איך לרשום ברכה ליום הולדת שתפיל מהרגליים?

כמו כולנו, ובאופן הכי לא מפתיע שיש, גם אתם תצטרכו מידי פעם להיות אלו שמברכים אדם שחוגג יום הולדת.

יכול להיות שתקריאו את ברכת יום ההולדת מעל במה מכובדת, לכבוד שותף לדרך או עובד שלכם, ויכול להיות שהברכה דווקא מיועדת לקרוב משפחה או חבר מהמעגל הראשון ותרצו להקריא לו את הברכה באופן אינטימי – במסעדה עם מס' מצומצם של אנשים, בסלון הבית או אפילו סתם לבד.

לא משנה למי אתם כותבים את הברכה, ובאלו נסיבות – אם אתם רוצים לתת לחתן או כלת יום ההולדת ברכה מרגשת, ולא להסתפק בגיבוב סטנדרטי של איחולים בנאליים, יש לנו כמה טיפים מנצחים בשבילכם, ששווה לחשוב עליהם, לפני שכותבים את הברכה.

קבלו רעיונות כלליים

כן, גם אנחנו יודעים שהקטע הכי קשה בכתיבת ברכה ליום הולדת, הוא ההתחלה (התאריך לא נחשב…). אם אין לכם בכלל כיוון ושתי השורות הראשונות מסרבות לצאת החוצה אל הדף, כדאי לחפש רעיונות מאלפי ברכות יום ההולדת שמשוטטות ברשת.

זה לא אומר, חלילה, שאנחנו לא מצפים שתהיו מקוריים ובטח שאין סיבה שהמצפון שלכם ייסר אתכם – לאחר שתרפרפו בין הרבה ברכות, מה שיקרה כנראה הוא שהשורות הפותחות יקפצו לכם לראש ומשם הכל יזרום לכם יותר בקלות.

אם אתם אמיצים ונועזים, כדאי לכם ללכת על ברכה בחרוזים אז הכותרת של הטיפ כבר אומרת את הכל בעצם (ובחרוזים…). אין מה לעשות – ברכה בחרוזים תמיד תהיה משעשעת יותר.

אם אתם בכלל מקריאים את הברכה מול הרבה אנשים על במה מכובדת, ברכה בחרוזים גם גורמת לקהל להיות מרוכז יותר בברכה, בציפייה לשורה הבאה. כמובן, שהאדם שאתם מקריאים לו את הברכה בחרוזים, גם יופתע וייהנה הרבה יותר – וזו כל המטרה של הברכה בעצם, לא?

אז איך עושים את זה? גם כאן הרשת מתגייסת לעזרתנו עם המון מילוני חרוזים שמחכים לכותבי הברכות המיוסרים – רק תכניסו את המילה המבוקשת ותקבלו את כל המילים בשפה העברית שמתחרזות אליה. דוגמא למילון חרוזים כזה – בקישור שבפסקה הקודמת.

אל תהיו בנאליים

ברור שאתם מאחלים "בריאות, אושר והצלחה". אין לנו ספק בכך. אנחנו בטוחים שגם באמת תשמחו אם לאדם שאתם כותבים לו יהיה "מזל טוב ויום הולדת שמח". איך אנחנו יודעים את זה? כי זה מה שמאחלים לכולם, בכל יום הולדת ובכל מדיה אפשרית – מספיק להעיף מבט חטוף על הברכות שנכתבות בפייסבוק ולהיכנס למוד של שינה עמוקה.

עם כל הכבוד לאיחולים האלו (שהם בהחלט חשובים), אתם צריכים למצוא את האיחולים המקוריים יותר.

אפשר להסתמך על ההיכרות שלכם עם האדם (ולאחל לו, לדוגמא שיחליף את מנכ"ל חברה איקס, או שימשיך ללהטט עם הכדור במגרש…) או להיכנס למוד יותר שטותניקי ולאחל איחולים שישעשעו אותו ("שלא תאבד את השלט של הטלוויזיה בחריץ של הספה").

כן, גם בריאות ואושר זה חשוב. אנחנו מרשים לכם לרשום את זה בסוף…

קחו את זה אישית

זה אולי הטיפ החשוב ביותר, ולכן הוא מגיע בסוף…

בדומה לאיחולים שכדאי לרשום באופן מקורי, תוך כדי הסתמכות על ההיכרות שלכם עם האדם שאתם כותבים לו, כדאי גם להכניס מילים אישיות. הברכה הכי טובה שאפשר לרשום ליום הולדת, היא כזו שאי אפשר רק לשנות את השם בכותרת ולתת אותה למישהו אחר. כל ברכה ליום הולדת צריכה להיות מותאמת אישית לחתן או כלת יום ההולדת – ואת זה רק אתם תוכלו לעשות, לא משנה בכמה אתרי ברכות ביקרתם.

מה אפשר לרשום כדי להפוך את הברכה לאישית יותר?

כדאי לתת כבוד לחוויות משותפות מהעבר. בשביל הבידור, ובמיוחד אם אתם מקריאים את הברכה מול הרבה אנשים, אפשר (ואף רצוי) גם להעלות פאדיחות שקרו – כמובן שבמידה הנכונה.

זה הזמן לאמץ את התאים האפורים במוח ולשלוף משם את הפעם ההיא שהוא נרדם באמצע המטווח בדרום, או את ההחלקה המצחיקה שקרתה לה באמצע הטרק בנפאל.

אם אתם כותבים לאדם מהעבודה, אפשר להזכיר לו את הפעם ההיא שהוא נימנם בישיבה או את המילה המיותרת שאמר ללקוח… לא משנה, הבנתם את הנקודה. ככל שהברכה תהיה אישית יותר כך היא תהיה מעניינת יותר ותעלה על הפנים של חתן או כלת יום ההולדת חיוך רחב יותר –

ואם הצלחתם לגרום לזה, אז השגתם את המטרה.

שיהיה בהצלחה.

כתיבת תגובה

בוא ניפגש ונעזור לך לשפר את העסק שלך!

הפגישה מתבצעת דרך הזום!

באיזה נושא הפגישה?
מה המייל שלך?*
שלח הודעה
1
היי , כאן עדן :)
מחפש משהו, יש לך שאלה ?
אני זמין לעזור לך שלח לי הודעה ונדבר :)