מתקדמים טכנולוגית – מהפכת הקורונה

הקורונה אולי הגיעה ממערת העטלפים, אך היא הובילה לטכנולוגיה נאורה שטרם נראתה באוויר הפתוח.

פתאום כולם יודעים לנהל ישיבות בזום, אתרים קטנים מחזיקים באתרי קניות פעילים, אנשים רוכשים ידע באמצעות קורסים מקוונים ואף תחום התיירות מציע סיורים דיגיטליים שחוץ מחוש הריח וחוש המגע מעניקים חוויה די מלאה. מה אם כן קורה אצלנו בתחום העסקים? גם הוא כצפוי אינו נשאר אדיש, ולא רק מבחינת העבודה מרחוק.

מתקדמים טכנולוגית - מהפכת הקורונה

ממצוקה להתייעלות

הייתה זו שנה קשה עבור עסקים רבים, כך שאותה מצוקה אט אט הובילה להתייעלות. עסקים למדו מיהו עובד חיוני ואיזה עובד רק "תופס משבצת", שצריך לדייק את השירות (ולא פעם להמציא אותו מחדש), ואף עסקים רבים למדו שאין שום סיבה הגיונית להמשיך להוציא מדי חודש סכומי עתק עבור שכירות, כזו שבין היתר מצריכה אינספור הוצאות משלימות – כגון ארנונה, חשמל, מים, שירותי ניקיון וכדומה.

מה אנו מבקשים לומר? מהיום שבו עסקם הכירו את אותם חללי עבודה משותפים, הם למדו שלא רק ניתן לפתוח בקלות וביעילות סניפים נוספים, אלא בין היתר אין צורך להתחייב לטווח הארוך ומדי חודש זוכים לשלם מחיר סמלי וידוע מראש שכולל שלל הטבות משלימות.

מקום עבודה שמייצר מקפצה

בזכות המגמה לעבור למתחמי עבודה משותפים, פתאום רבים גילו שניתן ליהנות לא רק משירותי מזכירות, אלא גם משירותי הדפסה, שירותי קבלת דואר ועוד. כמו כן, מי שבוחר לשכור עמדה במתחם עבודה משותף, בין היתר נהנה משורה של הטבות חשובות.

שנדגים? לצורך הדוגמה ניתן להרוויח ללא עלות נוספת חשיפה למגוון מפגשים עסקיים, לחבור לקהילות נטוורקינג, לקיים בנוחות הרצאות ומפגשים (בין היתר מתחמי העבודה המשותפים מאפשרים לשכור פר צורך חדרי הרצאות, אולמות ייעודיים עובר כנסים וכיתות לימוד), להיפגש עם מנטורים ואף אפשרי להיות חלק ממגוון מיזמים חברתיים.

להיות חלק מדומה

אומרים שהרעיונות הטובים ביותר מתעוררים כאשר נוצרים מפגשים בין אנשים, ואכן לא מעט פיתוחים מובילים נוצרו מפגישה מקרית ומשיחה מלאת השראה לצד כוס בירה קרה (או לצד כוס קפה מלווה בעוגה), ואת ההזדמנויות האלו מתחמי העבודה המשותפים בהחלט מאפשרים, מייצרים ומסבסדים.

טכנולוגיה במיטבה וכל מה שמסביבה

היכולת לבחור מתחם עבודה משותף בהתאם לאופי העסק (במיוחד לאלו שעובדים דרך הדיגיטל כדוגמת מקדמי אתרים פרילנסרים), מאפשרת לייצר מגוון קשרי עבודה, להעלות רעיונות חדשים, לגלות תוכנות ואפליקציות רלוונטיות וכדומה. מהי השורה התחתונה? הקורונה לא רק העלתה את הערך של הטכנולוגיה, אלא היא גם שכללה לא מעט פעולות מסביב, ומי שבחר לעזוב את מתחם העבודה המסורתי לטובת מתחמי עבודה מעוצבים, מרכזיים ומצוידים, גילה שהוא מרוויח לא רק חיסכון משמעותי וחופש להחליט מדי חודש מהיכן עובדים (רוב המתחמים מאפשרים "לטייל" בין היעדים), אלא גם שלל תוספות שבאופן פרטני לא היה ניתן לתחזק ולהחזיק מבחינת עלויות.

טכנולוגיה לצד מענה אנושי

לאחר שהבנו איזו דרך עשתה הטכנולוגיה בתקופת הקורונה ולאחר שהבנו כיצד מתחמי העבודה המשותפים אפשרו להרוויח שלל שירותים חשובים – כאלו שבין היתר כוללים חדרי הרצאות מצוידים במיטב הטכנולוגיה, מכונות קפה, חדרי כיף, זמינות 24 שעות וכדומה (כל מתחם וחבילת היתרונות שלו), רק נותר לציין שעם כל הכבוד לחיסכון המשמעותי ולקפיצה הטכנולוגית שעסקים רבים סוף סוף חווים, אין לשכוח יתרון לא פחות חשוב, ופה כמובן מדובר על ההיבט האנושי.

קורונה טכנולוגיה והשראה

היכולת לייצר קשרים עסקיים וחברתיים בתקופה בה ריחוק הפך למגפה, היכולת להתמלא השראה ולספוג תחושת אמביציה בתקופה שבה רבים נכבים ומתייאשים, ובאופן כללי היכולת להביט קדימה ולשאוף לעבר מינוף מרבי – היא תחושה חשובה ומופלאה שמגיעה לנקודת הרתיחה רק כשכל המרכיבים יושבים היטב במשוואה – במתחמי עבודה משותפים.

כתיבת תגובה

שלח הודעה
1
היי , כאן עדן :)
מחפש משהו, יש לך שאלה ?
אני זמין לעזור לך שלח לי הודעה ונדבר :)