איך לבנות דף נחיתה של מלכים?

רגע רגע – מה זה דף נחיתה?

בין אם אתם מעוניינים לספק שירות מסוים או מוצר – כנראה שאתם מחפשים את הדרך הנכונה לפנות ללקוחות, להראות להם שאתם פה ולשכנע אותם שאתם הטובים ביותר בתחומכם. שאלה עתיקת ימים היא כמובן מהי הדרך הנכונה לעשות את זה. בעבר הלא כל כך רחוק, התשובה הייתה כמובן לפרסם את העסק בעיתון, ברדיו או בטלוויזיה והרי שבשנים האחרונות המצב קצת השתנה. קיימים אמצעי שיווק דיגיטליים מגוונים ואחד האהובים עליי הוא ללא ספק עולם דפי הנחיתה.

איך לבנות דף נחיתה

לדף נחיתה יש מטרה פשוטה אחת – להניע את הלקוח הפוטנציאלי שלכם לפעולה. לשכנע אותו להצטרף לרשימת תפוצה, להירשם למנוי ואפילו, סתם להשאיר פרטי קשר אליהם תוכלו לחזור. עיצוב נכון של עמוד נחיתה יהיה כמובן אחד שישיג את המטרה – שיגרום ללקוחות לבצע את הפעולה שרציתם שהם יעשו. לדף נחיתה חזק יש הרבה כוח והוא יכול באמצעות כיתוב אטרקטיבי וממשק נגיש במיוחד להפוך כל חוויה מסובכת או תהליך מורכב שרבים נמנעים ממנו, לכזה פשוט ונוח שיקל על המשתמש.

דף נחיתה או אתר שלם?

דף נחיתה, למי מכם שלא יודע הוא אתר בפני עצמו. אמנם הוא יכול להיות מקושר לאתר העסק השלם, אבל זה לא הכרח והוא יכול לעמוד לבדו ברחבי הרשת. אם אתם בשלבי המיתוג הראשונים של בית העסק שלכם ברחבי האינטרנט, אתם כנראה תוהים עם מה להתחיל. האמת היא שאין תשובה נכונה אחת, לאתר ולדף נחיתה מאפיינים שונים לחלוטין. אז מה מאפיין דף נחיתה?

1. נועד לפשט

בסופו של דבר, דף נחיתה נועד להפוך כל תהליך מורכב או סבוך לאחד פשוט במיוחד. הוא לא בא להלאות בפרטים את הגולש הקטן, אלא דווקא להקל עליו ולמלא אותו בכמה שפחות פרטים כמה שיותר מהר. אם אתם רוצים לשכנע אנשים לגשת לשירות שלכם במהירות, או חושבים ששיחת טלפון יכולה לעשות את העבודה – יכול להיות שדף נחיתה עם מילוי פרטי קשר הוא האופציה הטובה ביותר עבורכם. מצד שני, אם מדובר בתחום תחרותי והייתם רוצים להפגין רצינות, אולי שווה לכם כבר לבנות אתר שלם.

2. דורש פחות השקעה

כנראה שלא ממש תופתעו לשמוע שבניית דף נחיתה דורשת הרבה פחות השקעה מאשר בנייה של אתר שלם. הסיבה היא פשוטה – אתר שלם מסועף לדפי רשת רבים שונים ואילו עמוד נחיתה הוא דף אינטרנטי בודד. אם אתם מחפשים אלטרנטיבה פשוטה וזולה יותר משמעותית מאתר – כנראה שעמוד נחיתה הוא הפתרון המושלם עבורכם.

3. כולל פחות מידע

כמו שכבר אמרתי, לדף נחיתה יש מטרה סופית אחת – להניע את הלקוח הפוטנציאלי לפעולה. כיוצא בזאת, מדובר בעמוד דל במידע שלא יעשיר יותר מידי את הלקוחות ובעיקר ינסה לשכנע אותם למה אתם הנכונים ביותר לשירות שהם מחפשים. אם אתם מעוניינים להיות אינפורמטיביים ולספק מידע רב לגולשים, יכול להיות ששווה לכם לפנות דווקא לבניית אתר שלם.

מה הופך עמוד נחיתה לטוב?

עמוד נחיתה טוב יהיה בסופו של דבר כזה משכנע. במהלך הגלישה בדף, יהיו לגולש כמה דקות לקבל על בית העסק שלכם רושם ראשוני ולהבין האם השירות שאתם מציעים נשמע עבורו אטרקטיבי. ולכן, קיימת חשיבות גבוהה לעיצוב נכון של עמוד הנחיתה. אז מה הופך עמוד נחיתה לטוב?

1. מעוצב נעים

עמוד נחיתה טוב יהיה בסופו של דבר אחד שנעים לגלוש בו. הממשק בו צריך להיות נוח, הפונטים גבוהים במיוחד, העזרים הויזואליים עושים קצת סדר והעיצוב תואם את השירות שבית העסק מציע. צריך להיות מדובר בעיצוב שמעביר את המסר לא פחות מהמלל שתשלבו ועוזר ללקוח לקבל את הרושם הנכון של בית העסק. תעבירו בעיצוב את האופי של העסק שלכם ושל האנשים – תגרמו להם להכיר אתכם קצת יותר.

2. משלב מלל משכנע

תוכן הוא ללא ספק המלך של האינטרנט. שימוש בתוכן משכנע, אטרקטיבי, קצר וקולע הוא משמעותי במיוחד בבניית דף הנחיתה המושלם. התוכן שתשלבו בעמוד הנחיתה שלכם צריך לשכנע את הלקוחות הפוטנציאליים לפנות דווקא לשירות שלכם – את המסר תוכלו להעביר באמצעות פרטים יבשים על הניסיון שלכם, האג'נדה האישית שמלווה אתכם בעבודה ואפילו, ביקורות חיוביות מצד לקוחות העבר הנרגשים שלכם.

3. קורא לפעולה

כאמור, דף נחיתה טוב בסופו של דבר יניע את הגולשים לפעולה. לדף תצרפו חלונית למילוי פרטים או יצירת קשר במקום מרכזי ובולט לעין. כך הגולשים יוכלו למלא את הפרטים במהירות ובקלות. מיקום בעייתי ימנע מהגולשים למצוא אתכם ואלה פשוט ימשיכו לאתר הבא.

טיפים לבניית דף הנחיתה המושלם

בנייה של דף נחיתה מוצלח היא אף פעם לא פשוטה. דף נחיתה צריך להעביר את האישיות שלכם, את הדנ"א של העסק שלכם ואת השאיפות שמלוות אתכם בעיסוק היומיומי שלכם. בשביל לעזור לכם בבניית עמוד הנחיתה המושלם, ריכזתי עבורכם כמה דברים שכדאי לכם לחשוב עליהם.

1. למה דווקא אני?

השאלה הראשונה שצריכה לעלות לכם לראש עוד הרבה לפני שאתם מתחילים לעבוד על עמוד הנחיתה שלכם, היא התהיה הפשוטה למה לפנות דווקא לשירות שאתם מציעים – האם אתם מבטיחים שירות אמין במיוחד? האם אתם נחשים זולים ביחס למתחרים? האם יש לכם ניסיון עתיר שנים? האם האישיות שלכם תהפוך את העבודה המשותפת לנעימה הרבה יותר? את כל אלה חשוב שתעבירו בעמוד הנחיתה שלכם!

2. האם אוכל לשלב ביקורות?

ביקורות חיוביות מלקוחות מרוצים יכולה להיות אסמכתא לעבודה מצוינת שעשיתם בעבר. תוכלו לשלב את חוות הדעת שקיבלתם בגוגל או פייסבוק, או מכתבי תודה שלקוחות העבירו לכם במציאות. כך יתווסף נופח אמין לעמוד הנחיתה שלכם – הביקורות לגמרי יכולות לעשות את העבודה.

3. איזה עזרים כדאי לשלב?

על מנת להפוך את עמוד הנחיתה שלכם לאטרקטיבי עוד יותר, תוכלו לשלב בו עזרים ויזואליים כמו תמונות של עובדי החברה, סרטוני הסבר או עבודה ולוגו החברה המיוחד שלכם. כך השימוש בדף הנחיתה יהיה נעים הרבה יותר ויראה גם מקצועי למדיי.

4. איזה גרסה הכי מתאימה?

אם אתם שואלים אותי, כשאתם בונים דף נחיתה, כדאי לכם להכין כמה וריאציות. אלה יכולות להשתנות בצבעים, במיקום של חלונית פרטי ההרשמה ואפילו בתוכן שנכלל בהן. את עמודי נחיתה אלה תעלו במקביל לאינטרנט ותוכלו להתרשם איזה אחד מהם נוחל הכי הרבה הצלחה.

5. איך נניע לפעולה?

חלונית מילוי הפרטים היא ללא ספק החלק המשמעותי ביותר בדף הנחיתה שבניתם ולכן חשוב לשמור עליה מינימליסטית ופשוטה. מעל חלונית מילוי הפרטים תוכלו לשים משפט שקורא לפעולה ומניע את הלקוח שלכם ליצור איתכם קשר.

בנוסף, חשוב שתבקשו מהגולשים כמות מינימלית של פרטים. במידה ובחלונית הלקוח הפוטנציאלי ייאלץ למלא כמות גדולה של פרטים, יכול להיות שהוא יתייאש באמצע התהליך ויעזוב את האתר. תוכלו לבקש מייל או טלפון לצד שם פרטי ומשפחה ובכך לסכם את העניין. אל תסתבכו ובוודאי שאל תסבכו את הגולשים. תוכלו כמובן גם לצרף שדות רשות שאין חובה למלא אותם. בכך תוכלו להקל על התהליך ולסייע לגולשים לקחת את הצעד.

להכין לבד או להיעזר באנשי מקצוע?

קיימים ממשקים אינטרנטיים רבים שיכולים לאפשר לכם לבנות לגמרי לבד את דף הנחיתה האישי שלכם. אבל האמת היא, שבניית דף נחיתה עצמאי יכולה הרבה פעמים לפספס את המטרה. דף נחיתה נועד לשכנע את הלקוחות לגשת ולהיעזר בשירות שלכם וזאת באמצעות עזרים ויזואליים נוצצים ומשפטי מחץ. לבניית עמוד נחיתה מוצלח נדרש כישרון עיצובי ויכולות כתיבה גבוהות במיוחד.

אם אתם מעוניינים ללכת על בטוח – תוכלו לפנות לאיש מקצוע שיבנה לכם דף נחיתה במחיר של כמה מאות שקלים ובמקרים קיצונים כמה אלפים. כיוון שמדובר בהוצאה חד פעמית שמחזירה את עצמה – אם אתם שואלים אותי, כדאי לכם להיעזר באיש מקצוע. כך תהיו בטוחים שאתם עושים את העבודה כמו שצריך.

בין אם החלטתם להיעזר בגורם חיצוני או לעצב את עמוד הנחיתה שלכם לגמרי בעצמכם – אני מאחל לכם הרבה בהצלחה!

כתיבת תגובה

שלח הודעה
1
היי , כאן עדן :)
מחפש משהו, יש לך שאלה ?
אני זמין לעזור לך שלח לי הודעה ונדבר :)