איך למצוא השקעות בנדל"ן שיתאימו לצרכים שלכם?

עולם הנדל"ן מציע לאנשים אולי את האופציה הטובה ביותר ליצירת הכנסות פסיביות ורווחים מבלי להשקיע כמעט זמן ומאמץ. כמובן שתצטרכו לבצע השקעה חכמה ולהשקיע מספיק זמן ומחשבה (וגם כסף) בקבלת ההחלטה הנכונה לגבי סוג הנכס שתרכשו אולם לאורך השנים תצברו ניסיון בנושא זה ובהתאם לכך גם תוכלו לקבל החלטות מושכלות ונכונות יותר עבורכם כמשקיעים. כחלק מהרצון להפוך את ההכנסה שלנו ליותר אוטומטית ופסיבית אם תרצו לקרוא לזה כך, כדאי להשקיע בנדל"ן בדרך זו או אחרת אולם לפני כן כדאי לצבור ידע בתחום מאנשים שעוסקים בו למחייתם. נתחיל מכתבה בסיסית זו שתספק לכם רקע חשוב לגבי איך להגיע לחיפוש השקעה בנדל"ן ולמצוא נכס המתאים לצרכים שלכם.

איך למצוא השקעות בנדלן שיתאימו לצרכים שלכם

בחינת הון אישי וסוג הנכס שאנו מחפשים:

השלב הראשון יעסוק בעיקר במשקיע עצמו ובסוג הנכס שהוא מחפש. דהיינו – בכם. אם אתם מתכננים השקעות נדל"ן ואספתם מעט כסף בצד לצורך כך אתם צריכים להתחיל לתכנן את סוג ההכנסה שאתם מחפשים, לאיזו מטרה אתם רוכשים את הנכס, מה אתם מתכוונים להשיג ותוך כמה זמן? ועוד. לדוגמה: האם אתם קונים את הנכס כדי לספק לעצמכם הכנסה נוספת לקראת הפנסיה? או שמא אתם רוכשים נכס שבעוד 10 שנים תרצו להעבירו לילדים כאשר אלה יסיימו צבא ותואר באוניברסיטה? האם אתם פשוט אנשים שחיים ונושמים יזמות כמונו ואוהבים להשקיע בנדל"ן ולהגדיל את ההכנסה שלכם? גבשו את ההון האישי ו/או את ההון שאתם יכולים לגייס מהבנק לצורך רכישת הנכס שלכם ואיזה סוג נכס אתם רוצים להשקיע בו: נדל"ן מסחרי? רכישת שטח? דירה קיימת? דירה מקבלן? וכו'.

בדיקת כדאיות כלכליות ואזור הנכס:

לאחר גיבוש ההון האישי וקבלת ההחלטה איזה נכס לרכוש אתם תרצו כעת לחפש נכסים רלוונטיים שיכולים להתאים לתקציב שלכם ולפוטנציאל הרווחי שאתם רוצים להשיג. לאחר שתמצאו כאלה תצטרכו לבדוק את האזור שלהם, את האוכלוסייה באזור ואף לבצע בדיקות נוספות כמו בדיקת תוכנית ארצית המאפשרות שינויים של תשתיות או הגבלות כלשהן על שדרוג הנכס. תרצו לבדוק את הביקוש להשכרת הנכס באותו אזור. תרצו לבדוק האם יש משהו שנבנה באזור ועשוי להגדיל את ערך הנכס (כמו בית חולים קרוב, תחנת משטרה, תחנת רכבת וכו').

בדיקות סופיות על הנכס, האזור והיבטים משפטיים:

ולבסוף תרצו לבצע בדיקות מקיפות אודות הנכס עצמו והיבטים משפטיים לגביו. תרצו לבקש את מסמכי הטאבו מהעירייה/מהמועצה עבור הנכס כדי לוודא שהוא אכן תחת הבעלות של אותו אדם שאתם נפגשים עמו בנוגע לנכס. אתם רוצים לוודא שאין על הנכס עיקולים או הגבלות כלשהן. אתם רוצים לוודא למשל אם אכן יש לו חניה רשומה בטאבו ועוד. דברים נוספים שתרצו לבדוק יהיו קשורים לכדאיות העסקה רגע לפני שאתם סוגרים אותה: תשואה שנתית פוטנציאלית, פוטנציאל צמיחה של ערך הנכס בשנים הקרובות, גיבוש ההון הנדרש לרכישת הנכס כולל תשלומים מסביב לעורך דין, מיסים ועוד.

כתוב/כתבי תגובה

שלח הודעה
1
היי , כאן עדן :)
מחפש משהו, יש לך שאלה ?
אני זמין לעזור לך שלח לי הודעה ונדבר :)