בעל עסק? הנה כמה טיפים לתכנון נכון!

בתהליך גיבוש אסטרטגיה עסקית, חשוב שתהיה תכנית שתעזור לכם להשיג את מטרותיכם ארוכות הטווח. הסיבה לכך היא, שללא אסטרטגיה, יהיה קשה לבצע את הפעולות הנדרשות ולהצליח מול התחרותיות העסקית שרובצת בימינו בכל תחום ונישה עסקית. בואו נדבר על זה.

גיבוש תוכנית הוא שלב חשוב עבור כל עסק, אבל מה אם אתם לא יודעים מאיפה להתחיל? על מנת ליצור תוכנית עסקית אסטרטגית, עליכם לקבל מידע על מה המתחרים שלכם עושים, והאם הם עושים זאת נכון. כמו כן, כמובן שיהיה חשוב ללמוד גם את הטעויות של המתחרים שלכם. זאת, מכיוון שרק אז תוכלו לגבש מענה יעיל מולם וליצור אסטרטגיות שיווק ייחודיות לכם. על מנת למצוא מידע זה, חשוב להבין לא רק את הסביבה החיצונית, אלא גם את הסביבה הפנימית של החברה שלכם. במילים אחרות, אסטרטגיה שיווקית מתמקדת ברמת המיקרו וברמת המקרו גם יחד.

מה אני צריך לדעת על בניית תוכנית עסקית לעסק?

בניית תוכנית עסקית היא אינה השלב הראשון של בניית האסטרטגיה השיווקית שלכם. בפועל, יהיה צורך קודם כל למצוא חברת ייעוץ עסקי, יועץ לעסקים, יועצים עסקיים וכו'. תדייקו את הבחירה שלכם ביועץ הנכון, מאחר שהוא יהיה אחראי (יחד אתכם) על שגשוג העסק העתידי.

כשזה מגיע לעולם העסקים, יש צורך ביועצים מוסמכים שיוכלו לעבוד אתכם ולתת לחברה שלכם את הייעוץ וההכוונה הנדרשת. בשורה התחתונה, תוכנית עסקית וייעוץ הם מרכיבים קריטיים בניהול עסק. ייעוץ והכוונה נכונים ומהאנשים הנכונים, יכולים להוות את ההבדל בין הצלחה לבין כישלון עסקי, חלילה.

כיצד לבחור יועץ עסקי בצורה נכונה?

מאחר שיש בחוץ לא מעט יועצים עסקיים, איך תדעו באיזה מהם לבחור? אחרי הכול, הם יכולים להשתנות במחיר, בניסיון ובאופן שבו אכפת להם באמת מהצלחת החברה שלכם. בחירת היועץ הנכון ובניית תוכנית עסקית הן החלטות משמעותיות.

אחד הדברים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון הוא, עד כמה באמת אכפת ליועץ מהצלחת החברה שלכם. אתם יכולים לראות בקלות כמה זמן היועצים מבלים אתכם בניסיון להפנים את רוח, סגנון ומהות העסק שלכם. כמו כן, באיזו תדירות היועץ מתקשר אתכם, וכמה שאלות הוא שואל על העסק שלכם. אלו פרמטרים שמראים שליועץ באמת אכפת מהצלחת העסק שלכם.

הפרמטרים העיקריים שישפיעו על בחירת יועצים עסקיים

כשאתם מחפשים יועץ עסקי לבניית תוכנית עסקית לעסק, יש לזכור כמה דברים עיקריים. קודם כל, כדאי לבדוק בין אם היועץ מנהל לקוחות אחרים במקביל, ואת זמינותו עבורכם. שנית, תבדקו איזה ניסיון ורקע יש לו בייעוץ עסקי לעסקים בתחום שלכם. שלישית, מה המיקוד של היועץ, או – מה המומחיות הכללית או הנישית של היועץ (למשל, שיווק). דבר רביעי ואחרון שצריך לבדוק הוא, כמה זמן יידרש לפגישות עם היועץ.

כתיבת תגובה

שלח הודעה
1
היי , כאן עדן :)
מחפש משהו, יש לך שאלה ?
אני זמין לעזור לך שלח לי הודעה ונדבר :)