גיף עדן שרעבי
קידום אתרים » שיווק דיגיטלי » אתר או אפליקציה – במה כדאי לבחור בהקשר קידום אתרים?

אתר או אפליקציה – במה כדאי לבחור בהקשר קידום אתרים?

העולם הדיגיטלי פתח בפנינו אפשרויות שעד לא מזמן היו נשמעות לנו דמיוניות. בעלי עסקים יכולים להגיע ללקוחותיהם בדרכים רבות, כל אחד בוחר את הדרך שמתאימה עבורו.

האזינו לכתבה

אתרי אינטרנט הם כבר עניין שהוא חובה לכל העסקים, אך מה לגבי אפליקציות? יכול להיות כי דווקא פיתוח אפליקציה תהיה הבחירה הנכונה בשבילכם. לפני שתבחרו בים פיתוח אפליקציה לבין הקמת אתר, הגיע הזמן לעשות קצת סדר. כך תוכלו להכיר את הפלוסים ואת המינוסים של כל אחת מהאפשרויות הללו. ברגע שמכירים את שני צידי המטבע יהיה קל לבחור את האפשרות המושלמת בשבילכם. זה שכולם בוחרים באפשרות אחת, זה לא אומר כי היא בהכרח תהיה הכדאית. אם אתם מתלבטים בבחירה בין אתר לבין אפליקציה, עשינו לכם סדר באופציות. מי שיקרא את המאמר הבא בשלמותו יבין באופן סופי מה הכי מתאים עבורו באותה נקודת זמן. זה שהיום ויתרתם על אפשרות אחת, לא אומר דבר לגבי מה שתחליטו בעתיד.

אתר או אפליקציה במה כדאי לבחור

למה חובה שיהיה לעסק אתר או אפליקציה?

בעולם שבו המון דברים קורים בדיגיטל יהיה עליכם להיות עם האצבע על הדופק. לא תוכלו להרשות לעצמכם להיות במצב שבו לעסק אין אתר או אפליקציה. זוהי הדרך שלכם ליצור קשר עם הלקוחות, תהיה לכם האפשרות לעדכן אותם במה שקורה. בנוסף הלקוחות יכולים להשתמש באתר או באפליקציה על מנת לקבל מידע שנחוץ עבורם. באמצעות האתר או האפליקציה תהיה אופציה ליצור קשר עם לקוחות פוטנציאליים. כאלה שמתעניינים בשירותים או במוצרים שלכם, אך הם עדיים לא לקוחות קבועים. שימוש נכון באתר או באפליקציה יכול לקדם אתכם עוד שלב אחד קדימה אל עבר השגת המטרות. במקרה שבו לא יהיה לכם אף פלטפורמה דיגיטלית תמצאו את עצמכם מדשדשים במקום. מציאות שלא תוכלו להסכים לה, כזאת שלא תביא אתכם להשגת המטרות. לעסק יש מטרות שהצבתם לעצמכם, לכן יהיה עליכם לוודא כי אתם משיגים אותם הלכה למעשה. לא השגתם את המטרות הקיימות? יהיה עליכם לנסות לחשוב איך תוכלו להמציא את עצמכם בכל פעם מחדש.  

מהם היתרונות של אפליקציה לעסק?

את האפליקציות אנו מכירים בעיקר ממשחקים, יכול להיות שיוצא לכם להשתמש בהן בתדירות גבוהה. עם זאת היתרונות של האפליקציה רלוונטיים גם לעסק, מוטב כי תכירו את היתרונות הללו. כדי שהעסק יתקדם קדימה יכול להיות שכל מה שאתם צריכים לעשות זה לפתח אפליקציה ייעודית. לכולנו יש פלאפון חכם, כך שאין סיבה שהלקוחות לא יורידו את האפליקציה במידה ויש לה תועלת. מהסיבה הזאת החלטנו להסביר לכם מה ישכנע אתכם ליצור אפליקציה לעסק. כמובן שכל אפליקציה לעסק היא אינדיבידואלית, כל אחד ייצר את האפליקציה הנכונה עבורו. בהשוואה בין אפליקציה לעסק אחד לבין עסק אחר תהיה שונה באופן מהותי.

אפליקציה זמינה כל הזמן, בשונה מאתר שלרוב ידרוש חיבור למחשב. מרביתנו מחזיקים בפלאפון החכם כל הזמן, בעוד מחשב נייח או נייד לא יהיו זמינים בכל פינה. מהסיבה הזאת טוב ליצור אפליקציה לעסק כדי שהלקוחות יהיו בבקרה תמידית. יש לקוחות שרוצים להתעדכן כל הזמן במה שקורה בעסק, לכן טוב שתיצרו אפליקציה מתאימה.

הפיצ'רים באפליקציות יכולים להיות מגוונים מאוד, לעיתים הרבה יותר מהפיצ'רים באתר אינטרנט. כל עוד תבנו אפליקציה ברמה גבוהה היא תשרת אתכם בצורה נאמנה לאורך זמן. תוכלו למצוא את עצמכם במצב שבו תהיה לכם אפשרות לעשות דברים שעד כה הלקוחות לא היו יכולים לבצע. כמובן שיהיה עליכם לדאוג כי האפליקציה תבנה כמו שצריך.

מהרגע שבו האפליקציה מותקנת במכשיר יהיה ניתן לגשת אליה בלחיצת כפתור אחת. כל מה שיהיה עליכם לעשות זה רק לשכנע את הלקוחות להוריד את האפליקציה. מהרגע שהם יבצעו את הפעולה הזאת, תוכלו להתחיל להרוויח מהפעולה הזאת המון. בסופו של יום מדובר על צעד אחד משמעותי, שאחריו החיים הופכים להיות קלים בהרבה.

גם אתרי אינטרנט רספונסיביים לא יהיו מותאמים כמו כפפה ליד למכשיר הנייד. בסוף אתר אינטרנט מיועד לשימוש ממכשירי מחשב שונים, לא בהכרח דרך הפלאפון החכם. אפליקציה היא פלטפורמה שמיועדת רק עבור מכשירים חכמים, היא אינה מיועדת למחשבים בכלל. מה שיהפוך אותה להיות אידיאלית למכשירים חכמים שהם חלק בלתי נפרד מחיינו.

לצד היתרונות, האם לאפליקציה יש חסרונות?

לא כל הנוצץ זהב, בטח כאשר אנו מדברים על פיתוח של אפליקציות לעסק. אפליקציה לעסק יכולה להביא איתה יתרונות רבים, עליהם כבר סיפרנו לכם קודם לכן. אך יש גם כמה מינוסים שצריך להכיר, כאלה שעלולים לגרום לכך שתעדיפו אתרי אינטרנט. לא סתם למרבית העסקים הקטנים אין אפליקציה, ככל הנראה שיש לכך סיבה. אם היה כל כך פשוט וקל להקים אפליקציה, ככל הנראה היו עושים זאת ביתר שאת. כל בעל עסק צריך לחשוב עם עצמו איזה בחירה תהיה הנכונה עבורו בהתאם לשיקול הדעת. לראות את הפלוסים וגם את המינוסים של הקמת אפליקציה ושל הקמת אתרים באינטרנט. לאחר מכן הבחירה תהפוך להיות בחירה שיהיה פשוט לקבל.

כאשר מסתכלים על העלות של פיתוח אפליקציה מגלים כי המחיר לא זול. בהשוואה להקמת אתר אינטרנט, העלות יכולה להיות מוכפלת מהעלות של אתרים דומים. יש כאלה שאין להם את הסכום הדרוש ליצירת אפליקציה בהתאמה אישית. זה או שהם מחליטים לוותר על האפשרות הזאת או שהם נאלצים להתפשר בעת הכנתה.

פיתוח של אפליקציות ידרוש מכם לפתח אפליקציה גם לאנדרואיד וגם לאפל. לכל אחת מהפלטפורמות יש חנות הורדות אחרת, כך שיהיה עליכם לבצע התאמה מלאה. בו בזמן הדרישות בכל אחת ממערכות ההפעלה תהיינה שונות, כך שיהיה עליכם להתייחס אליהן. פתאום העסק של הקמת אפליקציה לעסק הופך להיות מסובך ומורכב.

על מנת להוציא מהאפליקציה את מירב התועלת תהיו מחויבים לעדכן אותה. רוצים להכניס אפשרות חדשה לאפליקציה? תצטרכו לעשות זאת באמצעות עדכון. עד שהלקוחות שמחזיקים באפליקציה לא יעדכנו אותה, הם לא יראו את השינוי. תצטרכו לקוות כי הלקוחות יעדכנו את האפליקציה מיד עם קבלת ההודעה על העדכון. נדגיש כי זה לא קורה באופן קבוע, לעיתים אפילו באיחור רב.

ישנו קושי לשכנע את הלקוחות להוריד אפליקציה באופן ראשוני. מדובר על פעולה שמצריכה את הלקוחות לבצע מספר פעולות שלא תמיד הן פעולות ברורות מאליו. יהיה עליכם לתת ללקוחות צ'ופר מסוים שיגרום לכך שהם ירצו להוריד את האפליקציה. ברגע שזה יקרה תוכלו להוציא ממנה תועלת רבה, אך זה מורכב יותר מאתר אינטרנט.

לאילו עסקים כדאי להקים אפליקציה לעסק?

אין קביעה חד משמעית לגבי העסקים שכדאי להם להקים אפליקציה עסקית. לרוב מדובר על עסקים שרוצים לייצר אינטראקציה קבועה עם לקוחותיהם, כאלה שאתר לא מספיק להם. בחלק מהמקרים פיתוח האפליקציה נעשה במקביל להקמת האתר ולתפעולו. האפליקציה פשוט מביאה איתה פיצ'רים שלא קיימים באתר עצמו. זה מה שגורם לאפשרות הזאת להיות רלוונטית עבור חלק מהעסקים, ולא עבור כולם. אם אתם חושבים כי אתם צריכים אפליקציה תוכלו לייצר אפליקציה פשוטה למענה ראשוני. לאחר מכן תוכלו להבין עד כמה השילוב של האפליקציה הוא הכרחי מבחינתכם. יכול להיות שתבינו כי הקמת האפליקציה היא פעולה מיותרת, ומספיק אתר האינטרנט. מעבר לכך תוכלו גם להבין כי האפליקציה היא האלמנט הכי חשוב בלעדיו לא תוכלו לתפקד. במרבית המקרים עסקים גדולים זקוקים לאפליקציה כי יש להם את הסכום הנדרש לצורך הפיתוח שלה.

כמה משלמים על פיתוח של אפליקציה לעסק?

כמו בבניית אתר, גם כאשר נדבר על פיתוח אפליקציה אי אפשר לתת מחיר אחיד. המחירים משתנים כל הזמן, כל פעם תוכלו למצוא את עצמכם מקבלים הצעת מחיר שונה. כמה יעלה לכם להקים אפליקציה לעסק? לרוב המחיר נקבע בהתאם לדרישות השונות שיש לכם. ככל שהאפליקציה יותר מסובכת ומורכבת, כך מן הסתם המחיר צפוי לעלות בהתאם. העניין הזה יהיה דומה להקמת אתר או כל פעולה אחרת שתעשו בעסק. עם זאת ישנו טווח מחיר סטנדרטי להקמת אפליקציה עסקית במרבית המקרים. העלות של אפליקציה נעה בין 10 אלף ש"ח עד 20 אלף ש"ח בממוצע. כמובן שיכולים להיות מקרים שבהם תצטרכו לשלם עליה הרבה יותר. אפליקציות מורכבות הן אפליקציות שמגיעות עם המון פיצ'רים ואפשרויות. עליכם לזכור כי מדובר על הוצאה חד פעמית, לרוב ההקמה הראשונית היא היקרה. לאחר מכן לא תמצאו את עצמכם חוזרים שוב לאותה הנקודה אלא אם כן תרצו להקים אפליקציה חדשה. תמיד יהיה ניתן לשפר ולשדרג את האפליקציה שכבר נמצאת אצלכם בידיים.

אם לא אפליקציה, מה היתרונות בהקמת אתר?

עד כה דיברנו על פיתוח של אפליקציה לעסק, אך גם לאתר אינטרנט יש יתרונות רבים. במרבית המקרים היתרונות של האתר יהיו החסרונות של האפליקציה. מדובר על פלטפורמות שנראות דומות, אך בפועל הן נותנות בהמון מקרים את ההפך הגמור. מה תוכלו להרוויח אם תחליטו להקים לעסק אתר? הבאנו לכם כמה יתרונות בולטים שחובה להכיר אותם. אם עדיין אין לכם אתר לעסק, זה בדיוק הזמן לעשות חישוב מסלול מחדש. יכול להיות שזה בדיוק מה שחסר לכם כדי לעשות את קפיצת המדרגה הרצויה מבחינתכם.

העלות של הקמת אתר אינטרנט לעסק יכולה להיות זולה בהרבה בהשוואה לאפליקציה. את האתר המושלם לעסק תוכלו להקים תמורת כמה אלפי שקלים בלבד. מה שיאפשר לכם להגיע לכמות גדולה של לקוחות חדשים וגם לאפשר ללקוחות הקיימים לקבל המון מידע. אם התקציב מוגבל זוהי בהחלט יכולה להיות אופציה מעולה בשבילכם.

העדכונים באתר אינטרנט מתבצעים על המקום, הגולשים לא אמורים לעשות דבר. החלטתם להכניס עוד אפשרויות אל תוך האתר? מיד אחרי שתעדכנו את האתר, הגולשים יוכלו לראות אותם. יכול להיות כי העדכונים שאותם תעדכנו יהיו קריטיים עבור חלק גדול מאותם גולשים. על ידי עדכון אוטומטי לא יהיה עליכם לחכות שהגולשים יבצעו פעולה בעצמם.

ניתן לקדם אתר אינטרנט במנועי החיפוש של גוגל מה שיגדיל את החשיפה אליו. אם תבצעו קידום אתרים אורגני כמו שצריך תוכלו למצוא את עצמכם מתברגים במקומות גבוהים. תוך זמן קצר כמות הכניסות לאתר תכפיל את עצמה, ותהפוך להיות גבוהה באופן משמעותי. מוטב שאת עבודת הקידום תעשו יחד עם מקדם אתרים מנוסה שיחזיק במושכות.

יוצא לכם לספק יותר משירות אחד בעסק? תוכלו להקים לכל אחד מהשירותים השונים אתר אינטרנט בפני עצמו. את אתר האינטרנט מקימים במהרה, מה שיאפשר לכם לדעת כי אינכם תהיו מוגבלים. בשונה מאפליקציות שיגבילו אתכם, אין היגיון להקים לאותו העסק מספר אפליקציות שונות. כאן תוכלו להרוויח מהפיצול הזה תועלת רבה כאשר תבחנו את התוצאה הסופית.

שאלות נפוצות על בניית אתר או אפליקציה

במיוחד עבורכם הכנו מאמר מפורט שבו תוכלו לראות את כל המידע על בניית אתר או אפליקציה. יש לגלול למעלה בכדי לקרוא יותר על הנושא.
אנו נותנים מענה לכל הנושאים של שיווק בדיגיטל ובדגש על קידום אתרים. יש ליצור איתנו קשר לגבי בניית אתר או אפליקציה בכדי לראות האם נוכל לעזור לכם בנושא.
במידה והשירות של בניית אתר או אפליקציה הוא שירות שניתן לתמחר, רשמנו מחירים מוערכים במאמר, אך לקבלת מחירים מדוייקים יש ליצור איתנו קשר.

מי כתב את המאמר על בניית אתר או אפליקציה?

אז מה היה לנו עד עכשיו?

להצעת מחיר על שירותי קידום אתרים מלאו פרטים או התקשרו אל 050-9595003

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם

קידום אתרים בעפולה

קידום אתרים בעפולה

מה זה קידום אתרים בעפולה? בעולם של ימינו, כולנו מעבירים חלק משמעותי מהשגרה היומיומית באינטרנט. באמצעות האינטרנט אנחנו שומרים על קשר עם האנשים שאנחנו אוהבים,

קרא עוד »
שלח הודעה
1
היי , כאן עדן :)
יש לך שאלה בנושא קידום אתרים?
אני זמין לעזור לך שלח לי הודעה ונדבר :)