מה זה עיצוב גרפי?


אנחנו חיים בעידן ויזואלי של מסכים ושלטים ומסרים שיווקיים חזותיים המציצים אלינו מכל פינה.
יש לנו נטייה טבעית לזכור אייקונים ולקשר לוגו עם החברה שעומדת מאחוריו, צבעים מסוימים מפעילים ומעוררים בנו רגשות ספציפיים ועיצובים מעניינים מותירים בנו חותם.

מה זה עיצוב גרפי

חברות היום יודעות שכדי למשוך את תשומת הלב של הלקוח הפוטנציאלי בעולם עתיר גירויים חזותיים ותחרותיות, חשוב להשקיע בעיצוב גרפי ייחודי וליצור פרסום אטרקטיבי ובולט בעל נראות מעניינת וזכירה.
כאן נכנסים לתמונה מקצועני עיצוב גרפי שאמונים על תהליך גיבוש המותג והשפה הוויזואלית שתלווה אותו בכל פעילות ותחום. מהו עיצוב גרפי וכיצד מעצבים גרפיים יוכלו להקפיץ את הנוכחות של העסק שלכם במדיה הקלאסית והדיגיטלית? כל התשובות בכתבה שלפניכם.

נתחיל מהכרות קצרה עם התחום של עיצוב גרפי. זהו תחום תקשורת חזותית במסגרתו שואפים לייצר עיצוב על פי מסר תוך שימוש בצבע, צורה, טיפוגרפיה, אלמנטים ועוד אמצעי עיצוב חזותיים.
המעצבים הגרפיים כיום יודעים לייצר נראות חזותית לאמצעי הפרסום הקלאסיים, כמו מודעה בעיתון או שלט חוצות וגם מוצרים למדיה הדיגיטלית כמו אתרי אינטרנט, דפי נחיתה, באנרים.
מעצבים גרפיים מיומנים ידעו בתהליך המיתוג לפצח את ה-DNA של העסק מבחינת הדרך בה כדאי שהוא יופיע וייראה בכל הנוגע למדיה חזותית.
זאת על מנת לתקשר את הזהות העסקית באמצעות תמונות, צורות, צבעים, בין אם בעיצוב לוגו ובין אם בעיצוב ובהפקת חומרים שיווקיים ופרסומיים.

מי מתאים לעסוק בעיצוב גרפי?

בעולם העיצוב הגרפי משתלבים לרוב אנשים יצירתיים שאוהבים להביע רעיונות באמצעים חזותיים בעלי גישה לפרטים הקטנים ביותר ובין היתר אנשים העוסקים בשיווק דיגיטלי, שיודעים גם ליישם רעיונות קונספטואליים באמצעות מערכות ממוחשבות. במיוחד בתקופה הדיגיטלית בו ניתן לעצב באמצעות תוכנות מתקדמות.
אלה לרוב אנשים שתמיד אהבו לצייר או לעסוק במלאכת היצירה או בעלי טכניקה טובה במיוחד.
לימודי עיצוב גרפי מוצעים כיום במסלולים מסודרים קצרים וממוקדים או ממושכים ומעמיקים, תלוי בהכשרה הנבחרת ובמוסד הלימוד הנבחר.
לימודים אלה מקנים בסופו של דבר ללומדים מגוון כלים שישרתו אותם בתור מעצבים, החל מהכרות עם אמנות חזותית וסגנונות דרך שליטה טובה במערכות ובתוכנות הפופולאריות בעיצוב ועד אפיון ועיצוב חוויית משתמש דיגיטלית לעיצוב המסע של המשתמש באתרי אינטרנט, אפליקציות וכדומה.

כיצד עיצוב גרפי משדרג את העסק?

עיצוב גרפי פוגש כל עסק בעת תהליך המיתוג במהלכו מנסים לגבש זהות תדמיתית עבור העסק, שיזקק את הערכים והרעיונות החשובים לפעילות בהתאמה ישירה לקהל היעד.
מעצבים גרפיים יתקשרו את המותג בדרכים שונות בכל סוגי העיצוב, זאת על פי הצרכים של הלקוח. בין אם זה ביצירת פליירים או בעיצוב אריזות ועד עיצוב פוסטים ברשתות החברתיות.
כיום כל מוצר מעוצב הוא נכס וחשוב לשמור על שפה גרפית אחידה בכל המדיומים על מנת שהלקוח יזהה את המותג כבר מרחוק וגם בזירה תחרותית עתירת עיצובים.

הזהות העסקית מורכבת מסמל, פלטת צבעים, סגנון ודימויים, גופנים וצורות או דפוסים שביחד יוצרים שפה גרפית עשירה אותה ניתן לגזור לתוצרים שונים. 
תהליך המיתוג הוא יצירה בעקבות אסטרטגיה שכוללת חקר שוק, חזון העסק, אפיון קהל היעד ומעצבים גרפיים ימפו את החזות לחומרים שיש לעצב בהתאם לחזות הנבחרת כמו כרטיסי ביקור ואתר תדמיתי.
יש ערך רב וחשיבות גבוהה לעיצוב גרפי לשיפור הפעילות העסקית: העיצוב מסייע בנוכחות ויצירת רושם ראשוני חיובי וכן עיצוב זכיר כחלק בלתי נפרד מבניית הזהות של המותג.
כאשר העיצוב הוא מקצועי ניתן לראות שגם התוצרים איכותיים ומעבירים מסרים משמעותיים בדרך ברורה וישירה וקולעת ולכן, כדאי לפנות לשירותי עיצוב גרפי במיתוג העסק והפעילות השיווקית השוטפת.

כתיבת תגובה

שלח הודעה
1
היי , כאן עדן :)
מחפש משהו, יש לך שאלה ?
אני זמין לעזור לך שלח לי הודעה ונדבר :)