תוספי וורדפרס מומלצים לשנת 2021 למביני עניין

יש לכם אתר או בלוג שמבוסס על וורדפרס? אתם בוודאי יודעים שמדובר באחת ממערכות ניהול התוכן הנפוצות ביותר ובמערכת הפופולרית ביותר בעולם. למעשה, כ-65% מהאתרים ברחבי העולם מבוססים על פלטפורמת הניהול של וורדפרס ורובם המוחלט גם שבעי רצון ממנה.

מלבד הנראות, התפעול הפשוט והשליטה המהירה ב"מאחורי הקלעים" של האתר, וורדפרס מציעה גם הרחבות למערכת ניהול התכנים שלה, מה שנקרא בשפה המקצועית תוספי וורדפרס או פלאגינים – תכונות ופונקציות נוספות שמעשירות את האתר ולא רק ברמת השליטה בתוכן שאנחנו מעלים אליו, אלא גם עבור פעולות נוספות שייתכן ונרצה שיהיו באתר שלנו.

למה צריך תוספים? על פניו אתם יכולים לתפעל כל אתר או בלוג בלעדיהם אבל במצב הזה קשה לצפות לאיכות וסטנדרטים כפי שהייתם מעוניינים בהם וחשוב יותר, כפי שהגולשים מצפים לקבל. אפשר לחשוב על זה כמו טיסת לואו קוסט – אתם יכולים לטוס ללא כבודה, ללא גישה לשירותים, ללא שתיה או מזון ובטח שללא מקום לרגליים. האם זה כדאי? זה תלוי בכם וביכולת שלכם להסתגל לשהות ללא תנאים בסיסיים, אבל זכרו שטיסה בסופו של דבר נגמרת. אתר לא.

אז כמה תוספי וורדפרס כאלו קיימים? כ-58,000 תוספים למקרה שתהיתם, כולם ממתינים בספריית התוספים של WordPress.org וייתכן שיוכלו להתאים גם לאתר שלכם. חלק מהתוספים הללו חיוניים למי שמעוניין בפונקציונליות גבוהה יותר וחלקם הם אופציה בלבד למי שמעדיף רמת שליטה וניהול משופרת. חלקן גם יהיו בתשלום. מה שבטוח הוא שבמערכת הזו אין סוף ללמידה ולכן צריך לדעת איך לסנן את שלל האפשרויות של וורדפרס ולהשתמש רק במה שבאמת צריך.

איך מתקינים תוספי וורדפרס?

קיימות שתי דרכים להתקין את תוספי הוורדפרס:

הראשונה היא דרך לוח הבקרה של וורדפרס, שנחשבת לדרך המומלצת מבין השתיים. עליכם להיכנס בתוך לוח הבקרה הראשי ללשונית "תוספים" וללחוץ על "תוסף חדש". כעת עליכם להזין את שמו של התוסף > התקנה > הפעלה.

הדרך השניה היא להתקין תוספים דרך מנהל הקבצים בחברת אחסון האתרים שלכם. זו אופציה עקיפה שפותרת מצבים שבהם אי אפשר להתקין את התוסף דרך לוח הבקרה, אבל עדיף לתקן את הבעיה הקיימת כדי שתוכלו להתקין את כל התוספים כמו שצריך ובאופן עצמאי. התקנה זו מתרחשת דרך WordPress.org. עליכם להיכנס לאתר ולבצע חיפוש לפי שם התוסף ולהוריד אותו.

אחרי שההורדה מסתיימת, יש לגשת ללוח הבקרה של שירות האחסון ולבחור בתיקייה wp-content > plugins. לכאן יש להעלות את הקובץ שהורדתם ולמחוק את הקובץ הדחוס שנוצר במקומו. כעת יש להגיע ללוח הבקרה שלכם בוורדפרס וללחוץ על תוספים > הפעלה.

וזהו?

בגדול כן, אבל בקטן המלאכה לא נגמרת כאן. לכל תוסף יש הגדרות משלו שצריך לסמן בצורה מדויקת כדי שיופעל כראוי. ישנם תוספים שברגע שהגדרתם אותם לא נכון, המצב הזה עלול להיות בלתי הפיך ולא ניתן לשינוי פעם נוספת. חוץ מזה התוספים דורשים תחזוקה כדי שלא יקרסו כך שאתם צריכים לטפל בהם בצורה שוטפת.

כל התוספים המומלצים לוורדפרס

תוספים יעילים לעבודה מול מנועי החיפוש ועבודת קידום האתר

Yoast SEO

יוסט/ יואסט הוא "מאסט דו" בקרב רוב בעלי האתרים. הוא מאפשר להתאים תיאורי מטא ומטא טייטל לכל עמוד ועמוד, לבדוק את הטקסט (עד כמה הוא קריא) ולבדוק את חוזק מילת המפתח הראשית. תוסף זה רלוונטי מאוד לעבודת ה-SEO והסושיאל ואידיאלי למנועי החיפוש.

Schema Pro

גם הסכמה פרו הוא תוסף רלוונטי למנועי החיפוש ועבודת ה-SEO. הסכימות משפרות באופן ניכר את ההצגה של האתר בכל מנועי החיפוש לרבות גוגל ויכולות להציג אינפורמציה מקצועית כמו עסקים מקומיים, מוצרים, ביקורות FAQ, אירועים קרובים ועוד.

WordLift

תוסף מוכר ופופולרי שמתבסס על בינה מלאכותית ומבצע התאמות בין דפים ותכנים, מאפשר תנועה חלקה של אוטומציות ועוד.

SNIP

רלוונטי להוספת דאטה מובנה לצורך הצגתו בתבנית זו בתוצאות החיפוש העליונות בגוגל.

Redirection

תוסף קריטי שדרכו אפשר ליצור הפניות (301 או 302 בעיקר) מכל עמודי ה-404 לעמודים האקטואליים בצורה פשוטה וחלקה מאוד, מבלי לעבור דרך עריכת htaccess.

The SEO Framework

תוסף אפשרי לקידום במנועי החיפוש המשלב כלים מתקדמים לייעול האתר במטרה למקסם את הדירוג שלו.

תוספים לאופטימיזציה של תמונות האתר – עריכה, הקטנת נפח ותאימות

Lazy Load

עלייה של תמונות לאתר עשויה להתרחש בצורה איטית ומרגיזה, כך שתוסף זה פותר את הבעיה וממטב את התמונות כך שיעלו מהר יותר.

Regenerate Thumbnails

תוסף חשוב והכרחי שמסייע להתאים את פורמט התמונות המכווצות כך שיוכלו להתקבל כתצוגה מקדימה לעמודים או לפוסטים. דרך התוסף אפשר להתאים מחדש את כל תמונות האתר או לבחור התאמה מחדש רק לתמונות ספציפיות. חשוב להדגיש שהתוסף לא נוגע בנפח או משקל התמונה כך שתצטרכו לטפל בזה קודם לכן, עוד לפני ההעלאה לאתר.

WP Smushit

התוסף הזה מבצע אופטימיזציה לכל התמונות שקיימות בספריית המדיה, כך שהוא מפחית מנפח הקובץ ללא פגיעה באיכות התמונה ומאפשר כתוצאה הצגה מהירה יותר של כל תמונה באתר.

Imagify

שני התוספים האחרונים שהזכרתי כאן לא נוגעים כלל לעניין משקל התמונות. כיום בזכות השיפורים באיכות הצילום והגרפיקה, משקלי התמונות הללו משמעותיים וככל שהם גדולים יותר, האתר יעבוד לאט ולעתים גם לא תוצג אותה התמונה לגולש בזמן המתנה סביר. תוסף זה יעזור לכם להתגבר על הבעיה, משום שהוא מקטין את משקל התמונות שאתם מעלים לאתר.

SVG Support

פורמט SVG הוא תצוגה שמתאימה להנפשות, אנימציות ואינפוגרפיקה, כך שתוסף זה יאפשר את הצגתן של התמונות בפורמט זה.   

WebP Express

מאפשר תמיכה של וורדפרס בתמונות שהועלו בפורמט החדיש Webp שמשקלו קל יותר ולכן הוא מהיר ובעל ביצועים משופרים.

תוספים לאופטימיזציה של אתרי וורדפס ועזרים לייעול כללי של האתר

WP Rocket

תוסף זה מאיץ את האתר בהצגתו דרך סמארטפונים ומחשבים נייחים על ידי יצירת Cache (זיכרון) לחלקים קבועים באתר וכך בפעם הבאה שהם יעלו אצל אותו גולש, הדפדפן "ימשוך" את אותו זיכרון בקלות רבה.

Autoptimize

דומה לתוסף הקודם אך פעולתו מתרכזת גם במיטוב תמונות, קבצי CSS ו-JS והסרת פונטים מגוגל.

AMP

יש בעלי אתרים שלא יכולים בלעדיו, משום שדרכו אפשר להוסיף דפים מואצים שייטענו מהר יותר דרך כניסה אליהם מגוגל.

Instant Articles for WP

בדומה ל-AMP, דרך התוסף הזה תוכלו ליצור מאמרים מיידיים לקריאה ברשת החברתית פייסבוק ובטעינה סופר מהירה דרך כניסה מעמודי הפייסבוק. 

WP Optimize

עזר מעולה שמוחק טיוטות אוטומטיות, גרסאות קודמות של פוסטים שנערכו, תגובות ספאם ומתאים גם ליצירת הגדרות מתקדמות במסד הנתונים והקטנת נפח תמונות.

PWA

התוסף PWA (Progressive Web Apps) מאפשר למשתמשים להתקין את האתר שלכם בנייד, ממש כמו כל אפליקציה.

SMS OTP Verification

מספק אימות למספר טלפון שהוזן בשלב הרשמה לאתר או מילוי של טופס כלשהו באתר.

Digits

רישום והתחברות של גולשים לאתר שלכם על ידי הזנת מספר טלפון.

Digits הוא תוסף שמאפשר לבצע רישום והתחברות של משתמשים לאתר וורדפרס באמצעות מספר טלפון.

BulkPress

תוסף שחוסך זמן עתק בפעולות ארוכות ומורכבות כמו למשל הוספת מאות תגיות או קטגוריות בבת אחת, החלת עדכונים ושינויים מסוימים ועוד.

תוספים לניהול ותמיכה באבטחת האתר

Hide My WP

מעין "חסימה" לנראות של אזור ניהול לוח הבקרה, כך שלא יוכל לעלות או להיחשף להאקרים.

Wordfence

אבטחה מוגברת לאתר (חומת אש) באמצעות ניטור פעילויות חשודות, חסימת משתמשים בהתאם לקריטריונים מסוימים (כמו חוסר יכולת לזהות את ה-IP למשל) ועוד.

Sucuri Security

התוסף קרוי על שם חברת האבטחה שיצרה אותו ובאמצעותו אפשר לנהל ולעקוב אחרי היוזרים החסומים ולנטר שגיאות אבטחה שדורשות טיפול בהקדם.

Akismet

מסייע להגנה מפני הצפה או התקפה של תגובות ספאם, מה שמרחיק מהאתר את רוב הספאמרים שממלאים את האתר בתגובות ארוכות ומיותרות.

Limit Login Attempts

הגנה מפני ניסיונות חדירה לא מורשית למערכת הניהול. זהו תוסף פופולרי שעובד כך שלכל משתמש יש כמות מוגבלת של ניסיונות כניסה לאתר, אבל שימו לב שהוא לא עודכן כבר זמן רב ולכן עדיף לחפש במקומו את WP Limit Login Attempts.

תוספים לניהול תכני האתר (וכאן באופן טבעי הרשימה ארוכה)

עורך TinyMCE מתקדם

עורך זה משווה את אזור הטקסט לקובץ וורד, כך שתוכלו להוסיף אליו כפתורים שיעצבו את הטקסט באופן מסוים.

Shortcodes Ultimate

את התוסף הזה תוכלו להתקין במטרה ליצור קוד מקוצר למעבר הלאה מחלונות, סליידרים, טאבים, סרטוני וידאו ועוד.

Web Stories

תוסף רשמי של גוגל שדרכו אפשר ליצור סטורי לרשתות החברתיות דרך וורדפרס ולפרסם אותו.

Breadcrumb NavXT

פירורי לחם מאפשרים ניווט מוצלח יותר למשתמשי האתר כך שיוכלו להבין היכן הם נמצאים ביחס לעמוד הראשי ולאתר בכלל. תוסף זה מאפשר יצירת פירורי לחם אם כי חשוב לציין שאפשר לעשות זאת גם דרך יוסט (Yoast) בכפוף לשינוי בקוד.

10Web Social Photo Feed

הצגה באתר של כל התכנים שפורסמו בעמוד האינסטגרם שלכם כך שתוכלו למקם אותם בכל דף ולהתאים אליו את העיצוב שלהם. 

MDTF

תוסף מעולה למי שמעוניין להוסיף רובד של סינון לחיפושים באתר. כך יהיה אפשר לספק תגית מיוחדת לכל אחד מהתכנים ובעת הפעלת הסינון הוא יופעל. למשל – מוצרים במחיר 9-99 ₪.

TablePress

באמצעות התוסף הזה תוכלו ליצור טבלאות ולעצב אותן אישית, להוסיף תיבת חיפוש לתוך עמודות ותאים בטבלה, לסנן ולמיין תוצאות שהטבלה מציגה ועוד.

Content Egg

אידיאלי לשיווק שותפים כך שיתאים לאתרים רלוונטיים מהתחום ויוכל לעזור למשווקים לחפש מוצרים, תגובות, תמונות, מחירים ועוד.

LuckyWP Table of Contents

יצירת תוכן עניינים בתוך האתר

Content Views

עיצוב מחדש של הבלוג, התגיות ועמודי הקטגוריה כך שיופיעו כרשימה, בתצוגת מגזין, רשת ועוד.

The Post Grid

דרך הגריד אפשר לעצב אישית ולהציג פוסטים, עמודים וקטגוריות.

Podcast Player

כשמו כן הוא – תוסף שמתאים להתקנה של קטעי אודיו ופודקאסטים.

Rate my Post

מתן האפשרות לדירוג והוספת ביקורת לעמודים ופוסטים.

Facebook Reviews plugin וגם Google Reviews plugin

שני התוספים הללו יציגו בתוך האתר ביקורות שקיבלתם בפייסבוק או גוגל מיי ביזנס בהתאמה.

תוספים לבניית טפסים מתקדמים בצורה פשוטה

Contact Form 7

אחד התוספים הכי פופולריים לוורדפרס הוא קונטקט פורם 7, שיאפשר לכם ליצור טפסי יצירת קשר ויש לו שפע הרחבות אפשריות כמו שמירה של פרטים שנשלחו ישירות למייל (פלמינגו), תוספת חתימה על גבי הטופס (פלאגין בשם signature), שליחת הנתונים למערכת כמו CRM, חלוקה של הטופס לרמות ועוד כמה וכמה הרחבות עם אפשרויות מצוינות.

Ninja Forms

במקום קונטקט פורם 7, אפשר להתקין את תוסף הנינג'ה פורמס וליצור טפסי יצירת קשר להטמעה באתר.

eForm

תוסף מצוין לטפסים שכולל התממשקות לסליקה, אימיילים, אפשרות לתוספת תכנים, הרשמה למשתמשים ועוד.

ARForms

יצירת טפסי הרשמה, סקרים, יצירת קשר, פופאפים ועוד.

Calculated Fields Form

יצירת טפסים שמאפשרים לבצע חישוב מסוג מסוים כמו תאריכים, תחשיבים בנושאי בריאות, חישוב סכומים וכספים ועוד.

תוספים לבניית עמודים חדשים ברמה וויזואלית טובה ובקלות

Gutenberg

הדבר החשוב ביותר להכיר בנושא הזה הוא עורך ברירת המחדל של וורדפרס שקיים מגרסה 5 ומעלה. עורך זה מתבסס על בלוקים, שמחלקים את הטקסט כך שלא יוצג כטקסט בצורתו הקלאסית (בדומה לדרך שבה הוא מוצג באתרים מיושנים). לגוטנברג יש המון הרחבות שמאפשרות לו ליצור תבניות ובלוקים נוספים לפי סוג האתר, המראה הרצוי וחלוקת התכנים שלו. 

Elementor

את אלמנטור כולכם בוודאי מכירים והוא זה שמתאים לבניית עמודים בעיצוב והתאמה אישית. לאלמנטור יש גרסת חינם עם פונקציות בסיסיות וגם גרסת פרמיום עם אפשרויות מורחבות יותר. גם לאלמנטור יש הרחבות שונות – חינמיות או בתשלום כמו למשל יצירת כותרות עליונות ותחתונות, יצירת בלוקים, תכנים דינמיים מבוססי הגדרה, תכונות עשירות ועוד.

Visual Composer

יצירת עמודים בצורה וויזואלית טובה לרבות עיצוב שורות, גרפים, אייקונים, כפתורים שונים ועוד. לתוסף זה יש גרסה פשוטה וחינמית, אך הגרסה שבתשלום הרבה יותר עשירה.

Beaver Builder

מתאים למי שמעוניין לבנות עמודים בדומה לאלמנטור או Visual Composer מבלי לרכוש את שני אלו.

Page Builder Sandwich

תוסף נוח ופשוט ביותר לתפעול שמאפשר בניית עמודים בקלות.

Go Pricing

דרך התוסף הזה (בתשלום) אפשר ליצור טבלאות מחירים שנראות טוב ומשכנע.

ומה עוד?

רשימת תוספי הוורדפרס המומלצים לא נגמרת כאן והיא נוגעת גם לתוספים ספציפיים כמו למשל תוספים ייחודיים לאיקומרס, תוספים לשחזור ולגיבוי, שפות נוספות או תרגום משפות אחרות, תוספים שמתאימים לשיווק, פרסום ומכירות, אתרים מתקדמים ופיתוח האתר. כל אחד מהתוספים שתבחרו יסייע לכם בדרך כזו או אחרת לשלוט באתר שלכם ולהפוך אותו לרחוק מהבסיס שבו הוא נוצר, לעצב אותו, לשלוט טוב יותר בפונקציונליות שלו, לעזור לו למצב את עצמו כרלוונטי יותר לגולשים ובסופו של יום – להבטיח תנועה מקסימלית של גולשים לאתר, שנהנים לגלוש בתוכו ולבצע את ההמרות שאתם מכוונים אליהן.

כתיבת תגובה

שלח הודעה
1
היי , כאן עדן :)
מחפש משהו, יש לך שאלה ?
אני זמין לעזור לך שלח לי הודעה ונדבר :)