קידום אתרים » מוטיבציה ומיינדסט » איך לעשות רושם ראשוני טוב וחיובי על כל אדם?

איך לעשות רושם ראשוני טוב וחיובי על כל אדם?

אין הזדמנות שנייה לרושם ראשוני

לפני שנגיע בכלל לתכלס, יש כמה נתונים שכנראה שווה לכם להכיר.

האזינו לכתבה

עשירית שנייה נדרשת על מנת לקבוע רושם ראשוני ולגבש תחושת אמינות ושלושים שניות נדרשות לאדם בשביל לקטלג את העומד מולו על בסיס אינטליגנציה ואטרקטיביות.

איך ליצור רושם ראשוני טוב

בשורה התחתונה? אין הזדמנות שנייה לעשות רושם ראשוני טוב או רע. כולנו מכירים את הסיטואציות המבלבלות האלה – יכול להיות מדובר ביום הראשון בצבא ביחד עם כל החיילים הטריים שאנחנו לא מכירים, ביום הראשון בעבודה או באוניברסיטה ואפילו, בדייט מיוחד עם מישהי ששידך לנו חבר. אמנם מדובר בסיטואציות שונות אבל כולן מאופיינות בתחושה דומה אחת – לחץ. היינו מעוניינים להרשים את האדם שמולנו, לעורר בו סקרנות ובתכלס, לתת לו להכיר את מי שאנחנו באמת. הבעיה היא אבל שהרבה פעמים קורה שהמילים מתבלבלות, הזיעה הקרה ממלאת לנו את המצח ואנחנו פשוט לא מוצאים את הדרך הנכונה להשתלב.

מדובר בבעיה נפוצה למדיי שכולנו יכולים להזדהות איתה, אבל האמת היא שיש לכך פתרון. בשביל ליצור רושם ראשוני חיובי, כל מה שצריך בסופו של דבר זה שני דברים: להיות עצמנו ולדעת לאפשר לאחרים להיות הם עצמם. בשביל לעשות לכם קצת סדר, ריכזתי עבורכם כמה טיפים שיכולים לעזור לכם להשתלב בסיטואציות חברתיות מורכבות ולהיות הכי עצמכם בעולם. בהצלחה!

המשמעות של שפת גוף ברושם ראשוני

תתפלאו או לא לשמוע, לפי מחקרים פסיכולוגיים שפת הגוף שלנו אחראית ללא פחות מ-70 אחוז מהאינטרקציה היומיומית שלנו. את מה שהפה לא אומר – הגוף שלנו משלים. הדבר יכול לבוא לידי ביטוי ביציבה זקופה או שפופה, תנועות ידיים, מבטים ואלמנטים רבים נוספים. שפת הגוף שלנו יכולה אפילו להביע את השקרים שלנו, את החוסר נוחות שלנו ובגדול, את כל אותם הדברים שאנחנו לא ממש רוצים לומר.

איך ננצל את שפת הגוף שלנו לטובתנו?

1. העתיקו את שפת הגוף של העומד מולכם

בסופו של דבר, אנשים ייסמכו על הדומים להם. מחקרים פסיכולוגיים הראו שאנשים סומכים יותר על אנשים שדומים להם בשפת הגוף – יכול להיות מדובר ביציבה דומה, תנוחת ידיים ואפילו צורת ישיבה. שימו לב, אני לא מתכוון שתעתיקו את האדם שעומד מולכם אלא תשתדלו להתאים את עצמכם אליו. במידה ותגזימו עם השיטה הזאת ותעתיקו כל תנועה של האדם שעומד מולכם, סיכוי לא רע שהוא יבחין בכך ואז תקבלו את התוצאה ההפוכה…

איך לעשות רושם ראשוני טוב וחיובי על כל אדם

2. הראו את מה שהייתם רוצים לקבל

יש ביטוי שאומר שאנחנו מקבלים מהעולם בסופו של דבר מה שאנחנו משדרים אליו. האמת היא, שזה לא באמת מפתיע. התגובות שנקבל מאנשים יתאימו ללא ספק לדרך שבה ניגש אליהם. במידה ותעמדו בפינת החדר ותשתדלו שלא ליצור אינטרקציה עם הנוכחים – כנראה שאלה יחשבו שאתם לא מעוניינים לדבר ויתחמקו מכם. מצד שני, במידה ותביעו רצון אמיתי להכיר אנשים חדשים, לשמוע ולהיות קשובים, כנראה שבסופו של דבר תמצאו את האנשים שלכם. בקיצור, תבואו בגישה חיובית, עם ראש פתוח והרבה רצון טוב.

3. תגרמו לאיש השיחה להרגיש איתכם בנוח

על מנת לגרום לאדם שמולכם להרגיש בנוח וליצור רושם ראשוני חיובי, תביעו בשפת הגוף שלכם את המעורבות האישית שלכם בשיחה: שמרו על קשר עין טבעי, תחייכו ואל תתביישו לצחוק מאמירה סרקסטית או שנונה שנאמרה לכם. התגובות שלכם במהלך השיחה הן האלה שיגרמו לאדם שמולכם להכיר אתכם קצת יותר מקרוב ולהרגיש את האישיות המיוחדת שלכם.

4. שמרו על מרחק

בסופו של דבר, כולנו זקוקים למרחב אישי. מחקרים פסיכולוגיים הראו שמרחק של חצי מטר, שהוא בערך המרחב בין המרפק לקצות האצבעות שלנו יאפשר לכם לנהל את השיחה הנינוחה ביותר עם האדם שממול.

5. תשחררו את הידיים

כשאתם מנהלים שיחה עם אדם, עמידה עם ידיים שלובות יכולה בקלות להיתפס עבורו ככזו שמביעה חוסר נוחות וביטחון. לעיתים מדובר בתנוחה שנוחה לנו ובאופן טבעי נגיע אליה מבלי שנשים לב. כשאתם קולטים את הידיים שלכם שלובות, פשוט תשחררו אותן.

6. התאימו את הלבוש למאורע

טיפשי ורדוד ככל שישמע, ללבוש שלנו יש חלק משמעותי ברושם הראשוני שנקבל. בבחירת הביגוד הנכון חשוב שתעבירו בראש שתי מחשבות עיקריות: הראשונה – לאיזו סיטואציה אתם נכנסים. האם מדובר בראיון עבודה? האם אתם הולכים למסיבה של חבר קרוב עם המון אנשים חדשים? האם אתם מתכוננים לדייט מיוחד? השנייה – מה הייתם מעוניינים לשדר? האם הייתם רוצים לשדר את התכונות החיוביות שלכם בתור עובדים חרוצים ומסורים? האם הייתם רוצים להביע את הצדדים המסתוריים באישיות שלכם? האם סתם הייתם רוצים להיתפס בתור אנשים נחמדים?

כל השיקולים הלכאורה שטחיים האלה, משמעותיים מאוד ברושם הראשוני שלנו. בסופו של דבר, הרושם הראשוני שלכם עוד ייקבע לפני שתוציאו מילה אחת מהפה – תלבשו את הביגוד הנכון וכנראה תרוויחו מכך.

ניהול שיח בצורה נכונה

הגענו לשלב המשמעותי והמעניין ביותר, עצם ניהול השיח. ניהול שיחה עם אדם זר יכולה בהרבה מקרים להיות לא פשוטה. קשה למצוא נושאי שיחה משותפים, להבין את אינטונציית הצד השני ובגדול – למצוא את עולם התוכן המשותף. אבל האמת היא, שאם שומרים על ראש פתוח, אמפתיה ושקיפות, השיחה יכולה די מהר להתגלגל למקומות מעניינים. אז מה אפשר לעשות?

1. הביעו עניין בשיחה

אנשים בסופו של דבר אוהבים שמקשיבים להם. חלילה לא נאמר שעדיף שלא תדברו בכלל, אבל נתינת במה לצד השיחה השני היא ללא ספק משמעותית במיוחד ביצירת שיח פורה, בריא ומספק שיכול לעזור לכם להכיר את האדם הזר עמו שוחחתם קצת יותר מקרוב. הבעת עניין היא אמרה כוללת למגוון רחב של פעולות. הדבר יכול כמובן לבוא בשפת גוף – תחייכו, תגיבו לנושא השיחה בשפת הפנים שלכם והראו שאתם ממוקדים בשיחה. דבר משמעותי נוסף, יהיה כמובן לבצע שימוש בשאלות מנחות – צד השיחה השני סיפר פרט אקראי על תחום עניין מיוחד שיש לו? מדובר באחלה של התחלה לשיחה פורה ומשמעותית! תשאלו, תשאלו ותשאלו שוב – סקרנות בסופו של דבר יכולה רק לסייע.

2. שמרו על קשב

מכירים את הבן אדם המעצבן הזה שאתם מספרים לו סיפור אישי מהלב והוא מעביר את נושא השיחה לתחום בנאלי משעמם שבכלל לא מעניין אתכם? אל תהיו הבן אדם הזה. אנשים מעריכים כאלה שיודעים לתת להם את הבמה שמגיעה להם. תקשיבו למילים שיוצאות להם מהפה, תקשרו את התגובה שלכם לסיפור שסופר ותשתדלו לשמור על פוקוס. טיפ מגניב – אם אתם מעוניינים להסיט את נושא השיחה, תעשו את זה רק לאחר שהתייחסתם לדברים שנאמרו לאחר הנושא, הסטת נושא שיחה לאחר דברי הצד השני יכולה בקלות להתפרש כחצופה ולעורר תחושת אי נוחות.

3. תשתדלו לא להשתמש במילים ריקות

מילים ריקות כמו "אמ…", "אה…", "המ…" יראו לצד השני במהירות שאתם מרגישים לא בנוח בשיחה. כמו שאמרתי קודם – הרבה ממה שאנחנו משדרים זה מה שאנחנו מקבלים. שמרו על ביטחון, תדברו באופן רהוט ותשתדלו לגמגם כמה שפחות.

תאמינו בעצמכם!

היכרות ראשונית עם אנשים זרים יכולה להלחיץ את כולם. אני ממליץ לכם לקחת חצי שעה שעה לפני המאורע החגיגי לשבת עם עצמכם ולעשות משהו שמרגיע אתכם – יכול להיות מדובר בכוס תה על ספר טוב, או בהאזנה למוזיקה שאתם אוהבים במיוחד. אבל הדבר המרגיע הוא, שמדובר בסיטואציה שהיא לרוב מלחיצה עבור שני הצדדים – צרת רבים חצי נחמה.

אל תתביישו במבוכה הראשונית, היא חלק בלתי נפרד מהיכרות עם אנשים חדשים. אני מאחל לכם הרבה בהצלחה בכל סיטואציה מאתגרת ומיוחדת אליה אתם נכנסים ובטוח שתצליחו להפיק ממנה את המירב.

שאלות נפוצות על רושם ראשוני חיובי וטוב

במיוחד עבורכם הכנו מאמר מפורט שבו תוכלו לראות את כל המידע על רושם ראשוני חיובי וטוב . יש לגלול למעלה בכדי לקרוא יותר על הנושא.
אנו נותנים מענה לכל הנושאים של שיווק בדיגיטל ובדגש על קידום אתרים. יש ליצור איתנו קשר לגבי רושם ראשוני חיובי וטוב בכדי לראות האם נוכל לעזור לכם בנושא.
במידה והשירות של רושם ראשוני חיובי וטוב הוא שירות שניתן לתמחר, רשמנו מחירים מוערכים במאמר, אך לקבלת מחירים מדוייקים יש ליצור איתנו קשר.

אז מה היה לנו עד עכשיו?

להצעת מחיר על שירותי קידום אתרים מלאו פרטים או התקשרו אל 050-9595003

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם

קידום אתרים בפרדס חנה

קידום אתרים בפרדס חנה

מה זה קידום אתרים בפרדס חנה? בעולם של ימינו, כולנו נמצאים ברשת. באמצעות מנועי החיפוש אנחנו יכולים לגשת לרשתות החברתיות השונות ולשמור על קשר עם החברים והמשפחה, ללמוד דברים חדשים,

קרא עוד »
קידום אתרים בירושלים

קידום אתרים בירושלים

מה זה קידום אתרים בירושלים? בעידן המודרני של היום, אין אחד שלא מבצע שימוש במנועי החיפוש. מנועי החיפוש כיום הפכו עבור רבים מאיתנו למקום בטוח של ממש. באמצעות מנועי החיפוש

קרא עוד »
שלח הודעה
1
היי , כאן עדן :)
מחפש משהו, יש לך שאלה ?
אני זמין לעזור לך שלח לי הודעה ונדבר :)