האם רכישת דירה מיד שנייה לצורך השקעה היא כדאית?

גם רכישת דירה הזקוקה לשיפוץ יכולה לייצר עבורכם נכס מניב לטווח הארוך

החיפוש אחר ההשקעה הנכונה, מובילה לא מעט אנשים לתחום הנדל"ן. השקעה בנכס נחשבת ליציבה יחסית, זאת למרות השוק הדינמי של הענף בישראל, משמע שהמשקיעים מרגישים שהם יודעים "מה הכסף עושה" וזה נותן להם ביטחון. רכישת דירה להשקעה והשכרתה לדיירים אחרים לתקופה ארוכה, יכולה לייצר בעבורכם הכנסה מצוינת לטווח רחוק, שתהווה רשת ביטחון כלכלית. ההעדפה להשקעה בנכסים יד שנייה היא ברורה: קונים דירה במחיר נמוך והופכים אותה לפנינת נדל"ן שמביאה רווחים.

האם רכישת דירה מיד שנייה לצורך השקעה היא כדאית?

הלבטים לגבי רכישת דירה ישנה וכיצד מפסיקים לחשוש

בכל הנוגע לעסקאות נדל"ן כדאי ללכת על בטוח, לכן ליווי של עורך דין מקרקעין הוא צורך חיוני ממש, כבר מהתחלת החיפוש אחר נכס לקנייה. ישנם מי שפוחדים מאוד מקניית דירה מיד שנייה, בעיקר כאשר מדובר במבנה ותיק מאוד. כדי להפסיק לחשוש מהשקעה מסוג זה, חשוב לברר את כל המידע הרלוונטי באשר לנכס: מיהם בעליו, מה הסטטוס שלהם בהיבט התשלומים על הנכס – כלומר משכנתא, מתי הנכס יפונה והאם ישנם שטחים נוספים המשויכים לבעלי הדירה, כמו מחסן וחנייה.

היתרונות של נכס יד שניה

בסיוע הפרקליט שלכם, תוכלו לבחון לעומק את הכדאיות וגם את הסיכונים, הקיימים בנכסים פוטנציאליים שעומדים למכירה ועשויים להיות רלוונטיים עבורכם. ייתכן שההיצע יפתיע אתכם ותגלו שהכסף שלכם יכול לקנות נכסים שונים בתכלית זה מזה.

היתרון בקנייה של דירה שכבר קיימת ואולי אפילו ישנם מי שמתגוררים בה בינתיים, הוא ביכולת לבדוק בעיניים את המצב שלה ולהרגיש את התחושה שהיא מעניקה לנכנסים פנימה. דירה חדשה מקבלן אמנם מוכנה, לכאורה, למגורים מיידיים ולא תהיה זקוקה לשיפוץ, אבל לרוב תקבלו תוכניות מודפסות על דף ותצטרכו לדמיין את מראה הבית. במקרה של דירה וותיקה, נתוני הנכס מובאים כפי שהם, לחיוב ולשלילה – אבל הבסיס קיים.

שוקלים לקנות דירה יש שניה? תוכלו לאמוד את מצב הבית, להחליט היכן כדאי לשפץ ולשדרג ולהביא את הדירה, בתקציב סביר ובזמן קצר – למוכנות למגורים. נכס משודרג ומשופץ, גם בשכונה שאינה נחשבת ליוקרתית, "ייחטף" במהרה ויושכר תוך זמן קצר. העובדה שהדירה מושקעת ובמצב מיטבי, תאפשר לכם לדרוש בעבורה דמי שכירות גבוהים.

התקציב מוגבל מאוד? נסו לחפש דירה ש"חייבת להימכר"

אם ההון הראשוני שלכם נמוך מאוד ואתם עומדים לבסס את הרכישה על הלוואה, תצטרכו להסתפק בדירה קטנה יחסית ובתקציב מצומצם. אל תניחו מראש שתאלצו להתפשר: בסיוע של אנשי מקצוע מתחום הנדל"ן, תוכלו בהחלט למצוא הזדמנויות נהדרות של נכסים העומדים למכירה. לעיתים דירות שבעליהן מנסים למכור אותן במשך תקופה ארוכה, יימכרו במחיר מדהים מבחינתכם ויהוו מקפצה אדירה לרכישת נכס שיהיה שווה, בסופו של דבר, הרבה יותר כסף מעלות הרכישה שלו.

כתיבת תגובה

שלח הודעה
1
היי , כאן עדן :)
מחפש משהו, יש לך שאלה ?
אני זמין לעזור לך שלח לי הודעה ונדבר :)