למה חשוב להתייעץ עם עורך דין מקרקעין לפני קניית דירה?

מתכננים לקנות דירה? אתם בוודאי יודעים שעסקה יקרה ומורכבת מהסוג הזה, מצריכה כיסוי מהיבטים רבים ולכן מומלץ להתייעץ לפני כל פעולה בנושא עם עורך דין מקרקעין. אז מה בעצם כל כך מסוכן בלבצע רכישת דירה לבד? במאמר הבא נתמקד בחשיבות הייעוץ המשפטי ולמה אסור לכם לוותר עליו:

למה חשוב להתייעץ עם עורך דין מקרקעין לפני קניית דירה

וויתרו על הייעוץ ונאלצו לבנות מטבח חדש

מעשה בזוג צעיר שרכש דירה בלב קריית מוצקין. המיקום היה אידיאלי והדירה חלומית: גדולה, מוארת, משופצת, ללא שום ליקויים. המוכרים עצמם עשו רושם נפלא, אפילו הציגו רישום כנדרש בטאבו. שום דבר בתהליך לא גרם לבני הזוג לחשוד שמשהו עלול להשתבש בדרך ולכן וויתרו על ייעוץ מטעם עורך דין מקרקעין בקריות וחתמו לבדם על הסכם המכר.

אלא שביום המעבר שלהם לדירה, חשכו עיניהם: ארונות המטבח פורקו לחלוטין על הכיור, המגירות ואפילו הנורות. רק אז התברר להם שבהסכם המכר לא צוין מה יישאר בדירה, מה שגרם להם להשקיע עשרות אלפי שקלים בבניית מטבח חדש מאפס.

בקיאות משפטית בכל הרמות

עורך דין מקרקעין הוא ה"אם והאב" שלכם במהלך כל תהליך הרכישה: מרגע בדיקת הרישומים לגבי הנכס וזהות המוכרים ועד החתימה על הסכם המכר. עורך הדין אמור לדאוג לאינטרסים האישיים שלכם ולהבטיח שמכירת הנכס תתבצע ללא "חתול בשק", כחוק, באופן חלק והוגן. מכיוון שגם אתם, כמו אותו זוג צעיר שנאלץ לשבור את כל חסכונותיו כדי להתגורר בבית שכבר נקנה, לא בהכרח בקיאים בנוגע לסוגיות המקרקעין השונות, במותר והאסור, בפרצות החוק שעשויים לנצל כלפיכם – חשוב להתייעץ עם עורך דין מקרקעין בקיא ומיומן שיבטיח שדבר מאלו לא יקרה.

הידע האישי שלכם לא מספיק

אנשים רבים מאמינים שהידע האישי שרכשו לאורך חייהם יספיק להם כדי לבצע מהלכים מורכבים. אלא שתחום המקרקעין נחשב לסבוך, מורכב וכולל בתוכו היבטים רבים מעשרות ענפים שונים –מהיכרות עם חוקי הבנייה בישראל ועד גובה מס הרכישה שתתבקשו לשלם בעקבות הקנייה. כדי להפוך לעורכי דין למקרקעין, נדרשים עורכי הדין לסיים לא רק ארבע שנות לימוד אלא להמשיך להתעדכן בפסיקה, בשינויי חקיקה ותקנות חדשות, שמשתנים באופן קבוע והמידע לגביהם לא נמצא אצל מי שלא עוסק בכך באופן ישיר.

עורך דין מקרקעין לבדיקת הנכס

סיבה נוספת להתייעץ עם עורך דין מקרקעין לפני כל עסקת רכישה, היא האחריות המשפטית שתסופק לכם בנושא. הייעוץ המשפטי כולל הפרדה מלאה של זכויותיכם מאלו של המוכרים או אלו של חברת הקבלן. באחריות עורך הדין למסור לכם את מלוא הידע לגבי זכויותיכם, ליידע אתכם לגבי מצבה של הדירה מבחינה הנדסית, מיסויית ומשפטית, לוודא שלא קיימות סוגיות שעשויות להכשיל את הרכישה ולסכן אתכם כמו למשל רישום אזהרה, שמעיד על זכויות של צד ג' בנכס או חלקו ולדאוג לכך שאתם מבצעים עסקה נבונה ומשתלמת, ללא טעויות כלל.

לעוד מדריכים על השקעות נדל"ן.

כתוב/כתבי תגובה

שלח הודעה
1
היי , כאן עדן :)
מחפש משהו, יש לך שאלה ?
אני זמין לעזור לך שלח לי הודעה ונדבר :)