שיווק בוואטסאפ – איך עושים את זה?

וואטסאפ – האפליקצייה ששינתה את העולם

וואטסאפ הגיעה אלינו לעולם כמו סערה ביום בהיר ושינתה את חיינו מן הקצה אל הקצה. היא הציבה סטנדרט תקשורתי גבוה במיוחד ומציעה כיום לקהל הרחב תקשורת מהירה, זמינה ומיידית. במדינת ישראל ובמדינות רבות ברחבי העולם, וואטסאפ הפכה ללא ספק לאפליקציית התמסורת הפופולארית והשימושית ביותר והיא כיום שורפת (או חוסכת) לנו פרקי זמן גבוהים משהיינו רוצים להאמין.

שיווק בוואטסאפ איך עושים את זה

ולכן, זה לא באמת מפתיע שעולם השיווק הדיגיטלי מוצא את דרכו גם לכיוון האפליקצייה השימושית והפופולארית הזאת ומנסה לנתב את תזרים הכסף אל הכיס של המשווקים גם דרך שיווק בוואטסאפ. ובשיווק כמו בשיווק, יריית חצים לכל הכיוונים יכולה רק לתרום.

אז מה היתרונות היחסיים בשיווק בוואטסאפ על כל פלטפורמה אחרת?

1. מיידיות

לעומת תקשורת במייל שנגררת הרבה פעמים לאורך מספר ימים או שבועות, התקשורת בוואטסאפ היא מיידית. כלומר, במידה והלקוח שולח אליכם הודעה ובמידה ותתנו לו מענה מיידי – סיכוי לא רע שתוכלו לסגור עסקה בו במקום. זמן שווה כסף ולמיידיות יש ללא ספק יתרון אדיר, מניסיון אישי.

2. שיח בגובה העיניים

בדומה לשיח חברותי בדף אינסטגרם או במסנג'ר של פייסבוק, להתכתבות בוואטסאפ יש אפקט דומה. הוואטסאפ היא אפליקציה חברותית שמאפשרת לאנשים לשמור על קשר עם חברים ומשפחה. ולכן, שיח עם הלקוחות דרך הפלטפורמה החביבה הזאת, יכולה לעזור לכם להעמיק את הקשר עם הלקוחות ולהתחיל אותו בדרך הטובה ביותר.

3. פופולאריות

כמו שיצא לי לומר, וואטסאפ היא כיום אפליקציית התכתובת הפופולארית ביותר בישראל ובמדינות רבות ברחבי העולם. שימוש באפשרויות השונות ושיווק בוואטסאפ יכול לעזור לכם להגיע לכמות אדירה של לקוחות פוטנציאליים ולוודא בדרך אחת נוספת שאתם מקלים על כל מי שמעוניין ליצור איתכם קשר להצליח במשימה.

4. חינם

השימוש בוואטסאפ הוא חינמי לגמרי. אם תנהלו כמו שצריך את המשתמש שלכם ותדאגו לנצל את כל הפיצ'רים השימושיים (עליהם אפרט בהמשך), תוכלו ללא ספק להגיע לתוצאות מצוינות מבלי להוציא אגורה.

על וואטסאפ לעסקים שמעתם?

יצירת משתמש רגיל בוואטסאפ אכן יכולה להיות נחמדה, אבל כיום יש פתרון שיווקי בוואצאפ מוצלח יותר שעומד על הפרק. וואטסאפ פתחה לפני כמה שנים אפליקצייה ייעודית לעסקים ושמה “Whatsapp business”. האפליקציה נועדה לסייע לכל בעל עסק להצליח לנהל את העומס שהוא חווה בצורה טובה יותר, יעילה יותר וכמובן, הרבה יותר נגישה. עוד על כך במדריך המלא על וואטסאפ עסקי.

אז מי יכול להרוויח משימוש באפליקציה ושיווק בוואטסאפ?

1. מוקדי מכירות

זה לא סוד שמוקדים טלפוניים גם במאה ה-21 קורסים תחת העומס. הלקוחות מחכים על הקו דקות ארוכות ובהרבה פעמים פשוט מתייאשים. במידה ותינתן ללקוחות אפשרות לנסות ליצור עם המוקד קשר בוואטסאפ, כנראה שהדבר יחסוך הרבה כאב ראש ללקוחות וכיוצא בזאת – הרבה עומס על הקו.

2. קשר עם עובדים

אם אתה בעל עסק משגשג ומודע לצורך הבסיסי לבצע הפרדה בין העבודה לחיים האישיים שלך – וואטסאפ לעסקים יכולה ללא ספק לתת לך מענה לרצון הבסיסי הזה. את החשבון העסקי תוכל לקשר למספר הטלפון הקווי שבמשרד שלך, או לכל משרד אחר ובכך לנתק אותו מההודעות שאתה מקבל מהמשפחה, החברים וההורים.

3. שירות לקוחות

בדומה למוקד מכירות – גם מוקד שירות לקוחות יכול רק להיתרם ממשתמש וואטסאפ עסקי. את השירות לעומת תכתובת במייל תוכלו לנהל באופן מיידי ובכך לחסוך ללקוחות שלכם הרבה כאב ראש, המתנה ותסכול.

שיווק בוואטסאפ לעסקים – קצת על הפיצ'רים שעומדים על הפרק

אני מניח שבשלב הזה כבר הבנתם שלשיווק באמצעות וואטסאפ לעסקים יש יכולת לייעל התנהלות בכל בית עסק ולעזור ללקוחות שלכם לחסוך על הדרך קצת זמן. חשוב לדעת – לעומת אפליקציית וואטסאפ הרגילה, בוואטסאפ לעסקים לא תוכלו למצוא חלק משמעותי מהפיצ'רים בגרסה הוובית. לכן, מרבית ניהול העבודה באפליקציה יתבצע דרך הטלפון הנייד.

בשביל לעשות לכם קצת סדר, ריכזתי עבורכם את כל הפיצ'רים שחשוב שתכירו, לפני שאתם מתחילים לבצע באפליקציה המופלאה הזאת שימוש.

1. דף עסק בוואטסאפ

מכירים את דפי העסק בגוגל? ובכן, וואטסאפ לעסקים מציעה שירות מעט דומה. במקום התיאור הקצר והקולע שכל חשבון וואטסאפ יכול להוסיף, משתמש בוואטסאפ לעסקים יכול להוסיף בתיאור את שעות הפתיחה של בית העסק שלו, הפנייה לאתר העסק, סלוגן וכמובן – תמונת פרופיל עם הלוגו איתו העסק מזוהה. ניצול חכם של הפיצ'ר החביב הזה יכול לעשות הרבה סדר ללקוחות שלכם וכמובן, גם לחסוך להם כמה שאלות מיותרות.

2. אנליזה

באמצעות וואטסאפ לעסקים, תוכלו לעשות אנליזה חזקה על ההתנהלות שלכם מול הלקוחות. מנתוני האנליזה של האפליקצייה תוכלו לדעת כמה הודעות שלחתם ללקוחות שלכם, כמה מההודעות נקראו וכדומה. מדובר בדרך מצוינת להמשיך ולייעל את ההתנהלות בעסק שלכם ולהבין באיזה מקום אתם כיום עומדים.

3. מענה ללקוחות

בוואטסאפ לעסקים יש כמה פיצ'רים מגניבים שנוגעים לקומוניקציה עם הלקוחות שלכם. אלו הם כמה ששווה לכם להכיר:

  • תשובות מוכנות – במידה והרבה מהשאלות של הלקוחות שלכם חוזרות על עצמן, תוכלו לחסוך לעצמכם קצת זמן ולכתוב את התשובות מראש. את הנוסח שכתבתם תוכלו להעביר ללקוחות השונים ולבצע בהם שימוש שוב ושוב. כך תחסכו לעצמכם כמה דקות ותוכלו לנצל את הזמן שלכם לדברים יותר חשובים.
  • שליחה אוטומטית – זה לא סוד שלא תמיד תהיו זמינים לתת מענה מיידי ללקוחות שלכם. ועדיין, ללקוחות יהיה נעים לקבל מענה מהיר שאומר שהפנייה שלהם בטיפול. פיצ'ר מגניב שוואטסאפ לעסקים מציעה היא יצירת מענה אוטומטי ללקוחות שיסביר שהם עתידים לקבל מענה מכם בקרוב. הדבר יקנה לשירות שלכם נופח מקצועי וישאיר על הלקוחות רושם ראשוני חיובי.
  • התראה על זמינות – במידה ואתם יוצאים לחופשה, מבלים עם המשפחה את החג או עסוקים בכמה הימים הקרובים מסיבה כזו או אחרת – כנראה שאתם מעדיפים שלא לתת מענה לפניות שתקבלו בוואטסאפ. בשביל לחסוך ללקוחות שלכם בלבול ותסכול, תוכלו לעדכן על מצב הזמינות שלכם ולהסביר שבימים הקרובים לא יינתן שירות דרך האפליקציה. 

4. מיון שיחות בוואצאפ

אם אתם פריקים של סדר, שיווק דרך וואטסאפ לעסקים יכול לגמרי להיות בשבילכם. האפליקציה תאפשר לכם לקטלג את השיחות השונות בתוויות לפי נושא השיחה, סטטוס הטיפול וכדומה. כך תוכלו לנהל את הזמן שלכם ואת הקשר עם הלקוחות באופן היעיל ביותר (ועל הדרך לשמור על יחסי אנוש טובים מול הלקוחות) ולוודא שאתם תמיד עם יד על הדופק.

5. ניתוק מהחשבון הפרטי

כמו שכבר הזכרתי ממקודם, וואטסאפ לעסקים תאפשר לכם לבצע חוצץ ברור בין החיים הפרטיים שלכם לחיי העבודה. ראשית, תוכלו באמת לקשר את משתמש הוואטסאפ העסקי שלכם למספר טלפון אחר ואפילו למספר טלפון נייח. בנוסף, תוכלו להגדיר לעצמכם לא לקבל התראות מהחשבון ובמקום, לדאוג אחת לזמן מה לבדוק אם קיבלתם הודעות חדשות.

יאללה, רק נשאר להתחיל

כמו כל דבר, גם פתיחה של משתמש חדש בוואטסאפ לעסקים יכול להיראות מפחידה. אבל האמת היא, שמדובר במשימה לא יותר מידי מסובכת. אני מזמין אתכם להיכנס לאפליקציה המיוחדת הזאת, להתחכך וללמוד איך לבצע שימו שבפיצ'רים המגניבים שהיא מציעה ולהתחיל לעשות בה שימוש עוד היום. שיהיה לכם המון בהצלחה!

עוד מדריכים בנושא אפליקציית וואטסאפ:

כתיבת תגובה

שלח הודעה
1
היי , כאן עדן :)
מחפש משהו, יש לך שאלה ?
אני זמין לעזור לך שלח לי הודעה ונדבר :)