טיפים לבדיקת שטח עבור מי שמעוניין להשקיע בנדל"ן מסחרי

כשאומרים לכם השקעה בנדל"ן, אתם כנראה ישר רואים בעיני רוחכם איזה מישהו שקונה לעצמו דירות מגורים ללא סוף כדי להשכירן. אך בפועל תחום ההשקעות בנדל"ן הוא רחב מכך בהרבה, לא רק זה אלא גם שהשקעות בנדל"ן מסחרי מהוות נתח שוק גדול יותר מנדל"ן למגורים. אך בימים אלו של חוסר וודאות, כל תחומי ההשקעה בנדל"ן חווים ירידה ולכם מבחינתו זה הזמן המושלם להציע טיפים לבדיקת השטח בעבור השקעה בנדל"ן מסחרי.

מה זה נדל"ן מסחרי

נדל"ן מסחרי הוא ממש כמו שאתם חושבים, נדל"ן אשר מטרתו היא מסחרית והוא מאכלס בתי עסק. קניון ומרכז מסחרי הם הדוגמאות הבולטות ביותר סוג השקעה זו. כדי לבחון השקעה בנדל"ן מסוג זה עלינו קודם כול להביא בחשבון את מחזור ההכנסות של העסקים הפועלים בשטח המתחם, וכמוהו את התשלום הנגבה מכל בית עסק. מובן שכאשר מחזור המכירות יורד כך בעלי העסקים מגיעים למצב שבו הם לא יכולים לשלם שכירות גבוהה, וגם אם אין תעבורת אנשים גדולה במרכז המסחרי אז הערך הנדל"ני שלו פוחת.

אבל אל תדאגו, קיימות שיטות לבדיקה של איכות הנדל"ן ואפשר לקבוע את הערך שלו על ידי ניתוח שוק. כאשר אנחנו מתחילים בביצוע פעולת פילוח שוק הנדל"ן בארץ יש להתחיל מרמת המאקרו ולאט לאט להעמיק את המבט שלנו אל המיקרו. בואו ונתחיל למשל בבחירת הלוקיישן שבו נרצה להשקיע, עלינו להתחיל ולבחון את אזורי הארץ על פי ניתוח ופילוח שוק הצרכנים והאוכלוסיות השונות שבהן. רק לאחר מכן נוכל להתחיל ולחפש את העיר המתאימה ביותר בעבור סוג ההשקעה הנדלנ"ית שאנו מעוניינים לעשות ובסופו של יום נוכל לחפש גם את השכונה המתאימה ביותר.

מה שואלים ואיך עושים פילוח שוק בתחום הנדל"ן

אין שיטה אחת מדויקת לביצוע פילוח שוק, כל חברה אשר מתמחה בעיסוק זה נוקטת בשיטות מעט שונות ובאסטרטגיות פילוח אחרות. אך בגדול, כולן מנסות להגיע לאותה מסקנה – האם ישנה כדאיות כלכלית בהשקה באזור מסוים. כדי להגיע למסקנה הזו יש לשאול כמה שאלות בסיסיות ומהותיות שהתשובות שעליהן יעזרו לנו לכוון את המחקר שלנו ולמקד את המאמצים שלנו במקומות שיניבו לנו רווחים.

דוגמאות לכמה מהשאלות המנחות:

  • מי האוכלוסייה הגרה באזור המיועד
  • מה המצב הסוציו אקונומי באזור המיועד
  • כמה מבני נדל"ן מסחרי קיימים באזור ובאיזה סוג של נדל"ן מסחרי מדובר (חנויות / מרכז מסחרי / מסעדה / וכו')
  • האם יש תוכניות להקמה של מבנים תעשייתיים / מסחריים / מגורים באזור
  • האם מגיעים לאזור גם אנשים מאזורים אחרים

אנחנו ממליצים מאוד לפנות לחברה שתסייע לכם בביצוע פילוח שוק הנדל"ן. מדובר על תחום נרחב המכיל המון אנקדוטות ואלמנטים משתנים, איש מקצוע מנוסה ידע לזהות את הבעיות עוד לפני שיתרחשו ולהמליץ לכם להימנע מטעויות של מתחילים. אך עוד לפני שתתחילו לעבוד עם איש מקצוע, אל תשכחו כי הדרך הטובה ביותר לבחון ולחקור מקום היא פשוט לבקר בו. אל תדלגו על השלב של הביקור במקום ונסו לעשות זאת לאורך כמה ימים, ובשעות שונות של היממה. רק כך תוכלו באמת ובתמים להרגיש ולהבין על גופכם את המקום, את סוג האוכלוסייה המגיעה אליו ואת כמות המבקרים והרוכשים.

כתיבת תגובה

שלח הודעה
1
היי , כאן עדן :)
מחפש משהו, יש לך שאלה ?
אני זמין לעזור לך שלח לי הודעה ונדבר :)