גיף עדן שרעבי
קידום אתרים » מאמרים על SEO » הכל על הפניות 301 ו-302 בקידום אתרים – מה זה, למה ואיך?

הכל על הפניות 301 ו-302 בקידום אתרים – מה זה, למה ואיך?

הפניות? מי צריך את זה בכלל?

בסופו של דבר, כשגולשים נכנסים לאתר שלנו הם רואים רק את קצה הקרחון.

האזינו לכתבה

מאחורי התוצר הסופי עומדת השקעה מרובה, שעות על גבי שעות של עיצוב אתר וכתיבת תוכן שיווקי ולא מעט סבלנות ויצירתיות. במילים אחרות, מה שהגולשים מקבלים, זה הרבה יותר ממה שהם רואים.

הכל על הפניות 301 ו-302 – מה זה, למה ואיך

הפניות 301 ו-302, רלוונטיות בעיקר במקרים בהם שדרגנו את האתר שלנו. במקרה שבו כתובת האתר שלנו השתנתה, נוכל להגדיר לבצע הפנייה בגוגל מה-URL המקורי, לאחד החדש והעדכני יותר. הפניות 301 ו-302 דומות במהות שלהן, אבל יש ביניהן שוני בסיסי מבחינת נושא קידום האתר.

בפשטות, הפנייה 301 היא הפניה קבועה ל-URL אחר ואילו הפניה 302 היא זמנית. במילים אחרות, מנועי החיפוש יאנדקסו בהפניה 301 את הכתובת החדשה במקום הישנה ואילו בהפניה 302 המנועים ימשיכו לאנדקס את הישנה.

במילים אחרות, הפניה 301 היא חד משמעית וקבועה. גוגל ימחקו את הכתובת הקודמת על חשבון הכתובת החדשה. לעומת זאת, הפניה 302 שומרת באינדקס של גוגל את הדף המיושן עד אשר בעל האתר יחליט לשוב לבצע בו שימוש.

למה חשוב להשתמש בהפניות301 ו-302?

עקרונית, במידה והעברתם את אחד מדפי האתר שלכם לכתובת חדשה, תוכלו כמובן להחליט להציג בדף הישן קישור אליו. הנקודה המשמעותית היא שחלק אינטגרלי מהכניסות הפוטנציאליות לאתר יתפספסו על הנקודה הזאת. לאנשים בהרבה מקרים אין כוח לעשות את הצעד האחרון – אין שום סיבה שלא תקלו עליהם. אבל האמת היא שהבעיה המשמעותית עוד יותר עומדת בכלל במקום אחר – גוגל.

כמו שכבר יצא לי לומר, קישורים חיצוניים שמפנים לאתר משמעותיים במיוחד בדירוג שלו בגוגל ויכולים לתרום למיקום שלו בתוצאות החיפוש. למרות שמומלץ שהלינקים יקשרו לדף הסופי ולא לדף ההפניה, בפועל הפניות 301 ו-302 לא משפיעות על הדירוג של האתר שלכם בגוגל.

מה שאני בא בעצם לומר זה שאם לא תדאגו להפניה, גוגל לא יבינו בעצמם שהאתר שלכם החליף כתובת. במצב כזה דירוג האתר שלכם עליו עבדתם כל כך הרבה ילך לפח מבלי שביצעתם איזושהי פעולה בשביל למנוע את זה. ההפניות הללו משמעותיות ביותר בתהליך השיווק הדיגיטלי של האתר שלכם – אל תתעצלו.

הכל על הפניות 301 ו302 מה זה למה ואיך

אז איזו הפנייה אני צריך301 או 302?

הפניה 301 אידאלית במקרה שבו שיניתם את כתובת האתר שלכם, שדרגתם אותו או החלפתם כתובת לדף ספציפי. בנוסף, במידה ודף מסוים באתר כבר לא קיים, תוכלו במקום להשיב שגיאה 404, לבצע הפניה 301 לדף אחר רלוונטי באתר שלכם.

הפניה 302 לעומת זאת, שימושית למקרים שבהם אתם רוצים לבצע עריכה של תוכן מסוים. במידה ויש לכם דף מסוים שאתם רוצים לתחזק, תוכלו להפנות את הגולשים לדף שמכיל תוכן דומה או אינפורמטיבי במידה מה, עד שתסיימו את העבודות.

לסיכום – הפניה 301 נעשה במקרים חד משמעיים ואילו הפנייה 302 נבצע במקרים בהם אנחנו מעוניינים לבצע שינוי כתובת זמני.

אז איך דואגים להפניה301 ו-302?

כשאתם מעוניינים לבצע הפנייה של אתר שלם לדומיין חדש אחר, חשוב שתבצעו העברה של כל דף בנפרד. אל תקשרו את כל הדפים לכתובת של דף הבית, אלא כל דף לעמוד הייעודי שמתאים לו.

את ההפניה שלכם תוכלו ליצור באמצעות תוסף בוורדפרס או בוויקס, דרך קובץ htaccess או IIS ברמת השרת, דרך פקודה שנמצאת בדף וכדומה.
על מנת לוודא שההפניה שלכם אכן בוצעה בהצלחה, תוכלו לבדוק את סטטוס הדף שלכם במגוון אתרים, בינהם האתר בקישור הבא. הזינו את כתובת האתר שלכם בשורת החיפוש ותוכלו לראות בקלות מהו סטטוס הדף.

שאלות נפוצות על הפניות 301 ו302

במיוחד עבורכם הכנו מאמר מפורט שבו תוכלו לראות את כל המידע על הפניות 301 ו302. יש לגלול למעלה בכדי לקרוא יותר על הנושא.
אנו נותנים מענה לכל הנושאים של שיווק בדיגיטל ובדגש על קידום אתרים. יש ליצור איתנו קשר לגבי הפניות 301 ו302 בכדי לראות האם נוכל לעזור לכם בנושא.
במידה והשירות של הפניות 301 ו302 הוא שירות שניתן לתמחר, רשמנו מחירים מוערכים במאמר, אך לקבלת מחירים מדוייקים יש ליצור איתנו קשר.

מי כתב את המאמר על הפניות 301 ו302?

אז מה היה לנו עד עכשיו?

להצעת מחיר על שירותי קידום אתרים מלאו פרטים או התקשרו אל 050-9595003

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם

שלח הודעה
1
היי , כאן עדן :)
יש לך שאלה בנושא קידום אתרים?
אני זמין לעזור לך שלח לי הודעה ונדבר :)