פרסום בגוגל למתחילים | קמפיין PPC

כמה עולה פרסום אפקטיבי בגוגל ?
איך בונים קמפיין שמביא לתוצאות הרצויות ?
מה חשוב לדעת לפני שמתחילים לפרסם במנוע החיפוש הפופולרי ?
הכנתי עבורכם כתבה בנושא פרסום בגוגל למתחילים.

מהו פרסום בגוגל ?

גוגל הוא מנוע החיפוש הפופולרי ביותר בישראל ובעולם כולו, גוגל מציע מערכת פרסום מתקדמת המאפשרת לכם להעלות קמפיינים תוך זמן קצר בהתאם לתקציב העומד לרשותכם. הקמפיין בגוגל זוכה לחשיפה עצומה בפני קהל היעד שעליכם להגדיר מראש במערכת הפרסום, ואתם משלמים רק על התוצאות כמו קליקים על המודעה או שיחת טלפון הנכנסת לעסק.

מערכת הפרסום של גוגל מבוססת על שיטה הנקראת PPC (Pay Per Click), עליכם לפתוח חשבון בגוגל אדס (Google Ads), אך לפני שמתחילים חשוב ללמוד את הכלים הרבים שמערכת הפרסום מציעה ולהבין אילו סוגי קמפיינים יש והיכן ניתן לפרסם אותם.

איך בונים קמפיין ?

קמפיין הוא מודעת פרסום המותאמת ליעדים שקבעתם מראש. לאחר הרישום בגוגל אדס והסדרת נושא התשלום יש ללחוץ על סימן פלוס ליצירת "קמפיין חדש". במסך הבא עליכם לבחור את היעד, לדוגמה תנועה לאתר, לידים, מכירות, מיתוג וכו'. בשלב הבא עליכם להגדיר את סוג הקמפיין והיכן המודעה תפורסם, למשל רשת החיפוש של גוגל, רשת המדיה, קמפיין מסוג וידאו וכיוצא בזה.

במסך הבא גוגל יבקש מכם לבחור מיקום גיאוגרפי להצגת המודעה, שפות וקהלי יעד. יש לבחור גם ביטויי מפתח, ולאחר מכן להחליט ולהגדיר הצעת מחיר לפי קליקים, המרות, חשיפה וכדומה. בשלב הבא עליכם לנסח את מודעת הפרסום עם כותרת שיווקית, תיאור, קישור לאתר העסקי או לדף נחיתה ייעודי ועוד.

חשוב לציין כי בניית קמפיין במערכת הפרסום של גוגל אינה דבר של מה בכך, יש להעמיק את הידע במערכת, להבין את המשמעות של האפשריות השונות, ללמוד כיצד קובעים תקציב יומי כדי שהמודעה תוצג בפני קהל יעד רחב וכד'. אפשר לבצע פרסום בגוגל לבד, בדרך של ניסוי וטעיה, אך אם רוצים להשיג תוצאות טובות כדאי לפנות ליועץ פרסום דיגיטלי המתמחה בנושא.

מה חשוב לדעת ?

הפרסום בגוגל עובד כל עוד מכירים את המערכת ומשתמשים בה נכון. מודעות הפרסום יכולות להופיע ברשת החיפוש, ברשת המדיה ובאתרים אחרים, כולל יוטיוב ואתרים מובילים בישראל ובעולם. לעיתים אין ברירה אלא להקים מספר קמפיינים, לבדוק את התוצאות שלהם באמצעות כלים כמו גוגל אנליטיקס, לתקן את הקמפיין ולשפר אותו, ועם הזמן תוכלו גם אתם ליהנות מקמפיינים מצליחים המייצרים עבורכם לידים איכותיים, מגדילים משמעותית את תעבורת הגולשים לאתר, משפרים את יחס ההמרה ומסייעים לכם להגדיל מכירות.

פרסום בגוגל מתאים גם לעסקים קטנים, מודעות הפרסום מופיעות בראש דף תוצאות החיפוש או במיקומים אחרים בהתאם לסוג הקמפיין והבחירות שקבעתם בעת הקמת הקמפיין החדש. מומלץ להיעזר במומחים לפרסום בדיגיטל כדי להשיג את התוצאות הרצויות ולהימנע מאכזבות ומהשקעה לחינם.

איך להמשיך מכאן ?

כתוב/כתבי תגובה

שלח הודעה
1
היי , כאן עדן :)
מחפש משהו, יש לך שאלה ?
אני זמין לעזור לך שלח לי הודעה ונדבר :)