הוספת מרפסת שמש עבור עליית ערך בדירה

אם הגעתם לכאן זה ודאי משום שאתם מעוניינים לגלות כיצד ניתן להוסיף מרפסת שמש לדירה שלכם, לטובת עליית ערך. בבואכם להכנס לפרויקט נדל"ני של הוספת מרפסת שמש עבור עליית ערך בדירה יש מספר מושגים ועובדות שחשוב שתכירו מראש. מוזמנים לקרוא את המאמר שלפניכם כדי להכנס לעניינים ולהגיע לפרויקט הזה כשאתם מוכנים.

רגע, מה הקשר בין הוספת מרפסת לדירה ועליה בערכה?

בשנים האחרונות הפכה תוכנית השיפוץ והבינוי תמ"א 38, לתכנית פופולארית ומבוקשת ביותר, אשר משדרגת את נכסיהם של הדיירים בבנינים המשופצים עם מגוון של תוספות אטרקטיביות. למשל: חזית משופצת, מרפסות שמש, ממ"דים, מקומות חניה נוספים, ועוד. כל אלו מקפיצים את ערכן של דירות. עובדה זו לצד שלל הקלות חוקיות מהשנים האחרונות, מביאות אנשים רבים ליזום פרויקטי שיפוץ והוספת מרפסות בכל רחבי הארץ.

אם תמ"א 38 זה כזה פתרון נפלא, איך זה שלא כולם עושים את זה?

לתכניות תמ"א יש חסרון בולט והוא שלב  התכנון וקבלת האישורים, שעשוי להיות מסורבל ולהמשך מעבר לתכנון המקורי שלכם. יתרה מכך, שלב השיפוץ והבינוי בפרוייקטי תמ"א או הוספת מרפסות, מתבצעים למעשה בעוד שדיירי הבניין עדיין גרים בו. המגורים באתר בניה פעיל, הם לא בדיוק אטרקטיביים (בלשון המעטה). אלא אם אתם רואים בעצמכם חובבי אבק ורעש מחריד אזניים.

מה הם היתרונות בהוספה של מרפסת שמש לדירה?

היתרונות הגלומים בהוספה של מרפסת שמש לדירה הם רבים ושווים:

  • הרחבה של שטח הדירה – ניתן להתיחס למרפסת השמש שלכם בתור שטח נוסף בדירה.
  • עלייה בערך הדירה – הוספת מרפסת שמש תורמת להעלאת שווי הדירה בשיעור של 10% בממוצע, וזהו סכום משמעותי לכל הדעות. גם במידה ותבחרו להשכיר את דירתכם  – בזכות התוספת של מרפסת השמש, תוכלו לדרוש מהשוכרים תוספת של מאות שקלים לשכירות החודשית, והכל בזכות התוספת של מרפסת השמש.
  • מגוון שימושים פונקציונאליים – מרפסת שמש הינה תוספת מזמינה ושימושית ביותר לכל בית, שבה הילדים שלכם יכולים לשחק, אתם יכולים לארח, להוסיף יחידות אחסון ובכלל – להרגע ולבלות בנעימים בימים היותר חמימים של השנה.

מה הם השלבים השונים של הוספת מרפסת שמש לדירה?

הליך הוספת מרפסות שמש לדירות, הוא בסך הכל פשוט וקורה ב – 3 שלבים:

  1. המצאת היתרים: בשלב זה אשר אורך כשלושה חודשים, עליכם להמציא היתרים לוועדה המקומית לתכנון ובניה. 
  1. תכנון המרפסות: לאחר קבלת ההיתרים, יש לבצע תכנון אדריכלי של המרפסות שיותקנו בבניין.
  1. שלב הביצוע: שלב זה נמשך שבועות ספורים, והוא שלב התקנת המרפסות על בניין המגורים בפועל. זהו גם השלב האחרון בפרויקט הוספת מרפסות השמש לבניין.

האם קיימות מגבלות שאינן מאפשרות הוספה של מרפסת שמש לדירה?

בבניינים רבים לא ניתן להוסיף מרפסת שמש מבטון עקב אי יציבות מספקת של שלד הבניין או חניון תת קרקעי שאי אפשר להתקין בו את עמודי הבטון התת קרקעיים שנחוצים לתמיכה במרפסות השמש.

כתוב/כתבי תגובה

שלח הודעה
1
היי , כאן עדן :)
מחפש משהו, יש לך שאלה ?
אני זמין לעזור לך שלח לי הודעה ונדבר :)