מה זה שופיפיי: יתרונות וחסרונות של מערכת שופיפיי

שופיפיי - איך מקדימים חנות אינטרנטית

קודם כול מהי מערכת שופיפיי? המושג שכל בעל עסק שרוצה להתפתח – צריך להכיר!

שופיפיי היא חברה אשר מטרתה ליצור ולהקים חנויות מסחר אלקטרוני באופן אינטרנטי. אם חנות מקוונת דרך אינטרנט עד לא מזמן הייתה פחות מוכרת בשוק הישראלי, ניתן לשים לב כי התופעה עם השנים הולכת וצוברת תאוצה לבעלי עסק שרוצים לקדם עצמם בפלטפורמת האונליין.

אם טרם בניתם אתר ורוצים לדעת מה הופך אתר מכירות לטוב – מוזמנים לקרוא במאמר הקודם שלי על אתרי מכירות – הכל על בניית אתר מכירתי לחצו כאן.

 1. ראשית, כיאה לחנות מסחר אלקטרונית שדרך פעולתה מקוונת, שופיפיי פותחת צוהר נוסף להרחבה וקידום החברה מעבר לגזרה הפיזית. הפעילות העסקית הדיגיטלית מצמיחה רווח ממקור רלוונטי, מרכזי ולא מבוטל שבאמצעותו ניתן להגיע במיקוד ונגישות רבה אל קהל היעד.

 2. בנוסף, חנות אינטרנטית זו מאובטחת לחלוטין ב-SSL ומקיימת בתוכה תבנית פנימית כנגד עקיצות או הונאות אשראי. ככלל, חנות השופייפי פועלת כאוטומציה ולכן היא קלה לתפעול. המערכת בנויה על תבניות מוגדרות שמבקשות מהלקוח רק העלאה כמו העלאת לוגו, תמונות האתר, בחירת הצגת קופונים או מבצעים בדף.
  התפעול קל מאוד כך שמלבד הכנסת הדומיין בעל העסק לא צריך לשבור את הראש בהתקנת תוספים או עניינים טכניים כמו כאמור אבטחה והרשאות משתמשים, מכאן שהחנות פותרת את בעל העסק מהליכים הפרוצדורים שמתקיימים באתרים מסוג אחר כמו וורדפרס או וויקס.

 3. יתרון בולט נוסף בחנות שופיפיי הוא העלות הנמוכה של חנות המסחר האלקטרוני הנ"ל לעומת שירותיים אינטרנטיים אחרים. לדוגמה, המערכת מספקת אחסון בחינם כך שעל הצרכן רק להירשם בתור משתמש והוא יכול להקים ישירות את האתר.

 4. נוסף על כך, המיתוג העצמי בא לידי ביטוי בחנות האינטרנטית הנ"ל, זהו יתרון משמעותי שמייעד את בעל העסק לעשות כראות עינייו שלו בלבד, בעל העסק יכול בכך למכור כל שירצה ללא מגבלות העשויות להתקיים בזירות מסחרויות מסוגים שונים.

 5. שופיפיי כוללת בתוכה מגוון רחב של תכונות כמו ניוזלטרים, קופונים, באנרים ניהול בלוג וכו' אלו נועדו על מנת לעודד רכישת הלקוח מוצרים נלווים תחת הקטגוריות השונות. כמו כן, בעידן הדיגיטל והטכנולוגיה אין ספק כי נראות האתר היא חשובה עבור משיכת תשומת לב הלקוח. על כן, חנות השופיפיי מוסיפה אס מנצח תכונת הרספונסיביות מתקיימת בה. כלומר, בניית חנות וירטואלית בה הנראות הגרפית, הוויזואלית נגישה, אסתטית ומעוצבת לכל מסך, גם למכשיר המובייל.

שופיפיי - איך מקדימים חנות אינטרנטית

לצד אלו מתקיימים גם חסרונות בחנות השופיפיי

 1. אכן, זוהי מערכת סגורה מאפשרויות אינסופיות שעשויות לבלבל את בעל העסק החדש שרוצה להנגיש את אתרו לקהלו. היא ממוקדת לפעילות העסקית אך עם זאת ההיצע שלה הוא רק שלושה מוצרים בסייסים שאלו ברירות המחדל.


  המוצר במערכת מאופיין ע"פי גודל, צבע וחומר גלם. בתוך אלו ניתן להוסיף אפשרויות שונות אך אלו בגדר תתי-אפשרויות ופרמטרים נוספים אחרים לא מתקיימים מלבדם.

 2. כמו-כן, תקופת ניסיון חינם למנויים אך היא למשך 14 יום בלבד ואיננה מאפשרת להיחשף לקהל הרחב אם לא סופק אמצעי תשלום כלומר, ניתן רק לשלוח קישור באופן ישיר ועצמאי.

 3. בנוסף, חברת סליקת האשראי ששופייפי מנסה לקדם – Stripe איננה זמינה בארץ, ולכן המערכת מוגבלת רק לפתרונות ישראליים. 3 אפשרויות התשלום הן: PayPal, iCount, ו- PayPlus+ אשר לאלו מתלוות גם עמלות (כ-2%) שהיקרה מביניהן היא בעיקר של PayPal.


  חשוב לציין כי שופייפי פותחת את האפשרות לקבל את התשלומים למוצרים גם מחוץ לחנות המקוונת ז"א מכירה באופן ישיר עם בעל העסק באופן פיזי, בכך מצטמצמת עלות העמלות והיא נעשית נמוכה יותר.

 4. בכלל, כיוון שהשוק איננו נפוץ בארץ בהשוואה לדוגמה בארה"ב המערכת איננה תומכת כחול-לבן באופן מלא, (חשוב לציין שהאתר מגביל הזנה של 5 שפות למשתמש בלבד) מכאן כי על מנת לשלב את השפה העברית כשפה הראשית של האתר על המנוי לבצע תהליך "גיור" כך שהקוד יהיה מובנה לתפריט שיוצג מימין לשמאל.


  לחיסרון זה מצטרף תהליך התרגום, ביטויים שקיימים בעברית ואינם משתמשים בשפות הזרות מצריכות את המנוי לתרגם בעצמו, ישנם כמה ביטויים עבריים שכבר מוחלים ("הוסף לסל") במערכת על ידי משתמשים אך אלו שחסרים מצריכים מאמצי תרגום קלים.
שופיפיי - איך מקדימים חנות אינטרנטית

אז האם שופיפיי היא החנות האינטרנטית הרצויה בסופו של דבר?

בעולם האיקומרס, הבחירה במערכת השופיפיי אכן עשויה להביא לכדי חשיפה ולסמן הצלחה רחבת היקף על אף החסרונות בה, בהתחשב לשפע הרב שהחנות הדיגיטלית מציעה, היא ממקדת את המנוי בצורה המיטבית מבלי הצורך לבנות אתר מהבסיס. לאור הסקירה ניתן לראות כי בסופו של דבר היא יעילה במקסום המכירות גם בעזרת כלים מאוד פשוטים שקיימים בה, לעסק המתחיל זהו פתרון אפקטיבי לטווח הארוך, קהל הלקוחות יכול להתרשם יותר בזכות אמצעי וירטואלי גמיש זה.

שופיפיי - איך מקדימים חנות אינטרנטית

תהליך ההרשמה לשופייפי – איך?

תהליך ההרשמה נעשה באמצעות הלינק לשופיפיי אתר החברה הרשמי.

שופיפיי - איך מקדימים חנות אינטרנטית
 1. באתר מכניסים את כתובת המייל שלנו (באמצעותו נפתחת הגישה לחנות עבור 14 ימים להתנסות חינמית ללא התחייבות).

 2. לאחר מילוי ההוראות ומילוי סיסמה ושם החנות המיועדת לוחצים על Create your store.

 3. לאחר מילוי הפרטים הנוספים (ישנה אופציה גם של "דלג") מגיעים אל מערכת ניהול החנות במסך הבית. כאן, אנו לפני עיצוב ויזואלי של החנות ולוחצים על "Add product" כדי שיהיה את הבסיס לעיצוב.

 4. כשמוסיפים את המוצרים יש להכניס כותרת, תמונה, רצוי כמה שיותר תיאורים עם מילות מפתח בנושא, מחיר, תגיות, קטגוריות וכולי (גם מהסיבה הפשוטה שגוגל יוכלו לקדם את החנות שלכם). מומלץ כמה שיותר פרטים המכילים אינפורמציה כדי לתת ללקוח את כל המידע הנחוץ לו לשם רכישת המוצר.

 5. לכל אלו מתווסף צורך לייבא מוצרים לשופיפיי, לאחר שבחרתם מה תרצו להוסיף לחנות יש ללחוץ על הכפתור הירוק בתחתית כל מוצר ("Add to import list") ולאחר מכן import list על מנת לצפות במוצרים שנבחרו ולערוך אותם כרצונכם.

 6. לאחר השלבים הללו תוכלו להגיע אל עיצוב החנות האינטרנטית, לשחק עם האפשרויות השונות עד לקבלת המראה הרצוי מבחינתכם, להגדיר את כתובת הדומיין בשופיפיי ולסיום להגדיר את אפשרויות התשלום באתר.

בהצלחה!

מוזמנים לשתף אותי איך עבר התהליך 😊

למאמר הקודם שלי בנושא שיווק מוצרים – איך לשווק מוצר באינטרנט כמו ווינרים? מוזמנים לבקר כאן.

כתיבת תגובה

שלח הודעה
1
היי , כאן עדן :)
מחפש משהו, יש לך שאלה ?
אני זמין לעזור לך שלח לי הודעה ונדבר :)