גיף עדן שרעבי
קידום אתרים » מאמרים על SEO » כמה זמן לוקח לקדם אתר בגוגל?

כמה זמן לוקח לקדם אתר בגוגל?

קידום בגוגל? מה זה בכלל אומר?

גוגל כמו שיצא לי לומר כבר בלי סוף פעמים, הוא ללא ספק מנוע החיפוש האטרקטיבי והפופולארי ביותר והוא משמש כיום מיליארדי אנשים ברחבי העולם.

האזינו לכתבה

הממשק הנגיש, אלגוריתמי החיפוש המתקדמים וההפרדה של המערכת הפשוטה הזאת בין עיקר לתפל, הופכים את גוגל בקלות למוביל הראשי בעולם מנועי החיפוש.

כמה זמן לוקח לקדם אתר בגוגל

ולכן, עסק שמעוניין לבלוט ברחבי הרשת, חד משמעית ירצה להימצא בגוגל אך לפני כן הוא כמובן ירצה לדעת כמה זמן לוקח לקדם אתר בגוגל. לקידום בגוגל משמעות פשוטה אחת – להוביל את אתר כזה או אחר במעלה תוצאות החיפוש. במקום להימצא בעמוד החמישי החשוך, להגיע לעמוד הראשון בגוגל או לכל הפחות להופיע בעמוד התוצאות השני.

אבל למה לקדם אתר בגוגל זה כל כך משמעותי?

1. מי שלא שם לא קיים

בשורה התחתונה, בית עסק שיופיע בדף התוצאות החמישי, יהיה עבור הגולשים לא קיים. תחשבו על הפעם האחרונה שבה אתם החלטתם להיכנס לדף התוצאות השלישי. ולחמישי? כנראה שכבר עברו כמה שנים מאז שבכלל טרחתם…

2. פלטפורמה עיקרית בחיפוש

בשביל להגיע למקסם את פוטנציאל ההצלחה של העסק שלכם, הדבר ההגיוני לעשות יהיה כמובן לירות חצים לכל הכיוונים וגוגל הוא חד משמעית מקום מצוין להתחיל בו. כמו שאמרתי, גוגל הוא מנוע חיפוש סופר פופולרי – שווה לכם להיות בתוכו.

על מה גוגל מתבסס בדירוג?

עכשיו כשהבנתם קצת יותר למה בכלל שווה לכם לפנות לקידום האתר שלכם, בואו ונעבור לפרטים הטכניים. לגוגל יש אלגוריתמים מורכבים למדיי בבחירת תיעדוף האתרים השונים, זה ביחס לזה. בשביל לעשות לכם קצת סדר, אלו הם הדברים שמשפיעים על דירוג האתר וכיוצא בכך – על המקום שבו נמצא בתוצאות החיפוש.

1. התנהגות הגולשים באתר

בסופו של דבר, האינטרס המרכזי של גוגל בתור מנוע חיפוש יהיה לוודא שהגולשים מרוצים. אתר טוב וכזה שרלוונטי לתוצאות החיפוש של הגולש, יהיה כמובן אחד בו הגולש נשאר פרק זמן ארוך במיוחד. גוגל יבחנו את כמות הדפים בהם ביקר הגולש באתר, זמן השהייה שלו בתוכו, יחס ההמרה של האתר, וינסה לשערך את הרלוונטיות של האתר עבור הגולשים האחרים.

כמה זמן לוקח לקדם אתר בגוגל

2. כמות התוכן באתר

תוכן כמובן יהיה משמעותי לא פחות. תוכן שמשולב באתר וכולל בתוכו במידה כזו או אחרת את מילות החיפוש יהפוך את האתר לחזק יותר בתוצאות החיפוש. פתיחת בלוג עם כמות מאמרים נכבדת שנוגעת באופן כזה או אחר למילות החיפוש יכול כמובן רק לעזור. שימו לב – לגוגל אמצעים שונים לבדוק אם התוכן שמועלה לאתר רלוונטי או שמדובר בספאם. העלו לכל דף מאמרים לפחות עם כמה מאות מילים לכל מאמר והקפידו לשמור על מאמרים ברמה גבוהה שיכולה להתאים גם לקורא הממוצע (זה אגב, ישפיע גם על חווית הגלישה שלו, דבר חשוב לא פחות).

3. הפניות וקישורים

בתכלס, הדרך הכי טובה לבדוק מוניטין של כל אתר היא לראות לכמה התייחסויות הוא זכה בפלטפורמות ומקומות אחרים. קישורים לאתר ברשתות האחרות, ברשתות החברתיות, באתרי חדשות, פורטלים ואפילו באתרים קטנים יכולה להיות משמעותית ביותר בדירוג האתר ולהשפיע על המקום שלו ברשימת התוצאות.

4. ועוד דברים טכניים

גוגל לוקחת בחשבון בדירוג האתרים השונים פרמטרים קצת יותר טכניים כמו מהירות האתר, אבטחה, התאמה לסלולר, אינדוקס, CTR, ועוד ועוד.

אז מה עושים בשביל לדאוג לקידום האתר?

בסופו של דבר, שתי הדרכים המשמעותיות ביותר וכמובן גם אלו שלוקחות הכי הרבה זמן יהיו לדאוג לכמות תוכן גדולה ולהפניות וקישורים. אמנם לא מדובר בעבודה יותר מידי קשה אבל היא חד משמעית לוקחת הרבה זמן ודורשת סבלנות. אלו הן כמה דוגמאות מרכזיות לדברים שמקדם האתרים יעשה עבורכם:

1. ידאג לקישורים מלאכותיים

אמנם הפנייה סופר חזקה מאתר כמו YNET לא תצליחו לקבל בהתחלה, אבל יש דרכים מגוונות רבות שיעזרו למקדם האתר שלכם לדאוג לקשר אתכם כמו שצריך. הוא יוכל לפרסם אתכם בפורומים, בלוגים, אתרי מאמרים, ויקיפדיה ועוד, ועוד ועוד… חלק מהקישורים יהיו קישורים שגוגל לוקח בחשבון בתיעדוף האתר (קישורי Dofollow) ואחרים יסייעו לכם באלמנט משמעותי לא פחות – הגברת הטראפיק באתר ועלולים להיות קישורי NOFOLLOW.

2. יבחן שיתופי פעולה

צעד משמעותי לא פחות, יהיה כמובן לגשת לעסקים קטנים או גדולים בתחומכם ולבחון שיתופי פעולה עסקיים אפשריים. יכול להיות מדובר בהפניה ישירה של הגולשים לאתר שלכם, פרסום לינק ואפילו הנחות. במידה ומדובר בעסק גדול ומשמעותי – זו יכולה להיות אבן דרך של ממש בקידום האתר שלכם!

3. יכתוב ערמות של תוכן

בתכלס, בשביל להגיע לתוצאות של ממש ולהעלות את בית העסק שלכם, מקדם האתר יכתוב עבורכם ערמות של תוכן. התוכן יתבסס על מחקר מילות המפתח שהוא יעשה וייקח לו פרק זמן משמעותי למדיי.

נו, אז כמה זמן זה ייקח קידום האתר?

האמת היא, שאין לי תשובה חד משמעית לשאלה הזאת. זמן העבודה משתנה בין פרויקט לפרויקט ויכול לקחת בין מספר חודשים ואפילו במקרי קיצון שנה – שלוש שנים כדי לראות את הפירות האמיתיים מהתהליך. במילים אחרות – אל תסמכו על מקדמי אתרים שטוענים שהם יביאו לתוצאות כבר תוך שבוע או חודש, הם משקרים לכם. זה החיסרון המשמעותי ביותר בעולם השיווק האורגני לעומת הקידום הממומן – זמן כאן הוא משאב יקר.

אז מה בתכלס ישפיע על משך העבודה?

1. תחרותיות התחום

התחרותיות של העסק שלכם לא נובעת מהתחרותיות בשטח, אלא מזו שבאה לידי ביטוי בקמפיינים של המתחרים שלכם ברשת. כמות אדירה של תוצאות חיפוש, כמות גדולה של מתחרים וכמובן, מתחרים חזקים שדאגו לשיווק אורגני ברמה גבוהה, הם אתגרים משמעותיים במיוחד. אלה באופן לא מפתיע, ישפיעו על פרק הזמן שיידרש עד שהתוצאות יבואו לידי ביטוי.

ככלל אצבע תוכלו להסתכל על זה כך: כאשר אתם מקלידים מילת חיפוש בגוגל, נסו לראות כמה תוצאות גוגל מספר לכם שיש לו – תוכלו לראות צילום מסך מצורף.

כאן אתם יכולים לראות – שכאשר מילת המפתח המוקלדת היא – "מתנות", לגוגל יש יותר מ-16 מיליון תוצאות שזה נתון מטורף – כי המטרה של כולנו היא הרי להתברג ב-10 תוצאות הראשונות מבין 16 מיליון שיש לו להציע.

לעומת זאת – כשמחפשים "חותמות" יש לנו משמעותית הרבה הרבה פחות תחרות – 1,500,000 תוצאות.
איפה לדעתכם ייקח יותר זמן לקדם את האתר בגוגל?

2. התוצאות הנכספות

חשוב לא פחות תהיה כמובן התוצאה שהלקוח מבקש. במידה וללקוח יש שאיפה להופיע בעמוד התוצאות הראשון בחיפוש "אינסטלטור", כנראה שגם שנה – שנתיים לא יספיקו. קחו בחשבון שמקדם האתרים שבו אתם הולכים להיעזר הוא לא סופרמן – הוא יכול להגשים חלומות אבל רק עד גבול מסוים.

לקדם אתר בגוגל – אפשר לעשות את זה לבד?

בתכלס, כל אחד יכול לקדם את האתר שלו באופן אורגני לגמרי לבד. אבל בשורה התחתונה, פרויקט כמו קידום אתרים לוקח זמן וכמות משאבים אדירה ואם אתם שואלים אותי, יש ערך מוסף להיעזרות באיש מקצוע כמו יועץ לקידום אתרים. הדבר יחסוך לכם הרבה זמן והאמת היא, שבסופו של דבר בחלק משמעותי מהמקרים – מדובר בהוצאה שלגמרי תשתלם.

בבחירת מקדם האתרים הנכון עבורכם אני ממליץ לכם לקרוא חוות דעת, לבחון את ניסיון העבר של איש המקצוע ולבצע השוואות מחיר בין מספר מקדמים שונים. תוודאו שלא מרמים אתכם ושימו לב שמדובר באדם שנמצא איתכם באותו הראש – בסופו של דבר, הוא הולך לקחת חלק משמעותי בחיים שלכם לתקופה הקרובה.

אני כמובן, יותר מאשמח לעזור לכם בקידום האתר שלכם ואולי אני קצת משוחד, אבל השמועות אומרות שאני לא רע במה שאני עושה. מאחל לכם המון בהצלחה וכאן בשבילכם להכל, עדן.

שאלות נפוצות על זמן שלוקח לקדם אתר בגוגל

במיוחד עבורכם הכנו מאמר מפורט שבו תוכלו לראות את כל המידע על זמן שלוקח לקדם אתר בגוגל. יש לגלול למעלה בכדי לקרוא יותר על הנושא.
אנו נותנים מענה לכל הנושאים של שיווק בדיגיטל ובדגש על קידום אתרים. יש ליצור איתנו קשר לגבי זמן שלוקח לקדם אתר בגוגל בכדי לראות האם נוכל לעזור לכם בנושא.
במידה והשירות של זמן שלוקח לקדם אתר בגוגל הוא שירות שניתן לתמחר, רשמנו מחירים מוערכים במאמר, אך לקבלת מחירים מדוייקים יש ליצור איתנו קשר.

מי כתב את המאמר על זמן שלוקח לקדם אתר בגוגל?

אז מה היה לנו עד עכשיו?

להצעת מחיר על שירותי קידום אתרים מלאו פרטים או התקשרו אל 050-9595003

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם

שלח הודעה
1
היי , כאן עדן :)
יש לך שאלה בנושא קידום אתרים?
אני זמין לעזור לך שלח לי הודעה ונדבר :)