גיף עדן שרעבי
קידום אתרים » מאמרים על SEO » אחסון אתרים בארץ או בחו"ל – במה כדאי לבחור?

אחסון אתרים בארץ או בחו"ל – במה כדאי לבחור?

כל בעל אתר ימצא את עצמו מתלבט לגבי עניינים שונים בעת בניית האתר. אך ההתלבטות הראשונה תהיה איזה אחסון אתרים לרכוש כתשתית לבניית האתר. ללא אחסון איכותי תתקשו מאוד להמריא כלפי מעלה, שלא נדבר על קידום האתר במנועי החיפוש. אילו שיקולים יהיה עליכם לקחת בחשבון בעת רכישת האחסון? ההתלבטות הכי משמעותית תהיה בין אחסון אתרים בארץ לבין אחסון אתרים בחו"ל. ככל הנראה יצא לכם לשמוע יתרונות וחסרונות של כל אופציה, אך הבחירה חייבת להיות נכונה לכם.

האזינו לכתבה

האם אתם צריכים לעשות באופן אוטומטי את הבחירה שאותה כולם עושים? כמובן שלא. הרי מה שמתאים לאחרים זה לא בהכרח מה שיהיה מתאים גם לכם. יהיה עליכם לעשות את השיקולים השונים שלכם על פי הצורך שעולה בזמן אמת. אחרי שתשקלו את כל השיקולים תוכלו לבחור איפה לאחסן את האתר, ואיזה חבילת אחסון לרכוש. הרי בכל חברה תוכלו למצוא מגוון רחב של חבילות לאחסון האתר. אך השיקול הזה אמור לבוא אחרי שתשקלו האם לאחסן את האתר בארץ או בחו"ל.

איחסון אתרים בארץ או בחול במה כדאי לבחור

מדוע הבחירה כל כך משמעותית?

לא חסרות סיבות שיוכיחו לכם עד כמה המיקום שבו יושבים השרתים הוא קריטי. יש כאלה שמספרים כי זה מה שאמור לעשות את ההבדל בין הצלחה לבין כישלון. ממש תכף נראה לכם כל מיני שיקולים שיהיה עליכם לקחת בחשבון בעת בחירת המיקום של השרתים. אך באופן עקרוני חברת אחסון בארץ מספקת תמורה שונה בהשוואה לחברת אחסון בחו"ל. זה לא בהכרח אומר שבחו"ל תקבלו שירות טוב יותר בהשוואה לשירות בארץ. זה אומר שיהיה עליכם לשקול את כל האופציות כדי לקבל בחירה שנכונה לכם. אין סיבה שתלכו בצורה עיוורת אחרי החלטות שבעלי אתרים אחרים עושים כי הם חושבים על טובתם האישית.

מה קורה אם תעשו בחירה שגויה? קודם כל עליכם לקחת בחשבון כי תמיד אפשר לחזור לאחור. היום אף חברת אחסון לא מחייבת אתכם לרכוש חבילת אחסון לשנה שלמה. הבחירה בין חבילת אחסון חודשית או שנתית תהיה שלכם, ומוטב כי תעשו אותה רק לאחר בחינת השיקולים. אם אינכם בטוחים לגבי האפקטיביות של הבחירה, מוטב כי תרכשו חבילה חודשית. כך יהיה לכם את הכוח לשנות את הבחירה, במקרה שבו היא לא תתאים לכם. אחרי שתהיו בטוחים כי אתם במקום הנכון, תרשו לעצמכם לרכוש חבילה ארוכה לשנה שלמה. אך אל תעשו בחירות שבסוף אתם עוד עלולים להתחרט כי עשיתם אותן.

אתר ישראלי חייב להיות מאוחסן בישראל?

התשובה היא שלילית, אף אחד לא מחייב אתכם לאחסן אתר ישראלי בשרת שממוקם בישראל. המחשבה הזאת הייתה אולי רלוונטית בעבר, כאשר לא היה לנו את הכוח בידיים. כיום הכוח שעומד לרשות בעלי האתרים הוא כוח חסר תקדים בהקשר הזה. תהיה להם היכולת לאחסן את האתר שלהם על שרת בארץ או על שרת בכל מדינה אחרת בעולם. מהסיבה הזאת חברות האחסון בארץ עושות המון מאמצים כדי למשוך אליהן לקוחות. בו בזמן גם חברות אחסון בחו"ל נלחמות האחת בשנייה כדי להיות הכי אטרקטיביות. מי הכי מרוויח מכל הסיפור הזה? בעלי האתרים כמובן. יעמוד לרשותכם הכוח לעשות את הבחירה שתהיה נכונה לכם באופן אישי.

בעלי האתרים מחכים עד אשר הם יקבלו הצעה שהם לא יוכלו לסרב לה. נדגיש כי השיקול של המחיר הוא אחד מהשיקולים שיהיה עליכם לקחת אותם בחשבון. אך אל תיתנו למחיר לסנוור אתכם, לא משנה כמה הוא נראה מפתה או אטרקטיבי. בסופה של הדרך ישנה מטרה אחת שהיא להעמיד את האתר כמו שתמיד רציתם. עד שזה לא יקרה, אין סיבה שתעשו בחירות שעלולות להתברר כבחירות שגויות. גם אם יצא לכם לעשות טעות, תנסו לתקן אותה הכי מהר שרק אפשר. אז אילו שיקולים חובה לקחת בחשבון לפני בחירת חברת אחסון בארץ או בחו"ל? הכנו לכם את כל הרשימה בהישג יד.השאיפה היא שתוכלו להגיע למצב שבו תעשו את הבחירה באופן עצמאי.

אילו שיקולים חובה לקחת בחשבון?

 • תקציב חודשי לאחסון האתר:
  עליכם לקחת בחשבון כי אחסון האתר על גבי שרת איכותי עולה כסף. זה נכון שתוכלו למצוא שרתים בזול, אך האיכות שלהם תהיה בעייתית במיוחד. השקעתם המון כסף על בניית האתר, אין סיבה שתחסכו בכל מה שנוגע לאחסון. עם זאת תוכלו למצוא חבילות אחסון במחירים שונים, כך שיהיה עליכם להבין מהן היכולות. נדגיש כי מדובר על עלות חודשית קבועה כזאת שיהיה עליכם לשלם כל חודש בחודשו. לפיכך תרצו לדעת כי ההוצאה הזאת לא מכניסה אתכם לצרות כל פעם מחדש.

 • הגודל של חבילת האחסון:
  בחו"ל תוכלו למצוא מבחר עשיר של חבילות, כאלה שתהיינה גדולות במיוחד. גם בארץ אפשר למצוא מבחר חבילות, אך היצע החבילות יהיה קצת פחות מגוון. את גודל החבילה יהיה עליכם להתאים לצורך של האתר בהתאם לכמות הגולשים. אתרים שנכנסים אליהם גולשים רבים יצטרכו להתאים את המשאבים לשם כך. אי התאמת האחסון לצרכים השונים של האתר עשויה להיות מקור הבעיות. תמצאו את עצמכם פתאום לא מקבלים את מבוקשכם מהאתר עצמו. כל מה שרציתם לקבל ייעלם כלא היה.

 • תמיכה ומתן מענה לבעיות:
  תמיד יכולות לקרות בעיות, זה לא משנה עם איזה ידע אתם מגיעים להליך. מהסיבה הזאת תרצו לדעת כי החברה שמעניקה לכם שירות תהיה זמינה למתן תמיכה מכל סוג שהוא. גם כאן ניתן לראות הבדלים מהותיים בין חברות בארץ לבין חברות בחו"ל. בשורה התחתונה תרצו להיות בטוחים כי בכל זמן שתצטרכו יהיה לכם עם מי לדבר. קשה לדמיין מציאות שבה האתר לא נמצא באוויר בגלל בעיה טכנית. זה יקרה אם לא תדעו עם מי לדבר כאשר מתעוררות בעיות שדורשות מכם מענה מהיר.

 • יציבות השרתים:
  אחד מהסיוטים הכי גדולים יהיה להגיע למצוא שבו יציבות השרתים תהיה מעורערת. מציאות שבה בכל יום מחדש השרתים עלולים ליפול, דבר שעשוי לפגוע באתר עצמו. יציבות בעייתית של השרתים תרחיק את הגולשים מהאתר, היא גם תפגע בקידום האורגני. השאיפה שלכם היא לבחור בחברת אחסון שתספק לכם שרתים יציבים לאורך זמן. כאלה שלא נופלים אף פעם, גם אם תהיה בעיה הפתרון יגיע על המקום. תתפלאו לשמוע אך יש חברות אחסון שדואגות לעניין הזה ביתר שאת.

 • הרגשה אישית שלכם:
  כמו בעבודה עם נותני שירות אחרים, כך בדיוק גם במקרה של בחירת חברת האחסון האידיאלית. כל האנשים שאתם עובדים איתם לאורך הדרך צריכים להיות השותפים שלכם להצלחה. שותפים לעולם לא בוחרים על רגל אחת, תרצו להיות בטוחים כי יש בהם ערך מוסף. לכן תרצו לדעת כי חברת האחסון שבה בחרתם תהיה כזאת שכיף לכם איתה. תרצו לעבוד איתה מתוך בחירה ולא מתוך אילוץ, לעבוד עם חברות מתוך אילוץ זה מתכון לבעיות. אל תשימו את ההרגשה האישית שלכם הרחק מאחור כי זה יפגע בכם.

באילו מקרים צריך לאחסן אתרים בארץ?

 • הגולשים הם ישראלים:
  הגולשים שאמורים לפקוד את האתר הם גולשים ישראלים? ישנה חשיבות לקרבה הפיזית בין השרתים עצמם לבין ארץ המוצא של הגולשים. אם השרתים יהיו מרוחקים פיזית מהגולשים, הגלישה עשויה להיות איטית מאוד. לפיכך אם הגולשים שאמורים להיכנס לאתר הם ישראלים תרצו שהשרתים יאוחסנו בארץ. זוהי הדרך שלכם להבטיח כי חווית הגלישה באתר עצמו תהיה חווית גלישה מעולה. במקרה כזה אם תאחסנו את האתר בחו"ל יכול להיות כי זה יהיה פתח לבעיות שיגיעו אחת אחרי השנייה.

 • שירות לקוחות בעברית:
  אתם מאלה שלא מסתדרים עם השפה האנגלית? יכול להיות שיהיה לכם בעיה לקבל כל מיני הוראות באנגלית ממוקדי שירות הלקוחות. במקרה כזה מוטב כי תאחסנו את האתר בארץ, גם אם העלות תהיה מעט גבוהה. בסוף תרצו לדעת כי בכל עניין ובכל בעיה תבינו בדיוק מה מבקשים מכם לעשות. חברות אחסון בחו"ל לא מחזיקות נציגים דוברי עברית שיספקו לכם תשובות בשפה שאותה אתם מבינים. מה שמצריך מכם לעשות בחירה שתתאים לכם כמו כפפה ליד. כך בכל עניין תרגישו בנוח לפנות לחברה שדרכה רכשתם את האחסון.

 • חוות דעת זמינה:
  ישראלים הם אנשים שאוהבים מאוד להביע את דעתם, בטח על השירות שאותו הם מקבלים. מהסיבה הזאת יהיה לכם פשוט למצוא חוות דעת על חברות אחסון בארץ. חיפוש קצר במנועי החיפוש יעמיד לרשותכם את כל המידע מבלי שתלכו לאיבוד. כך תוכלו להיות בטוחים איזה בחירה תהיה הכי נכונה והכי מתאימה לכם. על סמך חוות דעת תוכלו להתרחק מחברות אחסון לא אמינות. בו בזמן תוכלו לשים את האחריות על הכתפיים של חברת אחסון שאפשר לסמוך עליה לגמרי.

מתי כדאי לאחסן אתרים בחו"ל?

 • הגולשים מגיעים מחו"ל:
  זה שאתם ישראלים זה לא אומר בהכרח כי הגולשים באתר יהיו ישראלים. יכול להיות כי אתר מקימים אתר בינלאומי, כזה שרוב הכניסות יגיעו ממדינות באירופה. במקרה כזה תהיה בעיה לרכוש אחסון מחברת אחסון ישראלית. זה לא אומר שהאחסון לא יהיה טוב, אך הוא עלול להיות מאוד איטי. בדיוק כמו ששרתים שמאוחסנים בחו"ל יהיו איטיים לגולשים שנכנסים בארץ. במקרה שבו רוב או חלק מהגולשים הם מחו"ל, אין מקום לטעויות בהקשר הזה. מיד תרכשו שרת של חברת בינלאומית כזאת שתספק לכם את מבוקשכם. כך הגולשים יראו כי חשבתם עליהם גם כאשר רכשתם חבילת אחסון לאתר.

 • מגבלה כספית רצינית:
  יש לכם סכום מוגבל של כסף שאותו תוכלו להשקיע כל חודש על האחסון? על מנת שהאתר יעמוד על הרגליים יהיה עליכם לרכוש אחסון לפני הכל. אף אחד לא מחייב אתכם לשלם לחברות אחסון בארץ עשרות שקלים. בחלק מהמקרים העלות עשויה להגיע לכמה מאות שקלים כל חודש. לעומת זאת בחו"ל המחירים הרבה יותר נוחים, כאלה שכל אחד יכול לעמוד בהם. אנו מדברים על כמה דולרים על חבילת אחסון בסיסית שיכולה להיות מספיקה להתחלה לפחות.

 • מגוון רחב של חבילות אחסון:
  נדמה לכם כי באתר הקרוב יהיה עליכם לעשות שינויים בחבילת האחסון? שינויים בחבילת האחסון הם מבורכים, בוודאי אם מדובר על שינויים לטובה. בו בזמן יהיה עליכם להבין כי תצטרכו להתאים את עצמכם לחבילות האחסון שהחברה מציעה. כל חברת אחסון מציעה חבילות אחסון שונות, לעיתים לא תהיה התאמה ברורה בחבילות. בחו"ל תוכלו למצוא מגוון עשיר של חבילות, כאלה שלא תמצאו כמותן בארץ. כך תהיה לכם היכולת להתאים את החבילה בדיוק לצרכים שנחוצים לכם באותו הרגע.

שאלות נפוצות על איחסון אתרים לפי אזור

במיוחד עבורכם הכנו מאמר מפורט שבו תוכלו לראות את כל המידע על איחסון אתרים לפי אזור. יש לגלול למעלה בכדי לקרוא יותר על הנושא.
אנו נותנים מענה לכל הנושאים של שיווק בדיגיטל ובדגש על קידום אתרים. יש ליצור איתנו קשר לגבי איחסון אתרים לפי אזור בכדי לראות האם נוכל לעזור לכם בנושא.
במידה והשירות של איחסון אתרים לפי אזור הוא שירות שניתן לתמחר, רשמנו מחירים מוערכים במאמר, אך לקבלת מחירים מדוייקים יש ליצור איתנו קשר.

מי כתב את המאמר על איחסון אתרים לפי אזור?

אז מה היה לנו עד עכשיו?

להצעת מחיר על שירותי קידום אתרים מלאו פרטים או התקשרו אל 050-9595003

מאמרים נוספים שיעניינו אתכם

איך פותחים בלוג באינטרנט

איך פותחים בלוג באינטרנט?

מתי נפתח בלוג באינטרנט? בלוג אינטרנטי יכול לעסוק במגוון אדיר של נושאים. הוא יכול לעסוק בספרים שקראנו ואנחנו אוהבים, בטיפים אישיים שלנו לשמירה על אורח

קרא עוד »
קידום אתרים בכפר יונה

קידום אתרים בכפר יונה

מה זה קידום אתרים בכפר יונה? בעולם של ימינו אין אחד שלא נמצא באינטרנט. באמצעות מנועי החיפוש אנחנו מגיעים לאתרים שימושיים ועשירים בידע, נגישים לחדשות

קרא עוד »
שלח הודעה
1
היי , כאן עדן :)
יש לך שאלה בנושא קידום אתרים?
אני זמין לעזור לך שלח לי הודעה ונדבר :)