גיף עדן שרעבי
קידום אתרים » שיווק דיגיטלי » נדל"ן דיגיטלי – מה זה נכס דיגיטלי?

נדל"ן דיגיטלי – מה זה נכס דיגיטלי?

מה זה נכס דיגיטלי?

כשאתם חושבים על נדל"ן, הדבר הראשון שכנראה יעלה לכם לראש יהיה עולם הקרקעות והשטחים – אתם תחשבו על השקעה של כמות אדירה של כספים, על ירושה משמעותית לילדים ועל אזורים בעלי פוטנציאל הצלחה עתידי מובטח.

האזינו לכתבה

במקביל לעולם הקרקעות והנדל"ן, שנועד כמובן להבטיח לעוסקים בו עצמאות כלכלית, תוכלו למצוא גם את עולם הנדל"ן הדיגיטלי והנכסים הדיגטליים שנועד למטרה דומה. אז מה מפריד נדל"ן שגרתי לנדל"ן דיגיטלי?

נכסים דיגיטליים

1. אינטרנטי

נדל"ן דיגיטלי כמו שאמרתי, אינו מסתכם בקרקע באזור אסטרטגי או מבנה חדש בעל עיצוב מיוחד במינו. מדובר באתר אינטרנט, עמוד ברשת חברתית או כל אלמנט אחר ברחבי הרשת, שיעזור לכם בטווח הרחוק להגיע להכנסות פאסיביות בקלות.

2. סכומי השקעה

לעומת נדל"ן פיזי (שגם עליו אני כותב המון) שדורש מהמתעסקים בו להשקיע סכומי השקעה אדירים שיכולה להגיע למיליוני שקלים, ההשקעה בנדל"ן אינטרנטי נמוכה בהרבה ויכולה להסתכם בכמה מאות אלפי שקלים ואפילו עשרות.

3. סכומי רווח

במקביל להשקעה הנמוכה יחסית, התמורה שעתידה להגיע לאלו שיבחרו לעסוק בעולם הנדל"ן הדיגיטלי גבוה בהרבה מאשר ההכנסה שצפויה מדמי שכירות שגרתיים.

איזה נכסים דיגיטלים בכלל קיימים?

1. דף חזק ברשתות החברתיות

דף פייסבוק או אינסטגרם בעל עשרות אלפי עוקבים או עמוד יוטיוב פעיל במיוחד יהיה לגמרי נכס משמעותי באינטנרט. הבעיה היא, שכשמדובר בנכס דיגיטלי שנמצא תחת פלטפורמה של אדם אחר, אנחנו תלויים בו. יום אחד פייסבוק יכולה להחליט לסגור אותנו, יוטיוב יכולה להחליט לחסום אותנו וכל המאמצים שלנו פשוט ילכו לפח. הפתרון? יצירה במקביל של נכס דיגיטלי שלא כפוף לחברות ענק.

2. אתר אינטרנט

אתר משלנו הוא ללא ספק נכס דיגיטלי אסטרטגי במיוחד שלא כפוף לאף אחד ומנוהל בדיוק באופן שאנחנו רוצים. באמצעות הרשתות החברתיות או גוגל תוכלו לנתב את הגולשים להגיע אליו ומשם – להרוויח סכומים נעים.

בשורה התחתונה, שילוב של פעילות ברשתות חברתיות ובניית אתר אינטרנט אישי הוא משמעותי במיוחד בהבטחת ההצלחה של הנכס הדיגיטלי שלכם. דרך הרשתות החברתיות אנשים יכירו אתכם ודרך האתר האישי שלכם, אנשים גם יחליטו לשלם. לסיכום, אל תבחרו בציר אחד – שלבו את השניים, זה ישתלם.

נדלן דיגיטלי מה זה נכס דיגיטלי

איך מרוויחים כסף מנכסים דיגיטליים?

השקעה בנכס דיגיטלי איכותי יכולה חד משמעית להניב תוצרים משמעותיים במיוחד ורווחים אסטרטגיים. הדבר הנחמד הוא, שניתן ליצור נכסים רבים במקביל ולתפעל אותם בקצב הקבוע שלכם – כשמדובר באינטרנט, הזמינות שלכם לא נדרשת, כשהתוצרים שם כולם פנויים לפנות אליהם בכל עת.

התוכנית היא למעשה די פשוטה – תקימו אתר עסק משלכם, במקביל תקדמו אותו בפייסבוק וברשתות החברתיות השונות. לאחר מכן תוכלו להזרים תכנים שיביאו את הגולשים להגיע לאתר שלכם ולאחר מכן – תבחרו בדרך הנכונה ביותר להתחיל להמיר את הגולשים שמגיעים אליכם (למעשה, הטראפיק באתר) לרווחים של ממש. אז איך אפשר להרוויח כסף מנכס דיגיטלי?

1. נמכור שירות

הנפוץ ביותר יהיה ללא ספק להציע שירות מיוחד. יכול להיות מדובר בשיעורים פרטיים בעולם השיווק, בשירות אינסטלציה ואפילו באיזו בהרצאה חד פעמית על ההיסטוריה המיוחדת של עולם האלכוהול והשתייה החריפה. במידה והשירות שלכם יהיה אטרקטיבי וזמין – צפויה לכם עוד הרבה עבודה.
נקודה למחשבה: לא תמיד חייב שהשירות יהיה שלכם, תוכלו גם לתווך שירות של אחרים. עוד על כך במדריך המלא לשיווק שותפים.

2. נמכור קורס אינטרנטי

אם אתם רוצים לקחת את הידע שלכם ולנצל אותו כמו שצריך – יכול להיות ששווה לכם לפתוח קורס אינטרנטי משלכם. את הקורס תידרשו להכין מראש ולאחר שהוא יעלה לרשת – תוכלו להרוויח עליו לא מעט. כיוון שלא תידרשו לשלם סכומים נאים על השכרת החדר בו יועבר הקורס ועל המסגרת דרכה תעבירו אותו, תוכלו לחסוך כסף לא רק לעצמכם אלא גם לתלמידים החרוצים שלכם.

3. נמכור מוצר

אפשרות קלאסית נוספת, תהיה כמובן להציע לגולשי האתר שלכם לקנות מכם מוצר שאתם מציעים – יכול להיות מדובר בחולצות שנוגעות לעולם שאתם מקדמים, בעוגיות טעימות במיוחד שאתם מכינים לגמרי לבד או במבחר רחב של מתנות שאתם מציעים במחירים אטרקטיביים. אז מה הייתם רוצים למכור?

4. נוסיף פרסומות

אם אתם מפרסים תוכן מעניין באתר שלכם על בסיס יומיומי ונהנים מכמות גולשים משמעותית במיוחד – יכול להיות שהפתרון הפשוט עבורכם יהיה לשלב פרסומות בתכנים. יכול להיות מדובר בפרסומות סטנדרטיות שיופיעו לצד התכנים שלכם או בשיתופי פעולה עם עסקים אחרים שישלמו לכם כסף בשביל שתציינו אותם. מה שכן חשוב בעולם הזה, יהיה כמובן לוודא שהנוכחות של הפרסומות לא מעיקה על קהל היעד שלכם ומורידה את האטרקטיביות של האתר. אל תגזימו עם הפרסומות, תוודאו שהגולשים נשארים מרוצים.

אז איך נכנסים לעולם הנכסים הדיגיטלי?

יצירה של נכס דיגיטלי משגשג היא לא פשוטה, אבל אפשרית. אם אתם שואלים אותי, כל אדם שמעוניין להרוויח כסף מהאינטרנט, לחלוטין מסוגל לעשות את זה. בשביל לעזור לכם קצת למצוא את הדרך האישית שלכם, ריכזתי עבורכם כמה צעדים פשוטים שיעשו לכם קצת סדר.

1. מה המטרה הסופית?

לפני שאתם מתחילים בעבודה, חשוב תתהו על המטרה הסופית שלכם או במילים אחרות – על הדרך שבה אתם מתכננים להרוויח. תחשבו על הדברים שמייחדים אתכם, על האינפוט האישי המיוחד שאתם יכולים להציע לגולשים ועל השירותים שאתם מסוגלים לתת. האם אתם מתכננים להרוויח כסף משירות מסוים? האם אתם חושבים להרוויח כסף באמצעות העניין שיהיה לגולשים בכם ובדעות שלכם? רק לאחר שתגבשו את הקצה, תהיו בשלים להתחיל בעבודה.

2. נתחיל בבניית אתר

לאחר שהבנתם לאיזה כיוון אתם שואפים, תוכלו להתחיל בבניית האתר האישי שלכם. את האתר תוכלו לבנות דרך וורדפרס או וויקס, לגמרי לבד או כמובן – להיעזר באיש מקצוע שיעשה עבורכם את העבודה באופן הטוב ביותר. יכול להיות מדובר בבלוג, בחנות אינטרנטית, בדף נחיתה או באתר עסק – הכל תלוי בכם.

3. נדאג לרשתות החברתיות

אחרי שתבנו את האתר שלכם ותעלו אותו לרשת, תוכלו להתפנות ולדאוג לפעילות שוטפת ברשתות החברתיות – תזמינו את החברים להצטרף לעמודים שלכם, תיקחו חלק בשיח פעיל של דפים שנוגעים לתחומכם ותהיו פעילים בעמודים האישי שפתחתם.

4. נדאג לשיווק מושקע

אחרי שהכנתם את הכל לקראת בואם של הגולשים, כל מה שנשאר לעשות זה רק לעזור להם למצוא אתכם. תדאגו לשיווק אורגני מושקע, תפרסמו תכנים ממומנים ותוודאו שהגולשים ידעו שאתם שם. תפיצו את הבשורה בין החברים, תריצו הגרלות מושקעות שיעודדו אנשים להצטרף לדפי העסק שלכם ותעוררו שיח משמעותי.

5. נדאג לרווחים

כשהגולשים יתחילו למצוא אתכם, כל מה שנשאר לעשות זה לדאוג שהרווחים יבואו. תשלבו פרסומות בדף הבלוג שלכם, תציעו דילים ומבצעים למכירת המוצרים שלכם ותשיקו את השירות שלכם באופן אטרקטיבי במיוחד. במקביל כמובן, תדאגו לתחזק את האתר שלכם ולהמשיך ולשווק את עצמכם ברשתות החברתיות.

רק נשאר להתחיל

יצירה של נכס דיגיטלי, בדומה לנכס נדל"ן רגיל, היא לא תהליך פשוט. מדובר בתהליך ארוך שיכול לקחת כמה שבועות עד שנים כתלות במורכבות הפרויקט, ההשקעה שהוא דורש מכם והתוצר הסופי אליו אתם שואפים. אני מאחל לכם המון בהצלחה בהמשך הדרך שלכם, בטוח שתמצאו את הדרך האישית שנכונה לכם. בהצלחה!

אז מה היה לנו עד עכשיו?

להצעת מחיר על שירותי קידום אתרים מלאו פרטים או התקשרו אל 050-9595003

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם

שלח הודעה
1
היי , כאן עדן :)
יש לך שאלה בנושא קידום אתרים?
אני זמין לעזור לך שלח לי הודעה ונדבר :)