דרכי לימוד קידום אתרים – יתרונות וחסרונות

ישנן 3 דרכי לימוד קידום אתרים נפוצות:

  1. הדרך הנפוצה ביותר ללמוד קידום אתרים היום, למרות שבקרוב מאוד זאת כבר לא תיהיה השיטה הנפוצה ביותר – לימוד פרונטאלי במכללה.
  2. הדרך השנייה שהולכת ותופסת יותר ויותר תאוצה, במיוחד בתקופת הקורונה שכל העולם הלך לדיגיטל – קורס קידום אתרים דיגיטלי דרך המחשב והאינטרנט.
  3. וישנם אנשים שבוחרים בדרך השלישית – ללמוד עם מורה בקורס של אחד על אחד או במילים אחרות – שיעורים פרטיים בקידום אתרים.

ניתן כמובן לנסות וללמוד קידום אתרים באופן עצמאי דרך האינטרנט אך זה בהחלט לא מומלץ, גם כיוון שאין אף מקור מעודכן ומתעדכן באופן קבוע ומלא מבחינת חומרי הלימוד, גם כי אין לזה שום תמיכה וגם כי זה יקח הרבה יותר זמן מאשר ללמוד ממישהו שעוסק בתחום באופן פעיל וגם מלמד את התחום. אדם כזה, בכל מסגרת לימודית אשר תיהיה, יחסוך לכם הרבה מאוד זמן וכסף ויזקק לכם את החומר באופן מדויק על בסיס הניסיון החיובי והשלילי שלו בתחום הקידום.

בואו נדבר עם היתרונות והחסרונות של שלושת השיטות:

קורס קידום אתרים פרונטאלי במכללה – יתרונות:

אין תחליף לפגישה פרונטאלית בכל תחום כשאפשר להסתכל בלבן של העיניים של המרצה ולשאול אותו שאלות. לא הבנתם מושג כזה או אחר? תצביעו, תשאלו שאלה ותקבלו תשובה במקום. עדיין לא הבנתם? תגשו למרצה בהפסקה ותשאלו אותו שוב עד שתקבלו תשובה ברורה ומספקת. בקורס פרונטאלי המרצה חייב לזרום עם כל אחד ואחד בכיתה על מנת להגיע למצב שכולם (או לפחות רוב הכיתה) מבינים את החומר. כמו כן, בכיתה ניתן גם לתרגל את משימות הקידום ולתת למרצה שיבדוק את הביצועים שלכם. ולתרגול יש משמעות גדולה מאוד בתחום.

יתרון נוסף בלימודים פרונטאליים במכללה מוכרת זה התעודה שמקבלים בסוף הלימודים במידה ועומדים בדרישות הקורס שהולכות וגדלות עם הזמן כיוון שהתחום הופך להיות מורכב יותר ויותר.

קורס קידום אתרים פרונטאלי במכללה – חסרונות:

החיסרונות בקורס הפרונטאלי זה שצריך לצאת מהבית, להיכנס לרכב, לנסוע בדרך כלל למקום די עמוס מבחינת תנועה כמו מרכז תל אביב, לחפש חניה ועוד לשלם עליה, בדרך כלל גם ללכת לא מעט מהרכב ועד למכללה. בקיצור… הבנתם J

אסור להפסיד שיעורים כיוון שבכל שיעור מועבר המון חומר גם תיאורטי וגם מעשי בהרבה מהשעורים. יש לכם חתונה של חבר? צריכים לצאת למיאולים? חולים באותו היום? אתם בהחלט בבעיה רצינית ויהיה לכם קשה מאוד להשלים את החומר שפספסתם באותו השיעור!

קורס קידום אתרים דיגיטלי – יתרונות:

היתרון הגדול בקורס הדיגיטלי הוא כמובן הנגישות הגבוהה. סטודנט שנרשם לקורס דיגיטלי שמתקיים אונליין, דרך המחשב, יכול ללמוד מתי ואיפה שהוא רוצה, בקצב שלו מבחינת הזמן. אם פתאום יש לו מילואים או חתונה של חבר או בן משפחה – אין בעיה "לפספס שיעור" כמו שיש בקורס הפרונטאלי. אפשר פשוט לדחות את השיעור המתוכנן למועד אחר ולהמשיך מאותה הנקודה בדיוק בזמן נוח. עכשיו, בתקופת הקורונה כשאסור לצאת מהבית ואסור ללמוד במכללה – קורס דיגיטלי זה פתרון מעולה למי שרוצה ללמוד כאן ועכשיו.

קורס קידום אתרים דיגיטלי – חסרונות:

אחד החסרונות בקורס דיגיטלי הוא שאי אפשר לשאול את המרצה שאלה כאן ועכשיו, בדרך כלל כותבים מייל וממתינים לתשובה. לפעמים מקבלים את התשובה די מהר ולפעמים זה יכול לקחת זמן, גם למרצה \ לבעל הקורס – יש חיים והוא לא תמיד זמין כמו בכיתה. בהרבה מקרים, מי שעונה לשאלות זה לא מרצה הקורס אלא עוזרים ומתרגלים כאלה ואחרים וזה קצת מוריד מהאיכות. אתם הרי הגעתם ללמוד מאדם מסוים ובפועל מי שנותן לכם את התמיכה אלה אנשים אחרים לגמרי.

חסרון שני שקיים בהרבה קורסים זה שהקורס צולם מתישהו ולא התעדכן במשך תקופת מה. לפעמים מוצגים בקורס חומרים ישנים ולא מעודכנים, לפעמים מוצגים ממשקים לא מעודכנים של מערכות כמו גוגל אנליטיקס, כלי מנהל האתרים של גוגל (או בשמו החדש – הסרץ קונסול), ובעוד כלים רבים וטובים שמקלים למקדמי האתרים על העבודה היומיומית.

והחסרון השלישי הוא שבדרך כלל אין תעודה בקורס דיגיטלי. וגם אם כן – מה ערכה בתעשייה? הרי כל אחד יכול לעשות ולהגיש במקומכם את העבודה או המבחן.

שיעורים פרטיים – יתרונות:

היתרון הגדול ביותר בללמוד קידום אתרים (ולמעשה גם כל דבר אחר) בשיעורים פרטיים של אחד על אחד זה כמובן תשומת הלב של המרצה שניתנת כולה לתלמיד אחד ולא ל20-30 תלמידים שיושבים בכיתה.

שיעורים פרטיים – חסרונות:

החיסרון הוא שבדרך כלל השיטה הזאת תיהיה היקרה ביותר כיוון שמורה שמלמד כיתה של 20- עד 30 איש ששילמו מחיר מלא על הקורס, יקבל בדרך כלל הרבה יותר כסף על עבודתו. סטודנט בודד לא מסוגל לרוב לשלם סכומים כאלה, מצד שני, גם המרצה לא יכול לקבל הרבה פחות, אחרת זה לא ישתלם לו ללמד אחד על אחד.

וכמובן, שוב, נושא התעודה. גם אם יתן המורה תעודה לתלמיד – מה יהיה כתוב בה? שהתלמיד עבר קורס אחד על אחד במסגרת שיעורים פרטיים ולא במסגרת מכללה?

בכל שיטה שלא תברחו ללמוד, תבררו לפני, תמצאו עצמאית את האנשים שלמדו באותה השיטה ותבקשו מהם שיתנו לכם פידבק. תשאלו אותם איך היה הקורס, איך היה המרצה, האם הם עובדים היום כמקדמי אתרים, האם יש להם סיפורי הצלחה, האם הם הצליחו לקדם אתרים בגוגל. ולא כדאי לשאול אנשים שבעל הקורס או המכללה ממליץ עליהם כי הם יכולים להיות החברים שלו או בעלי אינטרס אחרים. תמיד גם מומלץ לחפש בגוגל את שם המכללה ואת שם המרצה שממנו אתם הולכים ללמוד ולקרוא מה אחרים מספרים עליהם. כיוון שמדובר בתחום פרוץ שלא בפיקוח – חייבים לבדוק טוב טוב את כל האשרויות לפני שמכניסים את היד לכיס ומשקיעים (או מבזבזים) ים זמן וכסף.

בהצלחה רבה!

כתוב/כתבי תגובה

שלח הודעה
1
היי , כאן עדן :)
מחפש משהו, יש לך שאלה ?
אני זמין לעזור לך שלח לי הודעה ונדבר :)