איך לבחור עורך דין מקרקעין?

עסקת מקרקעין היא העסקה היקרה ביותר שתבצעו בחייכם. כדי להבטיח שהיא מבוצעת בדרך הטובה ביותר, חשוב להיעזר בעורך דין מומחה שיפעל בכל המישורים לטובת האינטרסים שלכם, שיהיה מקצועי אך גם קשוב, עתיר ניסיון אך גם גמיש בשטח. אז איך לבחור עורך דין מקרקעין שיביא לעסקה הנכונה, הבטוחה והמשתלמת ביותר? כך תבחרו:

איך לבחור עורך דין מקרקעין

למה בכלל צריך עורך דין מקרקעין?

קנייה או מכירת דירה היא צעד חיים משמעותי. למרות זאת, רבים מאמינים שאין להם צורך בייעוץ משפטי כדי לבצע את הפעולה ומגלים בדיעבד שהם היו יכולים למנוע לעצמם הפסדים כלכליים משמעותיים אם רק היו מתייעצים עם עורך דין מקרקעין בחיפה, בתל אביב או בכל עיר אחרת שבה נמצא אזור המגורים.

הבחירה בעורך הדין היא לא רק מטעמים גיאוגרפיים. עליכם לבחור גורם שייצג אתכם באופן אישי ונפרד, כדי שידאג רק לאינטרסים הבלעדיים שלכם. מומלץ לבחור עורך דין עם ניסיון ספציפי בסוג העסקה שברצונכם לבצע: קניית דירה יד שניה, רכישה של דירה חדשה מהקבלן, העברת זכויות מקרקעין בירושה, העברה ללא תמורה או עסקה מורכבת כמו תמ"א 38, קומבינציה וכו'.

התרשמו מהידע והבקיאות של עורך הדין

עורך הדין אמור להתמצא בכל היבט רלוונטי לעסקה, כולל עדכונים בפסיקה, מיסים, זהות מלאה של המוכרים והקונים, סוגיות שקשורות ברישום הנכס ובשעבודים. עליו לעזור ללקוחות לקבל החלטות לגבי העסקה ולהפוך אותה לחלקה ומוצלחת לאורך כל התהליך, לתת מענה מתאים ופתרונות משפטיים אפשריים לכל בעיה או דילמה ולצמצם לאפס את כל הסיכונים האפשריים.

וודאו שיש לו ניסיון רב במקרקעין

עורכי דין רבים מתמחים במספר תחומי משפט, כאשר תחום המקרקעין מסווג תחת תחום המשפט האזרחי. יחד עם זאת, לא כל עורך דין אזרחי בקיא או בעל ניסיון רב דווקא במקרקעין. לכן אחת השאלות הראשונות בבחירת עורך הדין צריכה להיות לגבי הוותק הספציפי שלו בתחום המקרקעין עצמו. מומלץ שעורך הדין יהיה כמובן בעל מספר רב של שנים בעיסוק בתחום זה.

לכו לפגישות ייעוץ

אחת הדרכים הטובות והמומלצות להחליט מיהו עורך הדין המתאים לטיפול בעסקה, היא להגיע לפגישת ייעוץ ללא התחייבות. פגישה זו אמנם עולה כסף, אך היא תעזור לכם לזהות מיהו הגורם המתאים ביותר לנושא, האם ניתן לסמוך עליו ומעל לכל, האם הוא מסביר ומפרט בפניכם סוגיות רלוונטיות בצורה מקצועית, סבלנית ואכפתית, קשוב לצרכיכם ומפגין בקיאות רבה בנושא.

הקשיבו לתחושת הבטן ולא רק למחיר

לא רק שכר הטרחה מהווה שיקול בבחירת עו"ד מקרקעין: תשלום גבוה מאוד של שכר טרחה עבור טיפול משפטי שרובו מתבצע על ידי מתמחים באותו משרד עורכי דין לא בהכרח יענה על הצורך שלכם, כפי שתשלום זול מידי לעורך דין מתחיל לא בהכרח יניב לכם רווחה נפשית מלאה לגבי העסקה. יש הרבה מקום להתרשמות והתחושות האישיות שלכם מהאדם עצמו, לא רק מהיכולות שהוא משקף לכם. בהצלחה.

לעוד מדריכים על השקעות נדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

שלח הודעה
1
היי , כאן עדן :)
מחפש משהו, יש לך שאלה ?
אני זמין לעזור לך שלח לי הודעה ונדבר :)