כמה עולה בניית אתרים לעסקים

בשוק התחרותי של היום כל בעל עסק שואף לקדם את עצמו בצורה הטובה ביותר ולהגיע לכמה שיותר לקוחות פוטנציאלים. בניית אתר לעסק זה הדרך היעילה והטובה ביותר ליצור נוכחות ולהיכנס לתחרות בעולם הדיגיטלי ובכלל להתחיל בדרך שלכם בשיווק דיגיטלי. השאלה המתבקשת ביותר לשאול היא כמה עולה בניית אתרים לעסקים? כדי לענות על השאלה הזאת הכנו לכם מדריך שלם שכולל את כל המשתנים שמשפיעים על המחיר, מה זה מערכת ניהול תוכן ואיזה מערכות ניהול תוכן הכי פופולאריות היום, איזה סוגי אתרים יש וכמובן כמה יעלה לכם לבנות אתר?

סוגי אתרי אינטרנט

כדי לענות על השאלה כמה עולה בניית אתרים לעסקים חובה לברר איזה סוג אתר הכי מתאים לעסק שלכם:

  • אתרי תדמית- אתרי תדמית משמשים כמעין כרטיס ביקור שמציג את אודות העסק, השירותים שלכם, פרטי יצירת קשר וכן עמוד למאמרים/ בלוג הקשורים לתחום העיסוק שלכם ומיועד למשוך את הקהל בעזרת ידע מקצועי, מדריכים שימושיים ולקדם את האתר במנועי החיפוש. אתרי תדמית נחשבים לבסיסים ביותר ומטרתם להציג אתכם ולייצר לידים באמצעות הנעה לפעולה של לקוחות פוטנציאלים להשאיר פרטים.

  • אתרי מכירות- לאתרי מכירות מטרה ברורה, למכור! אתרים אלה משמשים כחנות וירטואלית לכל דבר שדרכם הלקוחות שלכם יוכלו לקנות את המוצרים/ שירותים המוצעים באתר. אתרי מכירות יכולים לכלול מספר רב של מוצרים ולרוב מתבססים על מערכות ייעודיות למסחר דיגיטלי ידידותיות למשתמש. לקידום והנוכחות של אתרי מסחר מסוג זה במנועי החיפוש יש משמעות גדולה וזה אחד הגורמים שהכי משפיעים על הצלחת האתר לצד מראה ועיצוב מזמין ותוכן שיווקי שמוכר.

  • פורטלים- פורטלים הם אתרים המשמשים כמעין נקודת פתיחה למידע ותוכן בקטגוריה מסוימת(לדוגמא פורטל עורך דין, פורטל עסקים עירוני, פורטל חדשות, פורטל בלוגים וכו') וכוללים בתוכם בין היתר מנועי חיפוש, אינדקס של אתרים/ דפים,  פורומים, מאמרים ועוד. פורטלים לרוב הם האתרים גדולים הקשור לאותו קונספט ומטרתם לאגד והנגיש את התוכן והמידע באתר אחד.

  • פורטפוליו- אתרי פורטפוליו אלו אתרים הדומים במעתם לאתרי תדמית אך לרוב כוללים פחות עמודים ואפילו רק עמוד אחד. המטרה של אתרי פורטפוליו היא לשמש כמעין תיק עבודות ומתאים לעסקים מתחומי העיצוב השונים.

  • בלוג- בלוגים (או יומן רשת בעברית) משמשים כאתרים עיוניים לחוויית הקריאה של הגולש. אתרי בלוג משמשים כפלטפורמה לפרסום מאמרים מקצועיים, יצירות אומנות שונות, מאמרי ביקורת ודעה וכן לפרסום מחקרים ומאמרים אקדמיים הקשורים בנושא מסוים. בלוגים לרוב יעבדו על תבניות נוחות שיכולות לשמש כל אחד. וכאמור בלוג יכול להיות כחלק מאתר אינטרנטי או כאתר בלוג ייעודי בפני עצמו.

מערכות ניהול תוכן

מערכות ניהול תוכן הן הפלטפורמות עליהם מתבססים אתרים ודרכם תוכלו לתחזק את כל התוכן שנמצא באתר שלכם. מטרתם של מערכות ניהול תוכן (CMS) הוא לפשט את יצירת ועריכת התוכן באתר ועיצובם. ניתן לחלק את מערכות ניהול התוכן לשתי קטגוריות: מערכת קוד סגור המאפשר גישה לשינויים בקוד רק למתכנת האתר וקוד פתוח המאפשר גם לצד שלישי עם גישה לשנות ולערוך את הקוד. ל- CMS יש השפעה ישירה על הקידום וכן על המחיר של האתר. ישנם מספר רב של מערכות ניהול תוכן שונות כשפופולאריות ביותר הן:

  • וורדפרס (WordPress) – וורדפרס הינה מערכת ניהול תוכן בקוד פתוח ומופצת באופן חופשי. מערכת וורדפרס הופיעה לעולם לראשונה בשנת 2003 ומאז ועד היום הפכה למערכת ניהול תוכן הכי פופולארית ברשת כשליש מכלל אתרי האינטרנט מבוססים על מערכת וורדפרס. מערכת וורדפרס מתאימה לאתרים גדולים לצד אתרי קטנים ופשוטים ומציעה אין ספור תוספים ותבניות מיוחדות שמקלות על המשתמש ליצור ולערוך את התוכן באתר וכן נחשבת למאוד ידידותיות לקידום במנועי החיפוש.

  • ג'ומלה (Joomla)- ג'ומלה היא מערכת ניהול תוכן המבוססת קוד פתוח והינה המתחרה הכי גדולה של מערכת וורדפרס. ג'ומלה נוצרה בשנת 2005 ונחשבת למאוד נוחה ויעילה לשימוש. ג'ומלה נחשבת למערכת מאוד מאובטחת ולכן הפכה עם הזמן למערכת המועדפת לבניית אתרי מכירות.

  • וויקס (Wix)- וויקס הינה מערכת ניהול תוכן בקוד סגור שפותחה כאן בישראל והפכה למאוד פופולארית בעולם, זה בעיקר בגלל העובדה שאין צורך בשום ידע טכני בתכנות וקידוד ומציעה מערכת נוחה וקלה לתפעול. למרות הפופולאריות של המערכת, וויקס עדיין נחשבת למערכת לא אידאלית לקידום במנועי החיפוש וכן חרף העובדה שהמערכת מבוססת קוד סגור ניתן לומר כי גם בעלי אתרי וויקס אינם בעלי האתר וכי אין להם שליטה מלאה על האחסון וכן על שינוי הקוד.

  • פוליו (Folyou)- פוליו הינה CMS ישראלית יחסית חדשה שנוצרה עם דגש לשוק הישראלי המציאה אתרים ואחסון במחירים מאוד אטרקטיביים ומציעה תבניות עיצוביות רספונסיביות אוטומטיות (מתאימה את הפרופורציות של האתר בצורה אוטומטית לכל מכשיר). פוליו מאוד קלה פשוטה לתפעול וכן כוללת את רוב פיצ'רים הדרושים לקידום במנועי החיפוש.

כמובן שישנן עוד מספר לא מבוטל של מערכות ניהול תוכן מעולות שלכולם יתרונות וחסרונות בפני עצמם לדוגמא: קוניבו, וייבדו, דרופל, מג'נטו, לייב סיטי ועוד.

עיצוב האתר

אי אפשר לענות על השאלה כמה עולה בניית אתרים מבלי לקחת בחשבון את נושא עיצוב האתר. עיצוב האתר כולל את הנראות והקו העיצובי הכללי של האתר ויותר מכך את חווית המשתמש שלרוב תשפיע בצורה ישירה על ההצלחה של האתר. עיצוב האתר יכול להשפיע על יחס ההמרה(CRO) שזה בעצם מספר הפעמים שהצלחתם להניע לפעולה את הגולשים(לדוגמא: השארת מספר פרטים, רישום לניוזלטר, יצירת קשר וכמובן קניה) ביחס למפר הגולשים שעברו באתר שלכם. בנוסף, עיצוב מושך ומזמין יכול להשפיע על הזמן שבו הגולשים יישארו באתר שלכם וכן על מספר הדפים בהם יבקרו.

אז כמה עולה בניית אתרים לעסקים?

אז לאחר שהבנו מה הם המשתנים שיכולים להשפיע על המחיר של בניית אתר, חשוב לציין כי מדובר על שוק חופשי והצעות המחיר שתקבלו צפויות להשתנות בין הספקים השונים בהתאם לניסיון שלהם והיכולות שלהם, לכן מאוד קשה לענות על השאלה כמה עולה בניית אתרים לעסקים בצורה מדויקת. לכן הבאנו לכם את המחירים הממוצעים בשוק רק כדי שתוכלו להתחיל להבין מול מה אתם מתמודדים, כמובן שאנו מציינים מחירים של בעלי מקצוע עם ניסיון מוכח ולא על בוני אתרים מתחילים:

מחיר אתר תדמית בסיסי- יכול להתחיל במחיר נוח של 3,000 ₪ ולהגיע עד למחירים של 10,000 ₪ ויותר. המחיר יושפע מהעיצוב( האם מבוסס על תבנית קיימת או שמה מדובר על עיצוב בהתאמה אישית), מערכת ניהול התוכן(אתרי וויקס ופוליו יהיו זולים משמעותית מאתרים מבוססים וורדפס או ג'ומלה) מספר העמודים ההתחלתי, האם נדרש עיצובים נוספים (לדוגמא לוגו ובאנרים) והאם כולל בתוכו תוכן(לרוב מחיר של תוכן לא כלול ומוצע בנפרד ע"י מקדם אתרים או כותב תוכן מקצועי).

מחיר אתר מכירות/ פורטלים- אתרי מכירות הינם אתרים הרבה יותר מורכבים (ויקרים) מאתרי תדמית. טווח המחירים כאן הוא הרבה יותר רחב ומתחיל בכמה אלפי שקלים בודדים ויכול להגיע אפילו לעשרות אלפי שקלים בהתאם לדרישות שלכם.המשתנה העיקרי(מלבד הדברים שציינו בסעיף למעלה)הוא המערכת עליה מבוסס האתר, ישנם חברות אשר פיתחו מערכות מסחר אלקטרוניות אשר יציעו לכם מחיר נוח יחסיתויתאימו אותו ברמה העיצובית לצרכים והרצונות שלכם.

כמה עולה בניית אתרים לעסקים ? התקשרו אלינו ותגלו!

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת לאתר חדש ?
התקשרו אלינו עוד היום ונשמח לעזור לכם לאפיין את הצרכים שלכם ולהתאים לכם אתר מושלם ומניע לפעולה!

כתיבת תגובה

שלח הודעה
1
היי , כאן עדן :)
מחפש משהו, יש לך שאלה ?
אני זמין לעזור לך שלח לי הודעה ונדבר :)