה אתכם בשלבים השונים של התהליך, אנחה אתכם ואפתור אתכם מהתעסקות בבירוקרטיות שכנראה ימאסו לכם מאוד מהר. אז מה אני אעשה עבורכם?

אצור קשר עם הספקיות

אחרי שתגידו לי איזה מוצר או מוצרים אתם רוצים להשיג, אתחיל בתהליך החיפוש. בחיפוש המוצר אתייחס למידת האמינות של הספק, לביקורות שקיבל בעבר, לאיכות של המוצר ולמחיר. ביחד נוכל לבחור את המוצר ברמה הגבוהה ביותר שעונה על הדרישות שלכם – לא נתפשר על פחות מזה. נתעקש על עיצוב ברמה גבוהה, על גימור מיוחד ועל כל דרישה מפתיעה שתעלה לכם לראש – שום דרישה היא לא מוגזמת, אל תשכחו את זה!

אנהל משא ומתן

אחרי שנמצא כמה ספקיות שעונות על הדרישות שלכם, אתחיל בביצוע משא ומתן. אנסה להוריד מחירים, אבדוק תוך כמה זמן הם יכולים לייבא את הציוד ובאלו כמויות. ניהול של משא ומתן מול כמה חברות במקביל יעזור לנו לא להסתמך על אף אחת יותר מידי ולהגיע מוכנים לכל מצב.

אעבור על החוזה

לאחר שניסגר על חברה ספציפית אחת, נתחיל לנהל מולה חוזה כתוב. שם נתייחס לפרק הזמן שייקח לה לייבא את הציוד, המחיר שסיכמנו ופרטים רבים נוספים. בשביל לא להלאות אתכם בבירוקרטיה אדאג לכך בעצמי ואוודא מולכם פרטים שהייתם רוצים שאשים לב אליהם בסגירת החוזה. החוזה יהיה מנוסח באנגלית פשוטה לקריאה כך שיהיה מובן לשני הצדדים וימנע בלבול וקצר תקשורתי.

אבדוק אם יש צורך ברישיון ייבוא או תקן

אמנם במרבית המקרים זה לא המצב, אבל ישנן סיטואציות בהן ייבוא מוצרים מחו"ל דורש רישיון ייבוא. לרוב מדובר במוצרים יקרים במיוחד, תרופות או מוצרי אלקטרוניקה. במקרים כאלה מדובר במצב מעט יותר מורכב, אדאג לסדר את הכל ולהסביר לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת.

אחשב הוצאות

עזבו אתכם שטויות – אני אנהל לכם את הבירוקרטיות. אחשב את ההוצאות, אקשר אתכם לאנשים הנכונים ואדאג שהכל עובר בצורה חלקה. נדאג ביחד לתשלומי המשלוח, המכס, המיסוי והעמלה, לאיסוף המוצרים ובמידת הצורך גם לחברת שילוח שתיקח עבורכם את הציוד.

אז...שנתחיל?

לסיכום, אני אלווה אתכם לאורך כל התהליך, אוודא שאתם מרוצים ואדאג שהכל יעבור על הצד הטוב ביותר. במידה ועניינתי אתכם אתם מוזמנים לשלוח לי מייל או הודעה בואצאפ ואפילו להתקשר. מאחל לכם הרבה בהצלחה!

  שלח הודעה
  1
  היי , כאן עדן :)
  מחפש משהו, יש לך שאלה ?
  אני זמין לעזור לך שלח לי הודעה ונדבר :)