למה עיצוב נכון חשוב לאתר אינטרנט ?

אתר האינטרנט שלכם, ולא משנה באיזה קונספט (פורטל, אתר שיווקי, אתר אינפורמטיבי וכו'), אמור להיות מותאם להרגלי הגלישה העכשויים וכשההיצע הוא עצום אתם צריכים לתת ערך מוסף כדי לגרום לגולשים לבקר באתר שלכם יותר ולא לצאת ממנו לאחר עיון של כמה שניות בודדות.

רוב הטראפיק שמגיע היום לאתרי אינטרנט הינו ממנועי חיפוש, גולש שמגיע ממנוע חיפוש מגיע לאתר עם מטרה – הוא חיפש משהו ומנוע החיפוש הציג את האתר שלך כרלוונטי עבור מידע זה. מנוע החיפוש עשה זאת ע"י אלגוריתמים של חישוב קישורים נכנסים ויוצאים, כתיבה תקנית, טקסטים ותגיות META הבנויות בצורה נכונה. אך מנוע החיפוש אינו יודע עד כמה מסודר המידע באתר שלך ועד כמה הוא נוח לעין של הגולש. משימת חיפוש מידע זו (בתוך הדף) מוטלת על הגולש בלבד!

על מנת לא להבריח גולשים מהאתר ולגרום להם לזהות בצורה הברורה ביותר את תוכן העמוד שלשמו הגיעו עליכם לסדר את האלמנטים בדף בצורה הויזואלית הטובה ביותר, להפריד עיקר מטפל ולהדגיש את המהות.

כיצד עושים זאת?

קודם כל – הכותרת, הדגישו אותה מעבר לכל הטקסט ונסו לנסח אותה בצורה הברורה ביותר שתקלע למהות הדף, זכרו שכותרת טובה תביא לכם עוד גולשים! מקמו את הכותרת בראש הדף כך שהגולש לא יצטרך לגלול על מנת להגיע אליה וניתן אף להוסיף אלמנט גרפי עדין לצידה.

כותרת משנה בהיררכיה דומה בפרופורציה לכותרת הראשית של הדף, גם היא מודגשת, וכותרת זו אף צריכה להבליט הצעת ערך שמניעה את הגולשים לעשות פעולה : לגלול להמשך העמוד, להשאיר פרטים או להתקשר.

גוף הטקסט בפונט קריא – לא גדול ולא קטן מדי, נוח וקריא.
חשוב להדגיש מדי פעם שורות על מנת לא לאבד את הגולש ולשעמם אותו, הדגישו חלקים שלדעתכם יעניינו אותו ואת הדברים החשובים תפצלו בכל פסקאות המאמר ולא באחת.

תנסו להוסיף סרטון רלוונטי למאמר.
כאשר יש סרטון רוב הסיכויים שהגולש יצפה בו לפחות כמה שניות ויגדיל את משך השהייה.
על אחת כמה וכמה כאשר הסרטון רלוונטי ומעניין!

בסוף המאמר, כדי להשאיר את הגולש באתר שימו קישורים לפוסטים קשורים.
הגולש יעבור כך לפוסטים נוספים ויגביר את זמן השהייה שלו באתר ואולי אף ישאיר פרטים.

כאשר בונים אתר תדמית מומלץ מאוד לעשות מחקר מתחרים, להסתכל איך האתרים המובילים בתחום בנו אותו, ואיך הם עיצבו אותו. אתר תדמית מעוצב נכון יתרום מהותית לגולש ולכם.
בסוף הטקסט מומלץ לשלב כפתורים לשליחה במייל, דירוג ושיתוף במדיות חברתיות.

הפרידו בצורה גרפית את תוכן העמוד מהתפריטים הגלובאלים!
דאגו שתוכן העמוד יופרד בצורה גרפית מתפריט הניווט באתר וכל הכלים הנלווים (בר צדדי וכו) ושעמודת התוכן תהיה הבולטת ביותר בעמוד – שכן לשם כך הגולש הגיע לבקר באתרכם.

איך להמשיך מכאן ?

כתיבת תגובה

שלח הודעה
1
היי , כאן עדן :)
מחפש משהו, יש לך שאלה ?
אני זמין לעזור לך שלח לי הודעה ונדבר :)